Alfa Romeo Racing ORLEN, Antonio Giovinazzi’nin Avusturya Grand Prix’sinde P15’te finale kalmasıyla Q2’deki yarışlarını uzattı ve takım arkadaşı Kimi Räikkönen 16’da onun arkasında yer aldı.

Bu hafta sonu antrenman seanslarında gösterilen güçlü tempoyu hayal kırıklığı ile sonuçlanan sonuç, ancak takımın yarınki yarışta puan için savaşmasını sağlayacak bir sonuç olarak yorumladı.

Günün erken saatlerinde ilk ona girdikten sonra, Antonio’nun son antrenman seansında P5’te olmasıyla, beklentiler yüksekti ve tempo bizim tarafımızda görünüyordu. Antonio, Q2’ye rahatça gitmek için yedinci en hızlı zamanı ayarlamak için formunu doğruladı.

Öte yandan Kimi, ilk denemesinde iyi bir tur attı, ancak seansın ikinci bölümünde araçla aynı duyguyu kopyalayamadı ve 16’da Q2’deki bir noktadan sadece 0.03s uzakta sona erdi.

İkinci seansta, Q2, Antonio 15’i belirledi. İlk denemesinde en hızlı zaman; ikinci, daha hızlı bir deneme pist sınırları ihlali nedeniyle iptal edildi.

Sonuç beklentilerin altında ancak geçen Pazar günü Red Bull Ring çevresinde sergilenen güçlü bir yarış temposu ve antrenman seanslarında umut verici sonuçlarla, takım ilk onda yer alabileceğimizi bilerek yarışa giriyor.

Frédéric Vasseur:

“Bu hafta sonu şimdiye kadarki antrenman seanslarında ne kadar güçlü göründüğümüz göz önüne alındığında, 15ve 16.ncılık beklediğimizin çok altında dedi.

Marjlar bu kadar küçük olduğunda, ancak sahip olduğumuz şeyden % 100 çıkaramadığımızda böyle olur. Odak noktamız tamamen yarınki yarışa odaklandı.

Özellikle geçen hafta gösterdiğimiz şeyle yarışta gerçekten rekabetçi olabileceğimizi biliyoruz, bu yüzden erken etaplarda elimizden geldiğince zemin telafi etmeye çalışacağız ve daha sonra tempomuzu bizim için çalıştıracağız.

Geçen hafta noktalara dokunma mesafesinde geldik ve bu sefer daha iyi gidebiliriz.”

Frédéric Vasseur

Kimi Räikkönen

“İyi bir his vardı ve araç ilk koşuda oldukça iyi hissettim, ancak ikinci sete gelince, ilk iki virajda ön ucum yoktu. Tur hazırlığımız her zamanki gibi iyi olduğu için buna neyin sebep olduğunu bilmiyorum.

Ancak ilk virajlardan sonra onda birkaç aşağı düştüm ve bu benim turumdu. Turun geri kalanında biraz yetişmeyi başardım ama hasar verildi. Geçen hafta buradaki yarışta iyi bir toparlanma yaşadık, bu yüzden yarın ne yapabileceğimize bakalım.”

Antonio Giovinazzi

“Şimdiye kadar bu kadar güçlü bir hafta sonundan sonra, 15 ncilik hayal kırıklığı yaratıyor. Turlarımızın başında gerçekten mücadele ettim, bu yüzden ne olduğunu daha iyi anlamamız gerekiyor.

Q3’e gitmek için hızımız olduğunu hissediyoruz, ancak bir araya getiremedik. Yarıştan ne elde edebileceğimizi göreceğiz, uzun koşu tempomuz iyiydi ve geçen hafta yarın kullanacağımız bileşiklerde güçlüydük, böylece ilk ona girmek için savaşabiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir