WILLIAMS RACING GELIŞIM SÜRÜCÜSÜ JAMIE CHADWICK 2021 W SERISI ŞAMPIYONU OLDU

0

Williams Racing Development Driver, Jamie Chadwick, Circuit of The Americas’ta heyecan verici bir finalden sonra 2021 W Serisi Şampiyonu oldu.

2019’da W Serisi’nin açılış şampiyonluğunu da kazanan Jamie, cumartesi günkü Yarış 1’de sezonun üçüncü galibiyetini aldı ve açılış köşesinde pole-sitter’ı solladı ve damalı bayrağa kadar lider
oldu.

Son yarışa 10 puan önde giren savunma şampiyonu, pole pozisyonunu en üst düzeye çıkararak sezonun dördüncü galibiyetini ve ikinci şampiyonluk şampiyonluğunu kazanmak için komuta performansı sergiledi.

Veloce Racing için yarışan Briton, sezon boyunca tutarlılığıyla göz doldurdu ve Avusturya, Macaristan ve ABD’de galibiyet iddiası da dahil olmak üzere sekiz yarışın yedisinde podyuma çıktı.

Jamie’nin ikinci şampiyonluk unvanı, yönetim organının serinin motor sporları merdiveni üzerindeki önemini tanımasına paralel olarak 15 FIA Süper Lisans puanı alacağını görecek.

Yarıştan sonra konuşan Jamie, “Bu mega bir yılın mega sonuydu. Bu şekilde bitirmek çok iyi hissettiriyor – ne galibiyet! W Series, Veloce, Formula 1, Williams ve beni destekleyen herkese teşekkür ederim.

Unvanımı korumak çok şey ifade etti. Alice [Powell] tarafından sonuna kadar itildim. Bu hafta sonu çift kafa vuruşuyla bahisler daha yüksekti, ancak her iki yarışı da kazanarak mühürlemek çok daha tatlı hale getiriyor ve zirveye çıktığım için mutluyum.

Beni çok zorlayan Alice’i tebrik ederim ve onun için zor bir hafta sonuydu. Williams’la inanılmaz bir ilişkim var, bu yüzden beni alkışlayarak, yarıştan sonra onlarla biraz kutlamalarını görmek harikaydı ve destek için gerçekten minnettarım.

Benim için sırada ne var bilmiyorum, ama bu anın tadını çıkarıp oradan gideceğim.”

Williams Racing CEO’su Jost Capito, “Heyecan verici bir unvan savaşından sonra Gelişim Sürücümüz Jamie’nin bu yılki W Serisi şampiyonluğunu iddia ettiğini görmek harika.

Heyecan verici bir kampanyadan sonra hak edilmiş bir başarı ve iki kez şampiyon olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz.

Williams’ta yaptığı çalışmalarda son birkaç yılda bir sürücü olarak ne kadar ilerlediğini yakından gördük ve bu, direksiyondaki yeteneğinin bir başka göstergesi.

Kişisel bir not olarak, Jamie’nin Austin’deki başarısını şahsen izleyebilmek harikaydı ve tüm Williams takımının pazar günü onu çizgi boyunca alkışlamaktan keyif aldığını biliyorum.”

Kadın sürücüler için uluslararası tek kişilik şampiyona olan W Series, 2021’de yedi Grand Prix’nin destek tasarısında yer aldı ve küresel erişimi ve farkındalığı önemli ölçüde artırdı.

2018’de başlatılan serbest girişli şampiyona, kadınlar için fırsat eşitliği sağlayarak, tarihsel olarak motor sporlarının üst kademelerine ilerlemelerini engelleyen finansal engelleri ortadan kaldırdı.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir