Kimi :Çok mücadele ettiğimiz iyi bir sonuçtu

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Kimi Räikkönen’in sekizinciliği sayesinde Soçi’deki Grand Prix’den dört puan getirdi.

Takım arkadaşı Antonio Giovinazzi 16 ncı sırada tamamladığı yarışta beş turdan biraz daha az bir süre kala yağmurun yoğun olarak görüldüğü süpriz bir yarış

Räikkönen, 13’ten başladığı Rusya Gp’nini, 10 nculuğa tırmanmak için gerçekten iyi bir başlangıç yaptı, açılış turunun sonunda.

Bir ritme yerleşti ve yağmur geldiğinde, takım ara lastiklere geçmek için doğru kararı verdi, zemin kazandı ve P8’de çizgiyi geçti.

Antonio’nun yarışı olaylıydı: 1. turda bir darbe aldı, onu kaçış yoluna gitmeye zorladıktan sonra, telsiz problemi yaşadı.

Pit duvarından herhangi bir iletişim kurmadan tüm yarışta gezinmek zorunda kaldı ve birkaç ilginç savaşa ve sollamaya dahil olmayı başardı.

Sonuç, takımı şampiyonada yedi puana çıkarırken, bir sonraki yarış 10 Ekim’de İstanbul’da yapılacak.

Takım Müdürü Alfa Romeo Racing ORLEN Frédéric Vasseur: 

“Yarış çok heyecan verici oldu ve iyi bir puanla eve dönüyoruz. Zor bir Cumartesi gününe rağmen, savaşacak bir konumda olacağımızı bildiğimiz için yarışa sessiz bir iyimserlikle girdik.

Kimi P10’a atlamak için iyi bir başlangıç yaparken, Antonio vuruldu ve arkadan iyileşmek zorunda kaldı. Birkaç iyi dövüşteydi ve radyosuz olduğu için bazı güzel sollama hareketleri yaptı.

Kimi, yarışın büyük bölümünde, puanların hemen dışında Ocon’da kalabildi ve yağmur geldiğinde inters için durmak için doğru çağrıyı yaptık.

P8’de zemini tonlamayı ve çizgiyi geçmeyi başardı, takım için dört iyi puan. Bu iyi bir sonuç, şimdiye kadar yaptığımız iş için bir ödül ve iki hafta içinde Türkiye’deki bir sonraki yarış öncesinde bir güven artışı.”

Kimi Raikkönen (araba numarası 7):

Yarış sonucu: 8. En hızlı tur: 1:40.289 (Tur 34)
Lastikler: Yeni Orta (15 tur) – Yeni Sert (32 tur) – Yeni Orta (6 tur)

“Çok mücadele ettiğimiz iyi bir sonuçtu.”

Kimi Raikkönen

Rakiplerimize kuruda ayak uydurabiliyorduk ama onları geçmek kolay değildi, özellikle DRS trenlerinde. Sonunda, lastikler üzerinde doğru kararı verdik:

Çok ıslandığını düşündüm ve boks yapmayı seçtik, bu da sonunda bize gerçekten yardımcı oldu. Elimizden gelenin en iyisini yaptık ve bunun için göstermemiz gereken bazı noktalar var.”

Antonio Giovinazzi (99 numaralı araç): 

Yarış sonucu: 16. En Hızlı tur :1:38.058 (Tur 39)

Lastikler: Yeni Sert (32 tur) – Yeni Orta (18 tur) – Yeni Ara (3 tur)

“Çok şey olan olaylı bir yarıştı. İkinci virajda vuruldum ve orada birkaç yer kaybettim: ayrıca, ilk turdan itibaren telsizsizdim, bu yüzden takımla iletişim kurmak imkansızdı.

Zor bir öğleden sonra oldu, özellikle de yarışın sonunda yağmur başladığında ve pitlerle lastik değişimi hakkında konuşamadığımda.

Takımın sonucu için memnunum, ancak şimdiden Türkiye’yi dört gözle bekliyorum.”

Antonio Giovinazzi

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/264270217373c7e463d0f43a5551c046.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130