Önündeki arabanın nerede olduğundan emin değildin

0

CIRCUIT DE SPA FRANCORCHAMPS, BELGIUM - AUGUST 29: Mick Schumacher, Haas F1,

Uralkali Haas F1 Takımı sürücüleri Mick Schumacher ve Nikita Mazepin, Pazar günü Circuit de Spa-Francorchamps’ta düzenlenen 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın Belçika Grand Prix ‘ si – 12. turunda sırasıyla 16. ve 17. ncı

Belçika’da gün boyunca sürekli şiddetli yağmur yağdı ve formasyon turunun 25 dakika gecikmesine neden oldu. Yarış Kontrolü iki formasyon turuna izin verdi, ancak hızlı bir şekilde yarışmanın güvenli olmadığını kabul etti.

Hem Mazepin hem de Schumacher Pirelli Cinturato Blue ıslak lastiklerle donatılmış, Güvenlik Aracı’nın arkasında azaltılmış mesafe 39 turluk bir yarış başlamadan önce neredeyse üç saatlik bir gecikme takip etti.

Bununla birlikte, Safety Car’ın sadece üç tur gerisinde kaldıktan sonra, Yarış Kontrolü işlemleri durdurdu ve yağmur sisli bir Spa-Francorchamps’ı hırpalamaya devam ederken yarış yeniden başlamadı.

İki tur tamamlanırken, Schumacher 16. ve Mazepin 17. Mazepin, yarışın en hızlı turuyla sona erdi.

Önde max Verstappen (Red Bull Racing), George Russell (Williams) ve Lewis Hamilton’ın (Mercedes) önünde sezonun altıncı galibiyetini aldı.

Uralkali Haas F1 Takımı, 3-5 Eylül tarihleri arasında Circuit Zandvoort’ta düzenlenecek Hollanda Grand Prix’sinde aksiyona geri dönecek.

Nikita Mazepin, 9 Numaralı Sürücü, Uralkali Haas F1 Takımı

“Bugün çok farklı yollara gidebilirdi. Pistte çok fazla su olduğunda, görüş mesafesi – en azından başladığım yerden, görmek çok zordu.

Güvenlik arabasının arkasında o kadar hızlı gitmiyorduk, ama önündeki arabanın nerede olduğundan emin değildin, yağmur havaya yerleşmeden önce mesafemi korumaya çalışmam gerekiyordu. Bizim için en iyi gün değildi, ama taraftarlar için daha da zor olduğunu hayal edebiliyorum.

Bazılarının şemsiyesi bile olmadığını görebiliyordum. Bugün düşen su miktarı ile ıslanmış olmalıdırlar – ancak kalan herkese teşekkürler.

Macaristan’da erken bir yarış sona erdi, bugünkü yarışımız erken bitti, ama en azından bu sefer Zandvoort ve Monza’nın önümüze çıkmasıyla üçlü bir kafa vuruşu yaptık. İyi yarışlar umuyorum.”

Mick Schumacher, 47 numaralı sürücü, Uralkali Haas F1 Takımı

“Bir yandan yarışı dört gözle bekliyor olmamız ve daha sonra yarışamamız çok sinir bozucuydu, ancak diğer yandan taraftarlar uzun zamandır yarışın devam etmesini bekliyorlar.

Donuyor olmalılar ama dışarıda kaldılar, bu yüzden göstermemiz gerekenleri gösteremediğimiz için çok teşekkür ederim ve üzgünüz. Hiçbir şey göremediğimiz için görünürlük ana endişe kaynağıydı. Gelecekte daha fazla fırsatımız olacak.”

Guenther Steiner, Takım Müdürü, Uralkali Haas F1 Takımı

“Herkes için uzun bir öğleden sonra ama hava pek iyi gitmedi ve yarışmak değil, vermek zor bir karar. Tüm hayranlara teşekkürler – onlar bu yarışın gerçek kahramanlarıdır – orada takılıp dışarı çıkmamızı beklemek için ama hava önümüze gelmedi.

Neyse ki önümüzdeki hafta sonu bir yarışımız var, bu yüzden bekleyecek fazla bir şeyimiz yok.”

Yarış Verileri

Etkinlik: Belçika Grand Prix –

Pazar 29 Ağustos Yer: Circuit de Spa-Francorchamps, Belçika

Düzeni: 7.004 kilometre (4.352 mil), 19 dönüş devresi

Hava Durumu: Yağmur

Hava Sıcaklıkları: 13 santigrat derece (55.4 derece Fahrenheit)

Pist Sıcaklıkları: 15 santigrat derece (59 derece 59 derece) Fahrenheit)

Yarış Galibi: Red Bull Racing

Team Result’den Max Verstappen:

Mick Schumacher – 17. sırada başladı / 16. oldu (Koşu – 3/39 tur tamamladı)

Nikita Mazepin – 18. başladı / 17. oldu (Koşu – 3/39 tur tamamladı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir