Haas F1 Takımı, Pazar günü Suzuka Uluslararası Yarış Pisti’nde düzenlenen yağmur kısaltılmış Japonya Grand Prix’sini Kevin Magnussen 14. ve Mick Schumacher 18. olarak tamamladı.

Yarış öncesi sürekli yağan yağmur, her iki sürücünün de Pirelli Cinturato Green ara lastikleriyle start almasına neden olurken, Schumacher ve Magnussen beşer sıra yükselerek sırasıyla 10. ve 12. sıraya yükseldi.

Carlos Sainz’ın kazası için bir Güvenlik Aracı dönemi, kötüleşen hava koşulları nedeniyle uzun bir gecikme haline geldi ve yarış iki saatten fazla bir bekleyişin ardından nihayet devam etti.

Kevin Magnussen, Haas F1 Team

Mavi tam ıslak lastikler 5. turda yeniden başlatma için zorunlu kılındı, ancak Magnussen 7. turda ara lastikler için boks yaptı ve koşullar iyileştikçe 14. sırada devam etti.

Schumacher, kısa bir süre önce liderliğe süzülmek için ıslak zeminde kalarak kumar oynadı ve inters’in önemli ölçüde daha hızlı olduğu ortaya çıkmadan önce podyum yerlerinde bir görev aldı.

Birden fazla noktadan ayrılan Schumacher, 11. turda geldi, inters’teki diğer herkese katıldı ve 18. sırada sahaya geri döndü.

Zaman nedeniyle 28 turluk azaltılmış mesafeli bir yarışın sonuna kadar konumlarını korudular.

Max Verstappen, sezonun 12. zaferini ve Sergio Perez ve Charles Leclerc’in önünde üst üste ikinci Sürücüler Şampiyonası’nı elde etmeyi başardı.

Haas F1 Takımı, Takımlar Şampiyonası’nda 34 puanla sekizinci sırada yer alıyor.

Mick Schumacher, Haas F1 Team

Kevin Magnussen

“Söylenecek çok fazla bir şey yok – havanın böyle olduğu başka bir gündü, bu her zaman bir fırsattır, bu yüzden elbette bundan bir şey elde edememek hayal kırıklığı yaratıyor.”

Mick Schumacher

“Aracımız çok güçlü, özellikle inters’lerde, ama maalesef onları biraz geç giydik. Bir noktada P3’ü çalıştırıyor olmamız ve hatta P1’de ilk öncü sayaçlarımızı yapmış olmamız olumlu bir şey. Puanlar kapmak için hazırdı ve bugün onları almayı başaramadık, ama kesinlikle hız oradaydı.”

Guenther Steiner

“Bugün stratejiyle arka ayağımıza takıldık. Çok reaktiftik ve proaktif değildik ve sınıflandırmayı düşürdük.

Hepimizin bildiği gibi bu kararları vermek çok zordur ve daha sonra geçmişe bakıldığında her zaman daha akıllı oluruz. Yaptıklarımızı gözden geçireceğiz ve bir dahaki sefere daha iyisini yaptığımızı göreceğiz.”

Bugünün Verileri

Etkinlik: Japonya Grand Prix – 9
Ekim Pazar Yer: Suzuka Pisti, Suzuka
Düzeni: 5.807 kilometre (3.608 mil), 18 dönüşlü pist
Hava Durumu: Yağmur Hava Sıcaklığı : 18 santigrat derece (64.4 derece Fahrenheit)

Pist Sıcaklıkları: 22 santigrat derece (71.6 derece Fahrenheit)

Yarış Galibi: Red Bull Racing Takımı’ndan Max Verstappen

Sonuç: Kevin Magnussen – 17. sırada başladı / 14. sırada bitirdi (Koşu – 28/28 turu tamamladı)

Mick Schumacher – 15. başladı / 18. bitirdi (Koşu – 28/28 tur tamamladı)

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir