F1 ESPOR SILSILE LEHINDE ŞAMPIYONLUK

0

F1 Esports Series Pro Championship’in ilk turu Ferrari Sürücü Akademisi Espor Takımı için beklentileri karşılayamadı. İki şampiyon sim sürücüsü, David Tonizza ve Brendon Leigh programdaki üç mekan için çok iyi hazırlanmışlardı, ancak sonuçlar gelmedi.

Takım deplasmanda 24 puanla geldi ve her sürücü 12 puan alarak şampiyonada yedinci sırada yer aldı. David Avusturya’da beşinci ve Bahreyn’de dokuzuncu olurken, Brendon Çin’de altıncı ve Avusturya’da sekizinci oldu.

Elemeler ve yağmur. FDA Esports takımının genel performansına baktığımızda, zayıf nokta esas olarak elemelere katılmaktı.

Espor’da boşluklar her zaman çok küçüktür ve onda biri beş veya altı sıraya kadar büyük bir fark yaratabilir.

Ne David ne de Brendon, Avusturya’da tonizza’nın yağmur son sektöre çarpmadan önce direğe doğru gittiği gibi, bazen kötü şans yoluyla bu önemli aşamada en iyi performanslarını gösteremediler.

Üç yarışın ikisinde olumsuz hava daha karmaşık konular. Çin ve Avusturya yarışları ıslakta koşuldu ve bu da DRS’nin kullanımının yarış direktörü tarafından yetkilendirilemeyeceği anlamına geliyordu ve bu da düzlüklerin sollanıncaya yardımcı olacaktı.

Bir sürü sollama. Olumlu bir not olarak, FDA Esports sürücü kadrosunun en güçlülerinden biri olduğu açıktır.

David ve Brendon, Tonizza’nın arkadan vurulduğu Çin’de bile yarışta her zaman yer uydururdu. 27 ve 28 Ekim’de yapılacak sonraki üç yarış, takıma daha iyisini yapma fırsatı verecek.

Yarışlardan biri, David’in son iki yıldır kazandığı Monza’da ve Silverstone Brendon’ın ev sahibi. İkisi de ikinci turun üçüncü yarışını yapacak olan Spa-Francorchamps’ı seviyor.

David Tonizza Sim sürücüsü

Sıralama performansımızda yapmamız gerekenden daha fazla mücadele ettik, yarışlarda Brendon ve ben rekabetçiydik ve benim tarafımdan, arabaya bolca güvendim ve durumun üstündeydim.

Brendon Leigh Sim sürücüsü

İlk tur istediğim gibi gitmedi, Özellikle bu üç yarışta bizi cezalandıran bazı özel yönlerin hazırlanmasında daha da fazla çaba sarf edeceğim.

Marco Matassa Takım Sorumlusu

Takım olarak bu ilk turdan kesinlikle daha fazlasını bekliyorduk. Sıralama performansı David ve Brendon’un yarışlarını kötü etkiledi ve bir sonraki tura hazırlanmak için analizimizi kesinlikle bu alana yoğunlaştıracağız.

Bu tür bir şampiyonada, sim sürüş standardı çok yüksektir ve saniyenin onda birinin neredeyse on sürücüyü kapsayabileceğini gördük.

Bunların hepsi bu kilit aşamada mükemmel bir iş yapmak için bir teşviktir, çünkü cepheye yakın bir yerden başlamazsanız, galibiyet için mücadelede olamazsınız.

Ancak, sürücülerimizin her üç yarışta da yerlerini telafi ettiğini gördük ve bu da şüphesiz yeteneklerini doğruluyor.

Silverstone, Monza ve Spa-Francorchamps’ta bu sefer kaçırdığımız sonuçları alabileceğimizden emin olarak bir sonraki tura daha da iyi hazırlanacağız.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir