Formula 1’deki en yeni mekanda, takım güçlü bir performans sergiledi

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Antonio Giovinazzi’nin takım arkadaşı Kimi Räikkönen 15 puanla dokuzuncu olduğu muhteşem Suudi Arabistan Grand Prix’sinden iki puanla çıktı. 

Formula 1’deki en yeni mekanda, takım güçlü bir performans sergiledi, birkaç yeniden başlatmadan ve her zaman ilk on pozisyon için çekişme içinde oldu.

Takımın sezonun en iyi toplu sıralama performansının ardından, dün, her iki sürücü de başlangıçta zemin kazandı ve iyi tempo sergiledi.

Antonio yarışın çoğunu yedinci sırada koştu, sadece kapanış etaplarında iki Ferrari’ye yer verdi, ancak sezonun en iyi sonucu için Norris’in McLaren’ını damalı bayrağa kadar tutmayı başardı.

Cidde’de iddia edilen iki puan, takımın toplamını 13’e çıkardı: bu geceki performansla şamandıralanan takım, gelecek haftaki sezonun son yarışı olan Yas Marina’daki Abu Dhabi Grand Prix’sinde bu sayıya eklemeyi hedefleyecek.

Frédéric Vasseur: “Her şeyden önce, bu gece ne harika bir gösteriydi, sporumuz için ne büyük bir reklamdı.

Bu inanılmaz yeni mekanda, Antonio’nun harika performansı sayesinde eve iki puan getirmek için güçlü bir yarış sunduk.

Tüm hafta sonu, doğrudan FP1’den tempoda olduktan sonra iyi bir ödül: hızımız olduğunu biliyorduk, ancak yine de onu teslim etmek için önümüzde büyük bir iş vardı, kaostan uzak durmak ve paketimizden alabildiğimiz her şeyi çıkardığımızdan emin olmak.

Bir aşamada puanlarda koşan iki aracımız vardı ve Kimi, Vettel ile temastan sonra savaştan düşse de Antonio, yarışın çoğunda yedinci kadar yüksek koşabildi.

İki Ferrari’nin hemen arkasında bitirmek ve bir McLaren’ı koyda tutmak, performansımızdan memnun kalabilmemiz için yapabileceğimiz en fazla şeydi. Bu, final yarışı öncesinde bir güven artışı, şimdi sezonu iyi bitirelim.”

Kimi Räikkönen (7 numaralı araç): Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 05/Ferrari) Yarış sonucu: 15.

En Hızlı tur: 1:32.778 (Tur 45) Lastikler: Yeni Orta (13 tur) – Yeni Sert (13 tur) – Kullanılmış Orta (23 tur)

“Özellikle tüm yeniden başlatmalar ve ilk turlarla birlikte yoğun bir yarıştı. Tempomuz çok kötü değildi ve puanlar için savaşabilirdik, ancak Vettel ile temasta hasar aldığımda, gerçekten zordu.

Fazla bir şey yoktu, yan yana gidiyorduk, köşeyi yapmaya çalıştım ama dokunduk. Bu yarışımı tamamen mahvetti, oradan geri dönüş yoktu.”

Antonio Giovinazzi (99 numaralı araç):
Alfa Romeo Racing ORLEN C41
(Şasi 02/Ferrari) Yarış sonucu: 9.
En Hızlı tur: 1:32.865 (Tur 37) Lastikler: Kullanılmış Orta (13 tur) – Yeni Sert (37 tur)

“Bu geceki yarıştan gerçekten memnunum – sadece sonuçtan değil, bir bütün olarak performans.

Dün sıralama turlarında zaten güçlüysek ve bugün kaosta beladan uzak kalmayı başardık: startlarda her zaman biraz kazanç elde ettik ve sonunda iki Ferrari bizim için çok hızlı olsa da ilk onda kalma hızına sahiptik.

Zor bir yarıştı, çok fizikseldi – bana zaman zaman singapur’u hatırlattı, sıcaklık ve nemle birlikte – ama sonunda bunun için göstermek için iyi bir ödülüz var.

P11’de puanların hemen dışında birçok kez bitirdik, bu yüzden dokuzuncu olmak gerçekten hak edilmiş hissettiriyor.

Abu Dabi’yi ve sezonu iyi kapatmak için başka bir iyi sonuç için mücadele etmeyi dört gözle bekliyorum.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir