Zorlu Yunan klasiği sekiz yıl aradan sonra WRC’ye geri dönüyor

0

Sebastien Ogier (FRA) and Julien Ingrassia (FRA) of team Toyota Gazoo Racing are seen on performing during the World Rally Championship Belgium in Ypres, Belgium on August 13, 2021 // Jaanus Ree/Red Bull Content Pool //

Akropolis fikstürü 2013’ten bu yana ilk kez bu hafta seriye geri dönüyor.

FIA Dünya Ralli Şampiyonası‘nın en zorlularından biri olarak tarihi bir üne sahip bir fikstür olan EKO Akropolis Rallisi Yunanistan (9 – 12 Eylül), 2013’ten bu yana ilk kez bu hafta seriye geri dönüyor.

Atina’nın kuzeyindeki dağlardaki kayalık pistleri cezalandırmak ve yaz ortasındaki sıcaklıkları kabartırmak, ilk kez 1973’te şampiyonanın açılış sezonunda ortaya çıktıktan sonra bir WRC klasiği olarak kurdu.

Çakıl yolların daha düzgün olması bekleniyor ve Eylül ayı başlarında termometre geleneksel Haziran tarihinden daha düşük olacak, ancak dünya şampiyonlukları savaşı sezonun son üçte birine geçerken

Sébastien Ogier, Hyundai Motorsport’un Thierry Neuville takımıyla berabere kalan Toyota Gazoo Racing takım arkadaşı Elfyn Evans’a karşı 38 puanlık bir fark taşıyor.

Ogier, Akropolis ile dört kez düello yaptı ve 2011’de zirveye çıktı, ancak dönüşünü tamamen yeni bir ralli gibi değerlendiriyor.

Fransız, “Akropolis Rallisi WRC’nin tarihini oluşturan bu etkinliklerden biri ve birkaç yıldır bunu kaçırdık.” dedi.

“Tabii ki, geçmişten ne bekleyeceğimiz hakkında biraz fikrimiz olabilir, ancak herkesin yeni tempo notları yazmak zorunda kalacağı anlamında yeni bir etkinlik olacak. Herkesin aynı seviyeden başlaması her zaman güzeldir.”

Ogier ve Evans, Toyota Yaris World Rally Cars’a Kalle Rovanperğtarafından katıldılar, üçlü aynı zamanda Japon takımının üreticiler serisindeki 41 puanlık liderliğini savunmaya hazırlanıyor.

Neuville’e Hyundai i20 World Rally Cars’ta Ott Tänak ve Dani Sordo eşlik ediyor. İspanyol Sordo, Kore takımının kadrosunda Craig Breen’in yerini aldı ve Candido Carrera ilk maçına çıkarken sezonun üçüncü yardımcı pilotuyla ortaklık kurdu.

Neuville, karşısına nelerin tam olduğuna dair hiçbir yanılsama altında değil. “Aşamalar, çok fazla gevşek taş ve sıcak sıcaklıklara sahip çok kıvrımlı profillere sahiptir.

Sadece düz gitmek zorunda değilsiniz gibi çok zor olacak, aynı zamanda araç ve lastikleri yönetmek gerekir. Strateji çok önemli olacak, ancak bu bizim hoş olduğumuz bir şey.” dedi.

M-Sport Ford geleneksel olarak sert şeylerden zevk almıştır.

İngiliz takımı, 2000-2009 yılları arasında 10 yılda yedi kez Akropolis’i kazandı. Adrien Fourmaux ve Gus Greensmith Fiesta World Rally Cars’ı kullanıyorlar ve bu tur için Yunan Joudan Serderidis ile birleşiyorlar.

Üst düzey girişler Fransız Pierre-Louis Loubet tarafından bir i20’de tamamlanır. Yağmur, hafta başında rekreasyon başlarken parkurda kalın çamurdan bir kaplama bıraktı.

Elfyn Evans (GB) Scott Martin (GB) of team Toyota Gazoo Racing are seen on performing during the World Rally Championship Belgium in Ypres, Belgium on August 14, 2021 // Jaanus Ree/Red Bull Content Pool // SI202108140386 // Usage for editorial use only //

Rallinin kendisi için daha iyi tahminler ve sıcaklıkların tırmanmasıyla, yolların ne kadar çabuk kuruyacağı görülmeye devam ediyor.

Atina’nın Akropolis kalesinin altında Perşembe öğleden sonra başlayan yağmurun ardından, başkentin çarpıcı Parlamento binasının önünde meydana gelen hızlı bir asfalt patlaması eylemi başlattı.

Loutraki ve Lamia çevresinde üç gün daha süren yarışma, 292,19 kilometreyi kapsayan 15 etaptan sonra Pazar öğleden önce yapılacak.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir