Kimi Raikkönen: Türkiye bir başka ilginç yarış olacak

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, 2021 şampiyonasının 16. turu için Türkiye’ye geliyor.

Bu hafta sonu yapılacak yarışta takım, yağmur, ayna gibi pürüzsüz asfalt ve muhafazakar lastik tahsisinin bir kombinasyonu.

Yılın en heyecan verici yarışlarından birini ürettiği geçen sezonun en muhteşem etkinliklerinden birinin sahnesine geri dönecek.

Aynı zamanda takım için özel bir kilometre taşı olan bir etkinlikti: Kimi Räikkönen ile 8’de yılın ilk Q3 görünümünü kaydetmeye devam etti. Antonio Giovinazzi 10’da yer aldı.

Pazar günü, takım için işler yolunda gitmezdi – Antonio’yu durduran teknik bir sorun, Kimi ise puanların dışında bitirdi – ama o zamandı.

Bu yılki yarışa en güçlü sonucumuzun arkasında yaklaşıyoruz ve Kimi, Sochi’de P8 ile eve dört değerli puan getiriyor.

Bitime birkaç tur kala açılan yağmurda, sürücü ve takım rakiplerini sıçratmak ve Bakü’den bu yana ilk on finişe çıkmak için soğukkanlılığını korudu, bu da bizi en küçük marjlar için sık sık atlatan uzun zamandır gecikmiş bir sonuçtu.

Tarihsel başvuru alanları güvenilir bir tahminci değildir ve Formula 1’deki herhangi bir hafta sonu bir öncekinin doğrudan bir sonucu değildir.

Ancak Soçi’deki puanlarda bitirmek, Hinwil ve pist kenarındaki herkes için büyük bir moral ve güven artırıcıdır.

Alfa Romeo Racing ORLEN İstanbul’a gelirken, bu duyguyu devam ettirmeye kararlı olduklarını da belirterek geliyorlar ülkemize.

Frédéric Vasseur,

“Rusya’da puan puanlamak büyük bir güven artırıcıydı ve sonunda takımın tüm sıkı çalışmaları için eve bir ödül getirdi.

Yarışın kapanış turlarındaki koşullardan en iyi şekilde çıkabildik: koşullar zordu, ancak iyi bir sonuç elde ettik.

Şimdi bu performans seviyesini korumalıyız, elde edebileceğimiz şansları en iyi şekilde yapmaya hazır olmalıyız.

Geçen yıl İstanbul’da sıralama turlarında gerçekten iyi iş çıkardık, bu da Türkiye‘ye dönüp başka bir olumlu yarış yapmayı hedeflediğimiz için inşa edeceğimiz bir temel olacak.”

Kimi Räikkönen (Araba #7): 

“İlk onda bitirmek her zaman güzeldir, özellikle de bu hedefe bu kadar yaklaşmışken. Sonuç çok özel koşullarda oldu, bu yüzden performans açısından çok fazla okuyamıyoruz, ancak aynı zamanda bazı çağrıları doğru yapmak zorunda kaldık ve yaptık.

Zor anlarda soğukkanlımızı koruduk ve bayrak önünde büyük ilerleme kaydedebildik. Türkiye bir başka ilginç yarış olacak: geçen yıl olaylı bir gün olduğu ortaya çıktı ve bu sefer aynı şeyi göz ardı edemeyeceğimizi biliyoruz.

Keskin olmamız ve hafta sonu ilerledikçe işlerin nasıl şekil alınacağını görmemiz gerekecek.”

Antonio Giovinazzi (Car #99): 

Son yarış hafta sonu kolay bir hafta sonu değildi ve bu şartlarda daha fazlasını başarabileceğimizi hissediyorum, ancak şimdi geçmişte kaldı ve devam etmeye istekliyim.

Geçen yıl İstanbul’daki deneyimlerimizi hatırlıyorum, oldukça benzersiz bir yarış etkinliğiydi ve 2020’de sahip olduğumuz düşük kavrama koşullarının tekrarını bekleyemesek de, olabilecek her şeye hazır olmamız gerektiğini biliyoruz.

“Türkiye’de yarışmaya geri dönmeyi dört gözle bekliyorum.”

Antonio Giovinazzi

Takımın Soçi’den gelen güçlü sonucu hepimiz için bir destek oldu ve bu hafta sonu bunun üzerine inşa etmek istiyoruz.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/cf2e9194175cf027e8d1a6d558a2898f.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130