Umduğumuz gibi, pist koşulları geçen yıldan çok daha iyi

0

Dave Robson, Araç Performansı Başkanı: Umduğumuz gibi, pist koşulları geçen yıldan çok daha iyi ve bu, araç kurulumuna odaklanmamızı sağladı.

FP1’de her iki sürücü de arabalarından memnun olarak iyi bir başlangıç yaptık. Yüksek yakıtta lastik yönetimi biraz zor, özellikle sekizinci sırada ve pazar günü bununla en iyi nasıl başa çıkacağımızı anlamak için bu gece yapmamız gereken biraz iş var.

Bu öğleden sonra düşük yakıtta umduğumuz kadar hızlı değildik, ancak bunu bir gecede geliştirebileceğimizden eminiz.

Yüksek yakıt tempomuz makul kaldı ve lastik yönetimi konusunda biraz ilerleme kaydettik. Yarın için hava durumu belirsizliğini koruyor ve bu planlarımızı etkileyecek.

Bununla birlikte, hava ne yaparsa yapsın iyi bir iş yapabileceğimizden eminiz, her iki sürücü de son zamanlarda ıslak ve karışık koşullarda mükemmel tempo gösteriyor.

George Russell: Yüksek yakıt tempomuz bugün oldukça güçlü görünüyordu, ancak düşük yakıt tempomuz o kadar iyi değildi.

Bu gece verilerle daha fazla ayrıntıya girmemiz gerekiyor, böylece yarın için bir şeyler bulabiliriz, ancak gece ve sabah için yağmur tahminiyle, pist koşullarının sıralama öncesinde oldukça fazla sıfırlanacağı anlamına gelebilir.

Koşulların lehimize değiştiği bu fırsatları değerlendirmeliyiz ve bunu son birkaç yarışta gerçekten iyi yaptık.

Pazar günü çok zor bir yarış olacak, çünkü hiçbir araç tek bir lastik setinde üst üste 12 turdan fazla tur atmadı ve Grand Prix sırasında bundan çok daha fazlasını yapmalıyız.

Nicholas Latifi: Yüzey beklediğim gibi değil, özellikle pist yürüyüşü sırasında en azından olumlu bir şekilde gördüklerimden.

Açıkçası, kavrama geçen yıla göre çok daha yüksek ve aslında genel olarak diğer birçok pistten çok daha yüksek hissettiriyor.

Kavrama orada olduğuna göre, sürmek için gerçekten eğlenceli bir devre ve çok hızlı ve akıyor. Oldukça keyifli bir duygu ve beklentilerimi aştı.

Lastikleri hala doğru cama, özellikle de düşük yakıta almak için mücadele ediyorum, bu yüzden oraya daha fazla iş geleceğini düşünüyorum, ancak genel olarak araç kötü bir pencerede hissetmiyor. Kesinlikle iyi ayarlamalar var ama bence yarın iyi bir başlangıç yapabiliriz.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir