McLaren takımı için tek kullanılabilecek cümle Lando’nun da belirttiği gibi”Sonuç hafta sonumuzun bir yansıması değil” di.

Oldukça olaylı bir yarış. Genelde Rusya Gp’si bu kadar olaylı değildir ve pist bunu sağlamaz, ancak bu hafta sonu hem sıralamarda hem de yarışla heyacan doruklardaydı Sochi’de. Çok şey oldu hemde çok şeyler.

McLaren için başlangıç çok iyiydi! Herşey yolunda görünüyordu. Daniel ilk başlarda gerilere düşerek birkaç pozisyon kaybetti, ancak daha sonra ilk turda birkaç pozisyon geri aldı.

Ricciardo: ”Güzel anlar da oldu. İlk stint’te oldukça iyi savunma yaptım, daha sonra ikinci stint’te birkaç iyi geçiş yaptım, ancak daha sonra o Hard lastiğin sonuna doğru mücadele ettim.” dedi.

DANIEL RICCIARDO

Başladı5.
Bit -miş4.
En hızlı tur24. turda 1m39.124s (+1.701s, 9.)
Pit-stoplar2, tur 22 [Orta/Sert] (7,1s) ve tur 48 [Sert/Orta] (3,3 sn)

“Sonra yağmur yağdı ve işte o zaman her şey tersine döndü. Kucak içi kabataslaktı. Sanırım Carlos [Sainz] 7. Sanırım Max ikimizi de gördü ve daha az gitti ve oradan geçebildi.

Sonra Inters’e çıktık ve Carlos’u önde görebiliyordum – son birkaç turda onu biraz daha yaklaştığım gibi hissettim, ama biraz geç oldu.

Podyumu yeni kaçırdım ama P4 sağlam bir sonuç. İyi noktalar ve bence bu zor koşullar için temiz çıkmak her zaman güzeldir.

Kesinlikle bazı olumlu şeyler var ve kişisel olarak hala üzerinde çalışabileceğimiz birkaç şey var, bu yüzden başımızı eğeceğiz.”

LANDO NORRIS, #4

Başladıbirinci
 Bit -miş7.
En hızlı tur39. turda 1m37.423s (1.)
Pit-stoplar2, tur 28 [Orta/Sert] (2,9s) ve tur 51 [Sert/Orta] (3,8 sn)

“Sonunda istediğimiz yarış veya sonuç değildi. İyi bir başlangıç yaptım ve iyi bir ilk vuruş yaptık. Yağmur başladığında, pit yapmama çağrısı yaptık ve bu bize her şeye mal oldu.

O zamanki koşullar için doğru olan kararı verdik. Bu benim kararımdı, takımdan gelen bilgilerle birlikte, ve birlikte daha iyi neler yapabileceğimizi gözden geçirmeliyiz.

Tabii ki inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratıyor, çünkü tüm hafta sonu boyunca güçlü olduk ve bugün tempo ve araç konusunda rahat hissettim.

Takım harika bir iş çıkardı ve tüm emekleri için onlara teşekkür etmek istiyorum. Tabii ki, sonuç hafta sonumuzun bir yansıması değil, ancak alabileceğimiz birçok olumlu şey var ve şimdi Türkiye’de analiz etmemiz, sıfırlamamız ve geri sıçramamız gerekiyor.”

ANDREAS SEIDL, Takım Müdürü

“Yarışın bitiminden itibaren üç turda olduğumuz pozisyonlar göz önüne alındığında, bugün Rusya Grand Prix’sinde P4 ve P7’yi bitirdiğimiz için elbette hayal kırıklığına uğradık.

Olumlu tarafta, hem Lando, Daniel hem de tüm takım tüm hafta sonu güçlü performanslar sergiledi ve bu da sezonun son üçte birine girmek için son derece cesaret verici.

Mercedes HPP’deki meslektaşlarımızla birlikte fabrikadaki ve fabrikadaki ekibe sıkı çalışmaları ve çabaları için teşekkürler.

“Daniel ile nispeten yakında Ara lastiklere binerken, Lando ile kayganlıklarda dışarıda kalma kararına şüphesiz dikkat edilecektir.

Yarışın sonunda yağmur yağmaya başladığında yapılması gereken zor çağrılar vardı ve bu asla kolay değildir.

Ne yazık ki, bugün Lando’nun tarafında yürümedi. Her zaman olduğu gibi, bunu takım olarak, sürücülerle birlikte analiz edeceğiz, bundan ders alacağız ve daha güçlü bir şekilde geri döneceğiz.”

“Son olarak Lewis’i tarihi 100. galibiyeti için tebrik ederim. McLaren Racing’deki herkes, 14 yıl önce bizimle ilk yarışından bu yana başardıklarıyla gurur duyuyor.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir