FIA’NIN ÜÇ YILDIZLI ÇEVRE AKREDITASYONU ILE ÖDÜLLENDİRİLDİ

0

Williams Racing, FIA’nın Çevre Akreditasyon Programı’nın en üst seviyesine ulaşmada Formula 1™’e ve az sayıda diğer motor sporları paydaşlarına katıldı 

Williams Racing’in bu ayın başlarında geniş kapsamlı bir Sürdürülebilirlik Stratejisi’nin bir parçası olarak 2030 yılına kadar İklim Pozitif olma taahhüdünü takip ediyor Williams Racing, takımın Fédération Internationale de l’ Otomobil’in Çevre Akreditasyon Programı, Ağustos ayında Çevre Yönetim Sistemi’nin denetlendi ardından.

ISO14001 yönergelerini temel alan sektöre özel program, motor sporları paydaşlarının çevresel performanslarını ölçmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bu başarıyla Williams Racing, Formula 1™’e ve az sayıda diğer motor sporları paydaşlarına katılarak en üst düzeyde sertifikasyona ulaşmada, sağlamlaştırmada ve motor sporlarının daha sürdürülebilir bir geleceğine olan bağlılığımıza kredi veriyor diye açıkladılar duyuruyu.

Bu duyuru, Williams Racing’in bu ayın başlarında beş temel temele odaklanan geniş kapsamlı Sürdürülebilirlik Stratejisi’nin bir parçası olarak 2030 yılına kadar İklim Pozitif olma taahhüdünü takip ediyor.

İklim Eylemi, Biyoçeşitlilik Yönetimi, Sürdürülebilir İnovasyon, Herkes için Endüstri Erişimi ve Amaca Yönelik Liderlik.

Williams Racing, Paris İklim Anlaşması ve BM iklim Değişikliği Küresel Gündemi doğrultusunda emisyon azaltma hedeflerine kendini adamıştır ve gezegenimizin karşı karşıya olduğu sorunları ele almaya katkıda bulunan teknolojik çözümler üretmek amacıyla Formula 1 teknolojisinin EV ve sürdürülebilir ulaşım ve enerji sektörlerine aktarılmasında güçlü mirasını kullanmak üzere yola çıktı.

Williams Racing CEO’su Jost Capito: “Formula 1, dünya çapında milyonlarca insana ilham verme gücüne sahip ve inanılmaz miktarda ileri teknolojinin ön saflarında yer aldı.

”Biz, sektör olarak, sporumuzu bir platform ve katalizör olarak iyilik için kullanma gücüne sahibiz, bir gezegen olarak karşılaştığımız zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı oluyoruz ve Williams Racing bu nedenle FIA’nın Çevre Akreditasyon Programını iklim eylemi konusunda bir teşvik olarak memnuniyetle karşılıyor”. dedi

Bu en üst akreditasyon seviyesine ulaştığımız için gurur duyuyoruz ve sektörümüzde ve ötesinde sürdürülebilir performansın temelini yükseltmeye yardımcı olmak için iddialı hedefler arayışımızda devam edeceğiz.”

Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali: “Williams Racing’™ i, takımın ve tüm sporun gelecek için sürdürülebilir bir spor yaratma ve sunma konusundaki güçlü kararlılığını gösteren bu inanılmaz başarıdan dolayı tebrik ediyorum.

Formula 1™’in 2030 yılına kadar net sıfır karbon olma taahhüdü var ve bu herkesi spora dahil ediyor. Karbon ayak izimizi azaltmak, atıkları ve tek kullanımlık plastikleri ortadan kaldırmak için hepimiz şimdiden çok şey yapıyoruz ve önümüzdeki yıllarda otomotiv sektörü için ezber bozacak otomobiller için sürdürülebilir bir yakıt yaratacakları söyledi ayrıca;

Bir kez daha Formula 1™ gerçek dünya çözümleri sunan teknolojik yeniliklerde lider olabilir ve Williams Racing olumlu değişimde büyük rol oynadığını gösteriyor.”

FIA Başkanı Jean Todt: “FIA Çevre Belgelendirme Çerçevesi, motor sporları ve paydaşları arasında sürdürülebilirliğin ölçüldüğü önemli bir standarttır.

Williams Racing’in güçlü taahhütlerinin ve eylemlerinin onu Üç Yıldız seviyesine getirdiğini görmekten memnunum ve bu önemli başarı için onları tebrik ediyorum.

Öncü yenilikler her zaman motor yarışlarının bir parçası olmuştur. FIA ve Formula 1™, 2030 yılına kadar net sıfır karbon olma taahhüdü verdi ve böylece tüm takımlar bu stratejik hedefe katkıda bulunabilir.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/608f205aedf798671cf51ffe32cf9294.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130