Cidde’de ışığıkların altında, şehrin sahili motor sesiyle dolacak.

0

2021 sezonunun sondan bir önceki turu olan Suudi Arabistan Grand Prix’sinin bu hafta sonu şehrin Corniche Pisti’nde yapılması için Cidde’ye gidiyor.

Cidde sokakları yüzlerce yıldır yoğun yerlerden geçiyor: Haclarındaki hacılar bu geçitten Mekke’ye geçecek, şehri yabancı aksanlarla ve uzak toprakların renkleriyle dolduracak ve Kızıldeniz kıyılarında yer alan Hicaz’ın bu bölümünü tüm Krallığın en hareketli ve kozmopolitlerinden birine dönüştürecek.

Gün batımından sonra, yıldızların ve meşalelerin ışığı altında, pazarların pazarlıkları durur ve farklı sesler, sesler ve müzik o uzun Arap gecelerinin havasını doldururdu.

O zamanın hikayeleri hala eski şehrin labirent sokaklarında yankılanıyor ve bu şehri yöneten birçok insanın etkileri de öyle – Türkler, Wahabiler ve daha birçok geçmiş zamanlarda.

Bu sokaklar bugün meşgul ve canlı, mercan renkli evler, tüccarların eski saray evleri, yerli ve yabancıların buluştuğu eski saray evleri ile: hız tüccarları şehre geldiğinde bu sokaklar daha da yoğun olacak.

Günümüz karavanı gibi, Formula 1 sirki de eklektik dil, renk ve mal karışımını getirecek ve geçmişte sunulan zenginlikler değerli metaller ve baharatlar olsa da, bugünün ödülleri kupalardan ve puanlardan oluşuyor.

Gün batımından sonra, artık yıldızların altında değil, binlerce ışık ışığı ışığında, şehrin sahili motorların sesiyle dolacak.

Eski tüccarların aksine, bu yabancılar sıcak bir Arap gecesinde, bazıları kazananları, bazıları kaybedenleri, strut ve takas yapacak. Çölün kumu kadar eski bir hikaye: Cidde’de yüzyıllardır paylaşılan masallara modern bir öykü.

Frédéric Vasseur: “Sezonun son aşamasına girerken takım hazır. Yeni bir pist takvime girdiğinde her zaman ortaya çıkan merakla Suudi Arabistan’a yöneliyoruz ve puanlama yollarına geri dönmeyi hedeflediğimiz için araçlarımıza olan güven.

Katar, yaz tatilinden sonra gösterdiğimiz tempoya sahip olmadığımız bir aykırıydı, ancak Cidde’de hem Cumartesi hem de Pazar günü ilk on yerleştirme için mücadele edebileceğimizi biliyoruz.

Her zaman olduğu gibi, şansımızı en üst düzeye çıkarmak için doğrudan FP1’den iyi bir iş çıkarmamız gerekecek, ancak tamamen yeni bir pistte daha da fazlası: her dakika pist, lastikler ve sıralama ve yarış üzerinde etkisi olacak diğer her faktör hakkında bilgi toplamak için çok önemli olacak.”

Kimi Räikkönen (Araba #7): “Başka bir yeni piste gidiyoruz ve Doha’da geçen sefer olduğu gibi, yarışa en etkili şekilde hazırlanmak çok önemli olacak.

Pist hızlı görünüyor ve bir sokak pisti olarak, her zaman odaklanmanız gereken bir yer: Onu sürmeyi merak ediyorum ve o zamana kadar bu konuda bir fikir oluşturmayacağım.

İlginç olacak ve işimizi düzgün yaparsak neden son birkaç aydır olduğu kadar rekabetçi olamayacağımıza dair bir neden göremiyorum.

Elbette, iyi bir sonuç verecek veya kıracak olanın bir kısmı, koşullardan en iyi şekilde faydalanmaya hazır olup olmadığımız olacaktır, ancak bu diğer her hafta sonundan farklı değildir.”

Antonio Giovinazzi (Araba #99): “Sezon sonuna kadar iki yarış daha, yılı gülümseyerek bitirmek için iyi bir sonuç almak için iki şans anlamına geliyor.

Son birkaç hafta benim için oldukça yoğundu, ancak bunun bu yarış hafta sonu için odaklanmamı ve ateşlenmemi sağlıyor.

Cidde’deki pist herkes için büyük bir soru işareti, kimse üzerinde yarışmadı, bu yüzden bir anlamda hepimiz burada sıfırdan başlıyoruz.

Bu bizim için bir fırsat olabilir ve kendimize en iyi şansı verdiğimizden emin olmak için ödevimizi yapmamız gerekir.

Bu düzenin bizim için iyi çalışıp çalışmayacağını söylemek için erken, ancak kendimizi iyi bir şekilde hesap edebileceğimizi düşünmek istiyorum.” dedi

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/a7921bd84eaa7c7be82561f9c2c4613e.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130