Alfa Romeo Racing, Suudi Arabistan GP’sine katılmada güçlü bir performans

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Suudi Arabistan Grand Prix’sine katılmada güçlü bir performans sergiledi ve Antonio Giovinazzi, Q3’te hak ettiği yeri aldı ve 12’de takım arkadaşı Kimi Räikkönen’in önünde seansın onuncu en hızlı zamanını belirledi.

Takım için güçlü bir sonuç, sezonun en zor anında yılın en iyi toplu eleme sonucu ve bu hafta sonu şimdiye kadar gösterdiğimiz formu sergiliyor.

Yarın Cidde Corniche Pisti’ndeki açılış yarışı büyük bir soru işaretiyken, Alfa Romeo Racing ORLEN her iki otomobille de puan hedeflemek için mümkün olan en iyi konumda olmak için işlerini yaptı.

“Takım bugün gerçekten iyi bir performans sergiledi, iyi bir sonuç elde ettik ve Q3’te iki arabaya sahip olmaya tüm yıl boyunca en yakın.”

Frederic Vasseur

Hafta sonumuzun güçlü başlangıcından yararlandık, dün antrenmanda, ve bunun üzerine inşa etmeye devam ettik.

Her iki sürücü de arabalarında rahattı ve önemli olduğunda sınırda iyi turlar attı. Yine de, bugün teklif edilen hiçbir nokta yok: önümüzde hala uzun bir yarış var ve yarın şansımızı en üst düzeye çıkarmamız gerekecek. Kimse yarışın nasıl şekillanacağını bilmiyor: çok ilginç bir akşam olacağı kesin.”

Kimi Räikkönen (araba numarası 7):

FP3: 13lik / 1:29.689 (24 tur) Q1: 1:28.856 (10 tur) Q2: 12lik / 1:28.885 (8 tur)

“İyi bir performanstı, Q3’e çıkmaya gerçekten çok yakındık ama sonunda işe yaramadı. Son viraj o kadar iyi değildi ve bize biraz zaman kaybettirdi, ancak sonunda farkı yaratan şey muhtemelen ekstra bir tur için ortalarda kalmamız gerektiğiydi.

Yumuşak lastikleri denemek istedim ama işe yaramadı. Yine de, başlamak için iyi bir yerdeyiz: yarışın nasıl gideceğini söylemek zor, kesinlikle bunun içinde olmak önemli olacak ve eve iyi bir sonuç getirmek için her şeyi vereceğiz.”

Antonio Giovinazzi (araba numarası 99):
FP3: 12lik / 1:29.590 (20 tur) Q1: 1:28.899 (10 tur) Q2: 1:28.616 (6 tur) Q3: 10lik / 1:28.754 (5 tur)

“Harika bir sıralamaydı ve çok eğlendim, bugünkü araç sadece parlaktı. Orta lastiklerin daha iyi olacağını biliyorduk ve Q2’de ne kadar iyi olduklarını gösterdik.

Q3’teki yumuşaklık o kadar iyi değildi ve biraz daha fazla mücadele ettik, onları doğru pencereye almak daha uzun sürdü, ancak yarın olumlu olan orta yoldan başlayacağız.

Q2 turumda daha da gelişebilirdim ama son uçuş turumda duvarla küçük bir öpücük aldım: neyse ki hala başarabildim.

P10’da tercih edilen lastiklerimizle başlamak, böyle bir pistte iyi olacak ve yarış için sabırsızlanıyorum.

FP1’den hemen sonra güçlü bir hafta sonu geçirdik ve şimdi sadece bu tempoyu korumamız gerekiyor, belki de tüm sezon boyunca bizi atlatan biraz şansla, eve iyi bir sonuç getirmek için.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir