Güçlü bir yarış fakat kıl payı kaçan puanlar

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, 2021 Türkiye Grand Prix’sinde Antonio Giovinazzi ve Kimi Räikkönen’in 11’de puanları kaçırdığı güçlü bir yarış çıkardı.

11lik ve 12lik gridin arkasından kendi yollarına savaştıktan sonra. Bu, takımın puan ödülünü hak eden bir performansıydı, yarış sadece bir tur daha uzun olsaydı, hem Antonio hem de Kimi mücadele eden bir Esteban Ocon’a hızla yaklaşıyordu.

En iyi turlarının iptal edildiği zorlu bir Cumartesi gününden sonra sırasıyla P16 ve P17’den başlayan Antonio ve Kimi, ilk turu 12’de kapatmak için parlak başlangıçlar ürettiler.

Kimi’nin Mick Schumacher’in dışında cesur bir hareketi. Yarış, ara lastiklerdeki stintlerini uzattıkları için her iki sürücü için de oldukça olaysızdı, ancak kapanış aşamalarında, her ikisi de Ricciardo’daki boşluğu kapatmak için iyi bir tempo sergileyebildi, McLaren‘ı bir tur kala geçti ve Ocon’u kovaladı – ne yazık ki damalı bayrak öncesi P10 için hamleyi yapamadı.

“Takım, iyi tempolu ve her iki sürücünün de Ricciardo, Russell, Alonso ve diğerlerinin önünde yer alan çok güçlü bir yarışa sahipti.

Frédéric Vasseur

Ayrıca TürkiyeGp’sini değerlendiği diğer açıklamalarına şöyle devam etti Veseur; Dünkü zorlu sıralama turlarının ardından her iki otomobille de iyi bir başlangıç yaptık ve bu bizi puanlara bir atış için ayarladı.

Oradaki koşullar en kolay değildi, ancak her iki sürücü de soğukkanlılığını korudu ve yavaş yavaş ilk ona kapandı.

Sonunda, pistteki en hızlı araçlar arasındaydık ve Ricciardo’yu geçebiliyorduk, ancak son nokta için Ocon’u yakalamaktan ve geçmekten sadece bir tur eksik kaldık.

P11 ve P12’de bitirmek her zaman sinir bozucudur, üst üste puanlarda iki yarış yapmaya yakındık, ancak bunu Austin’in önünde bir teşvik olarak kabul edeceğiz.”

Kimi Räikkönen (araba numarası 7):

“İyi bir yarıştı, ancak sonunda bundan hiçbir şey alamadık. Koşullar tamam, yarış boyunca çok tutarlıydı ve iyi bir tempomuz vardı

Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 04/Ferrari)
Yarış sonucu: 12. En hızlı tur: 1:32.586 (Tur 50)
Lastikler: Yeni Orta (37 tur) – Yeni Orta (20 tur)

Yine de, bazılarının lastikleriyle gerçekten mücadele ettiği sonuna kadar kimseyi geçmek oldukça zordu. Puanlara gerçekten yaklaştık ama bunu yapmak için turlarımız tükendi.”

Antonio Giovinazzi (99 numaralı araç): 

Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 03/Ferrari) Yarış sonucu: 11. En Hızlı tur:
1:32.904 (Tur 57) Lastikler: Yeni Orta (40 tur) – Yeni Orta (17 tur)

“Puanlarda olmamıza sadece bir tur kaldı ve bu gerçekten sinir bozucu. Dünkü sıralama turlarının bir sonucu olarak arkadan başlamasına rağmen yarış fena değildi ve bu da her şeyi daha da zorlaştırdı.

Elimizden geleni yaptık ama ne yazık ki yeterli değildi – en küçük marj için, sadece bir saniye. Son birkaç yarışta iyi bir tempomuz vardı, bu yüzden Austin’deki bir sonraki yarış için puanlara geri dönmeye odaklanalım.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/3ba3ad371a0c7285a52c8acfafc1fcf7.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130