2021 AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI GRAND PRIX ÖNIZLEMESI

0

Takım, FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda COVID’in bir yıl aradan sonra Amerika Grand Prix’sinin dönüşü için bu hafta sonu Atlantik’i geçiyor.

Heyecan verici Circuit of the Americas (COTA) takvimin en çok beklenen yarış hafta sonlarından birine ev sahipliği yapıyor.

Teksas eyaletinin başkenti Austin’in eklektik ve hareketli şehri, yarışın zeminini oluştururken, 5.513 km’lik pist, sürücü ve makine için her ikisini de test eden bir rollercoaster yolculuğu sunuyor.

Unutulmaz ilk dönüş, devre bir dizi hızlı, süpürme virajı geçmeden ve pistin en ucuna doğru gitmeden önce, fren bölgesi sırasında arabaların dik bir gradyanı ele aldığı görür.

1.00 km’lik düzlük, sürücüleri son sektöre doğru geri getiriyor ve son viraj sırası için pazarlık yapmak zor bir şekilde sona ermeden önce ikonik gözlem kulesinin önünden geçiyor.

Takvimde ilk kez 2012’de yer alan COTA, hem sürücülerin hem de taraftarların sıkı bir favorisi haline geldi ve takım 2019’dan bu yana ilk kez geri dönmeyi dört gözle bekliyor.

2019’dan bu yana ilk kez COTA pistine geri dönmek hepimizin dört gözle beklediği bir şey.

Dave Robson

Devre, turun başında çok yüksek hızlı bir bölüme sahip, 11. Uzun sırt düzlüğünden sonra, devrenin doğası önemli ölçüde değişir, düşük hızlı virajların bir kombinasyonu ve uzun, neredeyse hiç bitmeyen dönüş 16, 17, dönüş 18 kombinasyonu ile tamamlar.

Turun etrafındaki yükseklik değişimi önemlidir ve bir dönüşten önceki hızlı yükseklik kazancı imza eğimidir.

Devre her yıl değişme eğilimindedir, alt tabaka hareket ettikçe tümsekler gelir ve gider. MotoGP bisiklet yarışlarını birkaç hafta önce burada görmüş olsak da, araçları FP1’de çalıştırmadan bu tümseklerin etkisinin ne olacağını gerçekten bilemeyeceğiz.

Austin’de yılın bu zamanında hava çok çeşitli olabilir ve kuru sıcak koşullardan çok soğuk ve ıslak havaya kadar her şeyi bekleyebiliriz.

Kaçınılmaz olarak, her gün sahip olduğumuz koşullar lastik performansı üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak ve tahmin netleşene kadar esnek kalmamız gerekecek.

2021 kampanyası etkinliklerin son aşamasına girerken, yeni yükseltmelerimiz olmayacak ve bunun yerine arabayı ayarlamaya ve Şampiyona pozisyonumuzu korumak için elimizdekilerden en iyi şekilde sağlamaya odaklandık.

ABD şimdi bizim için ikinci bir ev yarışını temsil ediyor ve Dorilton Capital’den genişletilmiş Williams ailemizi takvimdeki en iyi Grand Prix mekanlarından birine ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

The Circuit of the America inanılmaz bir pist ve Teksas’ta bir bütün olarak hafta sonu inanılmaz havalı bir deneyim.

George Russell

Austin kesinlikle takvimde ziyaret ettiğimiz favori şehirlerimden biri, bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri’ne geri dönmek için gerçekten heyecanlıyım.

Bir devre olarak, COTA çok fazla karaktere sahiptir ve çok hızlı ve akıcıdır, aynı zamanda engebelidir, bu da başka bir zorluk ekler.

Sonuç olarak, gerçekten dört gözle bekliyorum. Nicholas Latifi: Austin’de piste çıkmak için çok heyecanlıyım.

Henüz orada yarışmadığım için bu yıl en çok beklediğim yarışlardan biri. Çok yönlü bir pist; ilk sektör çok hızlı ve akıcı ve çok eğlenceli görünüyor, gerisi daha yavaş hız ve daha teknik, bu yüzden bu zorlukla mücadele etmeyi dört gözle bekliyorum.

Geçen yıldan beri ilk kez Atlantik’in diğer tarafına geri döneceğim, bu yüzden coğrafi olarak, 2021’deki bir ev yarışına en yakın olduğum yer burası.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir