Schumacher kariyerinde ilk kez Q2’ye kaldı.

0

Uralkali Haas F1 Takımı sürücüleri Mick Schumacher ve Nikita Mazepin, Circuit Paul Ricard’da düzenlenen 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 7. turu olan Fransa Grand Prix’sinde sırasıyla 19. ve 20. nci sırada tamamladılar.

Schumacher, cumartesi günkü sıralama seansında kariyerinde ilk kez Q2’ye katılarak Çılgın bir ilk turda Schumacher, Q2 ye kalmak dışında yarış sonu takım için çok değişmedi fakat takım Formula 1’deki yüzde 100’lük finiş rekorunu korudu.

Red Bull Racing’den Max Verstappen, Mercedes rakibi Lewis Hamilton ile eğlenceli bir mücadeleye galip gelerek zaferini elde ederken, Sergio Perez podyumdaydı.

Uralkali Haas F1 Takımı, 25-27 Haziran tarihleri arasında Spielberg’de düzenlenecek Styrian Grand Prix’sinde aksiyona geri dönecek.

Nikita Mazepin

“Bence farklı bir şey denemek için alternatif stratejiye başlamak, yakalandığımız için en iyisi değildi. Birçok takım ve sürücü, potansiyel olarak beklediğimizden daha fazla lastik aşınmasına yakalandı ve lastik yönetiminin diğer sette olmasını değerlendirmek zor.

Yine de, yarışın başında bir fırsatım vardı ve bunu değerlendirdim, sadece sona doğru yeterli tempo yoktu.”

Mick Schumacher

“Genel olarak, ilk Q2 görünümümüzle çok iyi bir hafta sonu geçirdik. Yarışın zor olacağını biliyorduk, ama iyimserdim, ki bence bu kendimiz için önemli.

Bugün, Williams’larla ya da çevremizdeki herhangi biriyle savaşacak hızımız yoktu. Bu sadece daha çok çalışmamız gerektiği anlamına geliyor, daha çok çalışmam gerekiyor ve umarım yakında tekrar daha yakın olacağız.”

Guenther Steiner

“Bence bugün o günlerden sadece biriydi – 20 arabanın hepsi bitti, bu yüzden 19 ve 20. İlerleme kaydediyoruz, sürücülerimiz arasındaki boşluğun yaklaştığını görebilirsiniz, bu da yönetmemiz için her zaman mükemmel bir senaryo değil.

Onlar bu pozisyonlardayken böyle olur. Sadece arabamızı genel olarak daha iyi almamız gerekiyor – bunu biliyoruz. İyi bir öğrenme eğrisiydi ve iki arabayla sağlam bir şekilde geri döndük.

Ne yazık ki, bugün daha iyi bir sonuç elde etmek için bize atılan bir can simidi yoktu. Şimdi Avusturya için hazırlanıyoruz.” dedi

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir