F1 ESPORTS PRO SERIES OPENER’DA ALP ESPOR IÇIN IKI PODYUM

0

Nicolas Longuet, geçen yılki yarıştaki başarısını tekrarlayarak birinci yarış için pole pozisyonunu almak için çarpıcı bir performans sergilediği için seri Alpine Esports için iyi başladı.

Fabrizio Q3’ü saniyenin bindelik farkla kaçırdı ve P12’ye başladı. 20 turluk yarış boyunca, iyi bir strateji Fabrizio’ya puan için savaşma fırsatı verirken, Nicolas son tura kadar Aston Martin Racing sürücüsü ve nihai yarış galibi Lucas Blakeley ile destansı bir savaşa girdi.

Bahreyn sonunda Nicolas’ın ikinciliği ve Fabrizio’nun onunculüğüyle çifte puan elde etti. Çin’deki ikinci yarış daha zorluydu, başlangıçta şiddetli yağmur ve boyunca kurutma koşulları vardı.

Fabrizio P4’e başladı ama Nicolas P15’i sadece gridde toplayabildi. Her iki sürücü de ilk iki virajdan sonra iki pozisyon kazandı, ancak Nicolas bir rakiple çarpıştıktan ve aracına zarar verdikten sonra sektör 1’in sonunda bir hata yaptı.

Yarış onun için sona erdiği için, yarışın ilerleyen bölümlerinde ara ve yumuşak lastikleri tahmin etmek için takım oyununu oynadı.

Fantastik bir başlangıçtan sonra Fabrizio çok iyi zamanlanmış stratejik çağrılarla güçlü bir şekilde devam etti. Bitime beş tur kala yumuşak lastikler için seçti ve jarno Opmeer’den liderliği aldı.

Mercedes sürücüsü daha fazla ERS’e sahipti ve Fabrizio’nun sadece bir saniye önünde galibiyeti almak için geriye gitti. Şilili sürücünün F1 Esports Series’deki kariyerinin en iyi sonucu ve zorlu bir 2020 kampanyasından sonra niyet beyanı oldu. Nicolas ayrıca yarışın en hızlı turunu kazandı.

Çin’de olduğu gibi Avusturya’daki son yarış tamamen hava koşullarıyla ilgiliydi. Bu kez daha da tahmin edilemez olan Nicolas ve Red Bull Ring’de ilk maçına çıkan Patrik Sipos, mümkün olan en kötü zamanda gelen yağmura yakalandılar. Nicolas P11’de, Patrik P15’te kalifiye oldu.

Yarış yine karışık koşullarda yapıldı, bu sefer kuru başladı ve yarış ortasında ara koşullara geçti. Her iki sürücü de temiz bir başlangıç yaptı, ancak yağmurun gelmesi ve oyunun pitlane’de sürücüleri iki katına çıkarmasına izin vermemesiyle, bir arabanın feda edilmesi ve bir tur sonra pite alınması gerekiyordu. Sonuç olarak Patrik P17’ye düştü ancak Nicolas yarışı bitirdiği P9’a terfi etti.

Alpine Esports, 20 puanla P6’da Nicolas Longuet, 19 puanla P7’de Fabrizio Donoso ve 0 puanla P23’te Patrik Sipos ile Takımlar Şampiyonası’nda dördüncü sırada yer alıyor.

Nicolas Longuet: “Bu olay için çoğunlukla kendim hayal kırıklığına uğradım. Daha fazlasını yapmam gerektiğini hissediyorum ve bu sadece bu yıl hiçbir şeyi hafife alamıyorsun.

Açıkçası bir sonraki etkinlik için daha da çok çalışmam gerekiyor çünkü amaç ne olursa olsun şampiyonlukları kazanmak.”

Fabrizio Donoso: “Şahsen iyi bir ilk etkinlik geçirdiğimi hissediyorum, 1. tur bir tür uyandırma çağrısıydı ve Çin’de geri sıçramanın kendimde olduğunu biliyordum ,ki yaptım ve performansımdan ve takımdan çok memnunum.

Neredeyse bir yıl puan alamadan P7’de önümdeki altı yarıştan bir yarış daha azıyla oturuyorum, bu yüzden alacağım, ancak her iki arabanın da Etkinlik 2’den orada olması gerekiyor ve şampiyonluk mücadelesinde olacağız.” dedi

Patrik Sipos: “Hava durumu nedeniyle P15 ve P14’e katılmaya hak kazanan Avusturya’ya kadar etkinlik gerçekten iyi görünüyordu.

Çok daha iyi olabilirdi ama bu konuda gerçekten bir şey yapamadık ve yolumuza devam etmemiz ve her zamankinden daha fazla çalışmamız gerekiyor.”

Richard Arnaud (Menajer): “Bu olaylı bir ilk olay! Nicolas ve Fabrizio sayesinde ilk iki yarışı kazanmaya çok yaklaşabildik. Bu yıl nihai sonuçta havanın büyük bir rolü olacak gibi görünüyor.

Çin’de mükemmel bir şekilde başardık ama Avusturya’da mahsur kaldık. Patrik, Avusturya’da da yarışta iyi bir potansiyel sergiledi.

Şimdi önde savaşmak istiyorsak, Q3’te ve noktalarda sürekli olarak iki arabaya sahip olmamız gerekiyor. Gözler şimdiden etkinlik 2’de.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir