Mexico City’nin ana özelliği rakımı

0

2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 18. Deniz seviyesinden 2.238m yükseklikte, koşullar sürücüler için zordur ve ünlü Peraltada ve son derece uzun bir start / bitiş düzlüğü içeren zorlu 17 dönüşlü devre sert bir test sağlar.

Ancak pistin belki de en ikonik kısmı, arabaların turun sonuna yakın tutkulu taraftarlarla dolu büyük bir stadyum bölümünden geçtiğini gören eski beyzbol stadyumudur.

Ayrıca podyuma ve 2020 takvimine katılmadığı göz önüne alındığında, bu yıl hoş bir dönüş yapacak olan yarış sonrası şenliklere ev sahipliği yapıyor.

Mexico City’nin ana özelliği rakımıdır.

Dave Robson

Deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikteki Autódromo Hermanos Rodríguez, yarıştığımız en yüksek pisttir.

Bunun araç üzerindeki soğutma sistemleri, aerodinamik performans ve lastik davranışı üzerinde önemli etkileri vardır.

Devrenin düzeni, üç DRS bölgesi ile çeşitli hızlardaki köşelerin ve birkaç düzlüğün iyi bir karışımıdır. Son viraj dizisi, pit girişini geçmeden ve arabaları uzun start / bitiş düzlüğüne döndürmeden önce pisti stadyum bölümünden geçirir.

Cuma gününü aracın düşük hava yoğunluğunda sağlıklı olduğunu teyit ederek geçireceğiz ve bundan memnun olduktan sonra lastik performansını ve optimum aerodinamik kurulumu araştıracağız.

Pirelli, Austin’de geçen sefer sağladıkları orta bileşik aralığın aynısını sağlıyor. Bu bileşikler düşük kavrama koşullarıyla oldukça iyi başa çıkmalıdır ve bu hafta sonu otomobillerde azaltılmış downforce’a karşı hoşgörülü olmalıdır.

Sürücülerin düşük downforce seviyesine alışmaları muhtemelen birkaç koşu sürecektir, ancak bunu yaptıktan sonra kurulumu ayarlamaya başlayabileceğiz.

FP3’e kadar bile zor koşullardaki en iyi tavizleri anlamak için kurulum üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.

Zorlu bir üçlü başlığın ilki olarak – bu sırada başka bir Sprint Sıralama etkinliği ve yeni bir Formula 1 pistiyle mücadele edeceğiz – bu hafta sonu çalışmalarımızı Brezilya ve Katar’daki etkinlikler için gereken hazırlıkla birleştirmemiz gerekecek.

Sezonun son yarışlarına yaklaşırken, odağımızı korumamız ve kalan etkinliklerin her birinde FW43B’den en iyi şekilde çıkmamız gerekiyor, ancak bunun, birçoğu birkaç hafta boyunca ev veya ailelerini göremeyecek olan seyahat eden takım için yılın çok zorlu bir zamanı olduğu gerçeğini gözden kaçırmamalıyız.

Grove’daki meslektaşları tarafından desteklenen her biri Takım için yorulmadan çalışıyor ve çabaları çok takdir ediliyor ve Takımın son başarılarının anahtarı oldu.

Mexico City Grand Prix’si için Meksika’ya gitmeyi dört gözle bekliyorum.

George Russell

Yarış, sürücüler olarak bizi etkileyen yüksek irtifa gibi birçok ilginç zorluk sunuyor, aynı zamanda aracın performansını da etkiliyor ve hafta sonuna hazırlanırken bunları göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

Aynı şekilde, bu zorluklar bize bir fırsat sunuyor ve ayrıca bu yarışı ilişkilendirmek için geldiğimiz tüm muhteşem hayranları ve desteği görmek için sabırsızlanıyorum.

Nicholas Latifi: Autódromo Hermanos Rodríguez, takvimde henüz Formula 1 sürücüsü olarak yarışmadığım bir başka pist, ancak 2018 ve 2019’dan itibaren orada yardımcı olan bazı FP1 deneyimim var.

Rakım yılın en yükseği olduğu için benzersiz bir pisttir ve bu da sürücüler için işleri her zaman oldukça ilginç hale getirir.

Aynı zamanda aracı doğru yapmak için büyük bir zorluk yapar. Meksika’daki atmosfer her zaman harika ve etkinliği tüm hayranlarla tam kapasitede görmek için sabırsızlanıyorum.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir