McLaren yeni güncellemesi ne getiriyor

0

Piers Thynne Formula 1 tamamen hız ile ilgilidir. Yolda hız, karar verme hızı, reaksiyon hızı ve gelişim hızı. diyerek başladığı yeni güncelleme hakkında bilgilendirmesine;

Sezon öncesi çok fazla hayranlık uyandıran araç takımları, sezonu bitirecekleri araçla aynı araç değil ve kapaklar çıkar çıkmaz, takım zaten sezonun ilerleyen zamanları için yükseltme paketleri üzerinde çalışıyor.

Bu tamamen farklı bir yarış türüdür, ancak aynı derecede önemli bir yarıştır: rakiplerinize ayak uydurmak ve onları yenmek için yarış.

Bu yarış, önemli bir değişim sezonunda daha da kritik hale geliyor. 2022, düzenlemelerde bir revizyon ve çok daha sıkı bir maliyet sınırının getirilmesiyle Formula 1 için yeni bir dönem yarattı.

McLaren Racing İcra Direktörü Andrea Stella ve Teknik F1 İcra Direktörü James Key, bu değişikliklere tepki olarak yükseltme programımızı “agresif” olarak nitelendirdi.

Bu işin teslimi, Operasyonlar İcra Direktörü Piers Thynne’ye ait. Piers, proje yönetimi, kalite, üretim, inşaat, test ve lojistik dahil olmak üzere fabrikanın operasyonel stratejisinden sorumlu ve bu geniş bir görev alanı.

Singapur, Japonya, ABD ve Mexico City’nin arkasında, en son yükseltmenin – zemin ve karosere odaklanan bir aero güncellemesi

MCL36’nın en son yükseltmesinin ve nasıl teslim edildiğinin perde arkasına bir göz atalım.

Bu konu ile ilgili takımın resmi sitesinde bir yazı kalame alındı,

Böyle bir projenin başlangıcında, önce kapsamı ayrıntılı olarak anlamaya çalışıyoruz” diyor.

Copyright: McLaren

“Ardından, agresif bir plan oluşturuyoruz ve nereye indiğini görüyoruz ve veriler size bu konuda net bir yönlendirme sağlıyor”

“Haziran ve Temmuz aylarında aerodinamik gelişim içindeydik ve planlama perspektifinden bu konuda daha fazla ayrıntı yaratmamız için yeterli vaatte bulunmaya başladık. Temmuz ayında performans adımının yeterli olduğundan emin olmak için çok zaman harcadık çünkü işin kapsamı ve maliyeti yüksekti.

Ekibin operasyonel tarafı, emin olmak ve tüm yönleriyle riskten arındırmak için çok fazla ayrıntıya giriyordu, çünkü işin kapsamı çok genişti ve şasiyi hizmetten çıkarmayı içeriyordu.

“Bu bağlı bir şasi değişimiydi, bu yüzden şasiyi ham durumuna geri götürüyoruz ve braketleri, radyatör kanallarını, yan bölme üstlerini ve diğer her şeyi tekrar yapıştırıyoruz. Bu önemli bir çabaydı ve yaptığımız her şey gibi, her şey işbirliği ve ekip çalışmasıyla ilgili.”

Yükseltmelerin kısa vadeli hız sunmayı amaçladığı yaygın bir yanılgıdır. Bu bazen böyle olsa da, daha düzenli olarak orta-uzun vadeye odaklanırlar. En son güncellememiz, sezonun geri kalanında mevcut paketimizi en üst düzeye çıkarmayı ve gelecek sezonun aracının gelişimi için mümkün olduğunca çok şey öğrenmemizi sağlamayı amaçlıyordu.

İleri görüşlülüğün bu seviyesi iddialı ama ulaşılabilir. Bu ancak Piers’in bahsettiği doğrulama ve iletişim düzeyi ile gerçekleştirilebilir.

Sürece çok çeşitli insanlar ve ekipler dahil edilmiştir. Mümkün olduğunca çok “eşzamanlı faaliyet” ile son derece karmaşık bir plan yapma yeteneği, bu kadar ince marjlarla çalışırken fark yaratan bir unsur olabilir.

Piers, “Proje yönetimi ekibi bunu mükemmel bir şekilde yaptı – yukarı yönde mümkün olduğunca fazla zaman verdi” diye tekrarlıyor.

“Her şeyi senkronize ettiler, böylece doğru sırada ve mümkün olduğunca geç gerçekleşti. Tasarım ekibinin, operasyon ekibinin yaptığı gibi, çok, çok kısa bir sürede yapacak çok şeyi vardı.

Yaklaşımın çok açık ve çok mantıklı olması gerekiyordu. Tüm üretim görevleri ve ön uyum da dahil olmak üzere her şey doğru sırada yapılmalıdır.”

Ekip fabrikayı mümkün olduğunca kullanır, ancak gerektiğinde, projenin yolunda kalmasını ve gerekli zaman diliminde tamamlanabilmesini sağlamak için öğeleri tedarik eder ve satın alırlar. Bunların hiçbiri bir hevesle yapılmaz, ancak hepsi önceden planlanmış ve maliyetlendirilmiştir.

Zamanlamaları doğru yapmak, aracı McLaren Teknoloji Merkezi’nde kontrollü ve konforlu koşullarda inşa etmekle Singapur’daki sıcak ve nemli bir garajda bir araya getirmek arasındaki fark olabilir.

“Bu önemli bir husustu,” diye devam ediyor Piers. “Sorunsuz bir dağıtım sağlamak için tüm riskleri ve temel bilgileri listeleyen denetimlerle bu birimin yükseltilmesini dağıtmanız gerekir. Bar birkaç niggles Ne olduğunu paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum.

“Asla yapmamız gerekmeyen şey konfor faktörüyle savaşmak, hiç kimse bir projeyi kolaylaştırmak istediklerini söylemez.

Birisi dört gün derse, ‘neden üç buçuk gün olmasın?’ diye sorarım. Ya da iki gün olursa, ‘Bunu bir vardiyada yapabileceğimizi biliyorum’ diyeceğim.

“Rolümün bir kısmı, sağlıklı bir meydan okuma enjekte etmek ve ilk fırsatta piste ek performans elde etmek için fabrikamızın ve tedarik zincirimizin esnekliğini kullandığımızdan emin olmak.”

Singapur ve Japonya’daki yükseltmelerle çalışan seyahat ekibi sürecin önemli bir parçasıydı. Yerde araçlarla çalışanlar olarak, gelişimin her aşamasındaki girdileri, otomobiller piste ulaştığında riski büyük ölçüde azaltabilir.

Piers, “Deneyimleri paha biçilmez, her şeyin düşünüldüğünden, dikkate alındığından ve hesaba katıldığından emin olmak için dinleyecek ve izleyecekler” diye açıklıyor. “Ayrıca gerçekten yardımcı olan altın bilgi külçelerine de düşecekler.

Örneğin, onlarla konuştuktan sonra, araçla arayüz oluşturan tüm pit ekipmanlarını önceden taktık.”

Yükseltmenin boyutu, Fransa ve İspanya’da teslim edilenlere benzer bir ölçekteydi, ancak bu projelerin aksine, Eylül ayındaki İtalya Grand Prix’sinin Avrupa sezonunun sonunu işaret ettiği bir uçuş etkinliğinde teslim edilecekti.

Bir kamyonla yolculuk, uzun mesafeli bir uçuştan çok daha riskten kaçınır. Kısmen bu nedenle ekip, biri Lando’nun Singapur’daki aracında, diğeri Japonya’daki Daniel’in aracında olmak üzere yükseltmeleri ayrı ayrı teslim etti.

Piers, “Bir Avrupa yarışına giden bir yükseltmeyi çalıştırmak ile dünyanın diğer tarafına giden bir yükseltmeyi çalıştırmak arasında bir fark var” diye devam ediyor. “Görünmeyen bazı önemli mimari değişiklikler de bu projeye dahil edildi.”

“Bu nedenlerden ve bir şasiyi hizmet dışı bırakmanın lojistiğinden dolayı, riski farklı şekilde dengelememiz gerekiyordu, bu yüzden doğru cevap birer birer teslim etmekti. Ve bunu çok, çok az sorunla ortaya koyduk. Bu önemli bir çabaydı ve yaptığımız her şey gibi, her şey işbirliği ve ekip çalışmasıyla ilgili.”

İlgili çaba ve riskin yanı sıra, yükseltmeler maliyetlidir ve şu anda yürürlükte olan katı bir finansal sınır ile, onlardan mümkün olduğunca fazla değer ve performans çıkarmak daha da önemli hale gelmiştir.

Hata payı pratikte yoktur. ‘İkinci deneme, tekrar gidiyoruz’ diye bir şey yok, çünkü finansal olarak bunu yapmak için kıpırdanma alanı yok.

Ya doğru yaparsınız ya da bir sonraki yükseltmenin odağını değiştirirsiniz. Bununla birlikte, Piers’in açıkladığı gibi, maliyet sınırını karşılamayı kolaylaştırmak için küçük değişiklikler yapılabilir.

“Kapağın altında, farklı yaklaşımlar benimsedik” diyor. “Örneğin, yedek parçalara çok yaslanmaya çalıştık. Genel olarak, kapakla, riske biraz farklı bir yaklaşım benimsemeniz gerekir – riske kaydolmanız ve gözlerinizi tamamen açmanız gerekir. Ve bu, James ve Andrea ile yaptığım dürüst, birleşik bir tartışma.

“Örneğin, onlara sadece iki parça alabileceğimi söyleyebilirim ve o zaman potansiyel ödülün sadece iki parçaya sahip olma riskine değip değmeyeceği Andrea’ya kalmış.”

Şu anda yüklü olan yükseltmeyle birlikte ekip, kuru koşulların aracı nasıl optimize edeceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmemizi sağlayacağına ve Singapur ve Japonya’daki hava koşullarının toplanan verileri en aza indireceğine inanıyor.

Fabrika zeminine geri döndüğümüzde, birden fazla plaka döndürülmeye devam ediyor ve gelecek yılın otomobili üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Ancak Piers, ekibinin başarıyla teslim edilen bir yükseltmeden memnuniyet duyabileceğine inanıyor.

“Fabrikadan nakliye ve lojistiğe kadar işin tüm alanlarından çalışmalarla sunduğumuz yükseltmelerin miktarı, kalitesi ve aero bakımı bu yıl harikaydı.

Bu gerçek bir ekip çalışmasıydı, ancak daha marjinal kazanımlar için çaba göstermeye devam ediyoruz. dedi.

“Şimdi, şimdi fabrikaya ve atölyelere ulaşmaya başlayan kış yapısına ve yeni konseptlere biraz odaklanmayı dört gözle bekliyoruz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir