“Hafta sonu için Körfez renklerinde yarışmak heyecan seviyesini daha da yükseltiyor”

0

Monaco, McLaren için çok mutlu bir av alanı şeklinde pisti yorumlayan takim. 1966 Monako Grand Prix’sinde F1’e ilk çıkışımızdan bu yana, bu prestijli yarışı 15 kez kazandı.

Monaco, McLaren için çok mutlu bir av alanı şeklinde pisti yorumlayan takim. 1966 Monako Grand Prix’sinde F1’e ilk çıkışımızdan bu yana, bu prestijli yarışı 15 kez kazandı.

Beş kez Efsanevi pilot Ayrton Senna direksiyondaydı: burada ustaydı ve altı zaferden oluşan bir çetelesi var Monaco’da kendisinden bir fazla Graham Hill bugüne kadar eşsiz kaldı. Alain Prost ilk Monako galibiyetimizi 1984’te aldı ve bizimle üç kez daha yarışı kazanmaya devam edecekti, en son zafer 2008’de Lewis Hamilton ile geldi.

Tüm bu harikalar gibi, sürücüleri Daniel, 2018’de Monako Grand Prix’sini kazanarak burada kazanmak için ne gerektiğini biliyor ve Formula1 sürecinde Renault 3.5’te 2010 ve 2011’de zaferi tattı. Daniel için bununla da bitmiyor, aynı zamanda adına üçüncülük dereceleri var ve 2016’daki yarışı ikinci sırada tamamladı.

Lando, pistte son yarışını puan olarak kaçırdı ancak 2018 Formula 2 sprint yarışında üçüncü sırada yer alarak burada da podyuma yabancı değil. Daniel ile birlikte, bu sezon şimdiye kadarki her yarışta çift puanlık bir finiş kaydeden tek takım olarak kalmayı sağlamak için bu hafta sonu puanlarda bitirmenin peşinde olacaakmı hep beraber göreceğiz.

Monako Grand Prix’si bu hafta sonu geri dönüyor. Ve tüm grand prix’ler özel olsa da, Monaco’nun geçen sezonki yokluğu, hepimizin bu kadar çok vazgeçmek zorunda kaldığı bir yılda takvimdeki en göze çarpan ve yürek burkan ihmaldi. Şeklinde yorumluyor sıradaki pisti McLaren takımı.

Yorumlarına devam eden takım pistin geçen sezon olmamasını ”Sanki bir hırsız sevgili sporumuzun tacındaki mücevheri çalmış gibiydi” ilginç bir tabir kullandılar. Devamla ”Karanlığın örtüsü altında değil, güpegündüz, gözlerimizin önünde ve onu durdurmak için fazla yapacak bir şeyimiz yoktu.

Fazla yorum katmadan aynen aktarmaya devam edelim. ”Merhametle, mücevher hak ettiği yere geri döndü ve her zamankinden daha parlak parlamaya hazır. Hepimiz F1’in en heyecan verici sürüşüne hazırız, burada başarı sürücü ve makinenin nihai sinerjisini ve biraz iyi bir şans gerektiriyor.”

McLaren’da hiç eksiğimiz olmadı. Ve bu hafta sonu, Lando Norris ve Daniel Ricciardo sokaklarda ortağı Gulf’un tarihi renkleriyle bir dizi etklinlik düzenleyecek. Turuncu ve mavinin bu cesur kombinasyonu: gürültüyü kesecek kadar keskin; Krallarla yürüyecek kadar havalı. Sloganıyla duyurdular etkinliği.

Özel Etkinlik Programı:

NeredeCircuit de Monaco
Ne zaman20 – 23 Mayıs
Başlangıç saati15:00 yerel, 14:00 BST, 09:00 EDT
Nasıl takip edilecekTeamStream ve McLaren Uygulaması üzerinden

Haftaya ve yarışa özel Tarihi Gulf renkleri ile bir dizi özel tasarımlarda sunup satışa çıkaracak.

Ne Dediler.

“Monako’da tekrar yarışa gideceğim için çok heyecanlıyım, çok fazla tarihi olan harika bir pist ve Formula 1‘deki en zorlu pistlerden biri. Körfez renklerinde yarışmak ve takımla tarih yazmak da çok güzel. Mavi ve turuncu bir yarış arabasında birlikte gerçekten iyi çalışıyor ve bence taraftarlar monako sokaklarında yarıştığını görmekten bayılacaklar. Ayrıca hafta sonu için Gulf’un ikonik renklerinden esinlenerek özel bir yarış kaskı takacağını duyuran sürücü, bu yüzden bunun için de gözlerinizi dört açın.

“Şahsen benim için değil, aynı zamanda takım için de sezona güçlü bir başlangıç oldu. Hem Sürücüler hem de Takımlar Şampiyonası’nda güçlü bir rekabetle karşı karşıya olduklarını ve bu yüzden elinden gelen gelen her türlü performansı elde etmek için çok çalışıyoruz diyen Lando, Monaco’nun zorlu bir hafta sonu olacağını biliyoruz, elemelerde çok fazla sürüş yapacağız, ancak perşembe günü hafta sonuna iyi başlamak ve Pazar günü bazı iyi puanlar almak için elimizden geleni yapacağız.”

“Monako’da tekrar yarışacağım için zaten heyecanlıydım, ancak hafta sonu için Körfez renklerinde yarışmak heyecan seviyesini daha da yükseltiyor. Bu hafta sonu takımın tüm temasına uygun özel bir retro kaskım bile var.

“Monako takvimdeki en sevdiğim pist ve orada araba sürmeyi gerçekten özledim. Sürüş için eşsiz bir yer ve F1 sürücüleri olarak orada yarışma fırsatı elde ettiğimiz için inanılmaz şanslıyız. Bir pist günü için ortaya çıkıp sürüş yapabileceğin, Monako Grand Prix’niz ve destek etkinliklerinin olduğu dünyadaki diğer pistlere benzemiyor ve hepsi bu.

Geri döneceğim için inanılmaz heyecanlıyım, yaklaşık iki yıldır o yerden mahrumuz dedi. “Son birkaç yarışta çok ilerleme kaydettik ve bence bu İspanya’da gerçekten gösterdi. Arabayla başa çıkmaya ve kendime olan güvenimi arttırmaya başladım.

Sıralama turlarının ne kadar önemli olduğu ve yarışmaya ne kadar yakın olduğumuz göz önüne alındığında, Monako’da işimizin bizim için biçilmiş kaftan olacağını biliyoruz, ancak elimizden geleni yapacağız ve takım için eve bazı sağlam puanlar getirmeye çalışacağız.”

“Sezona yakın ve heyecan verici bir başlangıç yaptıktan sonra, 2019’dan bu yana ilk kez Monaco’ya dönmeyi dört gözle bekliyoruz. Geçen yıl hepimiz bu ikonik sokak pistini kaçırdık ve tüm takım bir kez daha prenslikte yarışacağı için heyecanlı. Bu hafta sonu Gulf Oil International ile ortaklaşa inanılmaz bir tek seferlik bir çalışma yapacağız.

Körfez yarış mavisi ve fluro turuncusu, her zamanki haline göre önemli bir ayrılışı işaret ediyor ve eminim taraftarlar bunu pistte görmeyi seveceklerdir. Ekibimizde bu heyecan verici etkinliği normal görevlerinin yanı sıra gerçeğe dönüştürmek için çok çalışan herkese büyük bir teşekkür.

“Monako takvimde çok heyecan verici ve zorlu bir pist ve Formula 1’de benzersiz bir zorluk oluşturuyor. Ekip, her zaman olduğu gibi, performansımıza ve operasyonel yürütmemize odaklanacak. Fırsat buldukça iyi puanlar almak için her fırsatı değerlendirebilmeliyiz.

Şimdiye kadar her yarışta bunu başarabildik, her iki sürücü de her grand prix’de puan aldı. Mücadeleye ve heyecan verici bir yarış hafta sonuna daha hazırız.”

Nelere dikkat etmeli?

Yarış ön gösterimlerimizin tüm düzenli okuyucuları için, bu hafta sonu sıralamanın gerçekten önemli olacağını söylerken biraz bozuk bir rekor gibi görünebileceğimizi takdir ediyoruz – Emilia Romagna ve İspanya Grands Prix’si için benzer bir şey söyledik – ancak Monako’nun dar, kıvrımlı sokaklarında, gerçekten önemli.

Cumartesi günü, burada geçmek çok zor olduğu için stratejiyle birlikte yarış üzerinde büyük bir etkisi olması muhtemel. Monako’da hızlı olmak, yavaş hızlı virajlarda iyi performans ve güven olduğu kadar, onlardan büyük çekişle de ilgilidir. Bir sürücü direksiyon başında rahat hissediyorsa, bir parça tur zamanına değer.

Bu sezon her iki ücretsiz antrenman seansının da bir saate düşürülmesiyle, sürücüler hafta sonu iş bitmeden önce daha da az zamana sahip olacak ve kimse güvenilirlik sorunları veya engellerle temas nedeniyle herhangi bir değerli pist zamanında kaybetmek istemeyecek. F1’de başarı ve başarısızlık arasındaki farklar her zaman inanılmaz derecede iyidir, ancak Monako’da daha da küçüktür.

Monako GP için lastik bileşiği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir