ADRENALINLE BESLENEN ATMAK KAYNAK IMOLA HEDEF BARSELONA

FDA Espor Takımı, SRO şampiyonasında çok önemli birkaç yarışın üstesinden gelmek üzere. Şampiyonluğa sadece iki tur ve iki yarış karar verecek ve İtalyan takım her iki kategoride de yarışacak.

Sprint Kupası. Bugün, GT World Challenge Europe Sprint Cup, David Tonizza ve Giovanni De Salvo’nun her ikisi de 488 GT3 Evo 2020, ilki için 95 araç ve ikincisi için 4 sürüş ile Imola pisti kullanılarak çalıştırılıyor.

David, 18 ve 29 Ekim’de gerçekleşecek iki yarıştan önce, bir önceki turdan sonra sadece 6 puana inen McLaren Shadow’da James Baldwin’e karşı liderliğini uzatmaya çalışacak.

De Salvo şu anda beşinci, dördüncülükten sadece 2 puan ve üçüncü sıradaki sürücünün 12 puan gerisinde ve baldwin’den puan alarak takım arkadaşına yardım etmenin yanı sıra sıralamayı artırmayı hedefliyor olacak.

Dayanıklılık Kupası. 24 saatten kısa bir süre sonra, Tonizza ve De Salvo 488 GT3 Evo 2020’de tekrar iş başında olacak ve bu kez şampiyonluğun ele geçirilebileceği GT World Challenge Dayanıklılık Kupası’nın son yarışı için 51 aracın kokpitini paylaşacaklar.

Asıl tehdit, 12 puan geride olan Racing Line Motorsport’tan geliyor. İşin içinde bazı matematikler var:

Rakipleri kazanırsa, David ve Giovanni şampiyonluğu almak için en az üçüncü bitirmelidir. VRS Coanda Motorsport takımı da 19 puan geriden koşuda ve eğer kazanırsa, FDA Esports ikilisinin şampiyon olması için altıncı veya daha yüksek bir derece yapması gerekecekti.

Yarışları nerede izleyeceğiz. Imola yarışı saat 21.10’da başlarken, Barselona’daki yarış 15.10’da başlarken, her ikisi de SRO ve GT World YouTube kanallarında görülebilir.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

“Bu Sporcuların Çok Daha Fazla Sahiplenilmesi Gerekiyor”

Max Aracın dengesinden memnun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir