Nikita: Soçi’yi seviyorum ve soçi’nin beni sevdiğini düşünüyorum

0

2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 15. turu, Pazar günkü Rusya Grand Prix’liğine hazırlanan takımlar olarak Cuma günü Sochi Autodrom’da yapılan antrenmanla başladı.

Cuma günkü pist aksiyonu, 5.848 kilometrelik (3.634 mil), 18 dönüşlü pistte FP1 ve FP2 olmak üzere iki 60 dakikalık seanstan oluşuyordu.

FP1, Mazepin’i Pirelli P Zero Yellow orta lastiklerini çalıştırırken, Schumacher’in uyandırma koşusunda White hard bileşiği kullanılırken doğrudan piste çıktı.

Her iki sürücü için de Kırmızı yumuşak kauçukta altı turluk bir taban çizgisi takip etti ve seansın en hızlı turlarını üretti.

Mazepin, Schumacher’in toplamda 20. Sabah seansı yüksek yakıt stintleri ile sona erdi – Mazepin, Schumacher ile daha önceki orta setine geri döndü.

FP2’yi başlatmak için yumuşak lastiklerle donatan Schumacher, seansın en hızlı zamanını açılış koşusunda belirledi.

Alman 1:36.230’a ulaştı ve ikinci yumuşak setinde daha iyi olamadı. Mazepin, ilk yumuşak setinde 1:37.125’lik bir turdan ikinci sıralama siminde 1:36.099’lık en iyi tura düştü.

Rus Schumacher ile 20. Seans, Alfa Romeo’dan Antonio Giovinazzi’nin ufak bir duvar teması ile seans 10 dk durdu. FP2, 16 dakika kala devam etti – Mazepin ve Schumacher daha sonra damalı bayrağa kadar yüksek yakıt mesafesi üzerinde çalışıyor.

Uralkali Haas F1 Takımı Cuma günü FP1 ve FP2 genelinde toplam 84 tur attı – Schumacher 43 ve Mazepin tarafından 41 tur attılar.

Mick Schumacher, Uralkali Haas F1 Team
Mick Schumacher, Uralkali Haas F1 Takımı.

Nikita Mazepin

“Soçi’yi seviyorum ve soçi’nin beni sevdiğini düşünüyorum çünkü dün buraya geldiğimizde hava durumuna baktım ve çok iyi olmayacağını söylüyordu, ama Soçi güneşi gibisi yok.

Özellikle bu pistte hızlı ve sonra akıyor, tüm tur boyunca sürmek çok keyifli. Dengenin farklı olabileceği göz önüne alındığında aracın nasıl hissedeceğinden tam olarak emin değildim, ancak denge geçen yıl Sochi’dekine çok benziyordu ve genel downforce’ları kaçırmamıza ve tempo eksikliğine rağmen, sanırım yapmamız gerekenleri çıkarmaya yakınız.

Bugün için koşu planımızı tamamladık ve yarın ne bekleyeceğimizi görelim – bugünkü gibi güneş ışığı alacağımızı sanmıyorum.”

Mick Schumacher

“Genel olarak, oldukça rahat hissettim. Bu pist gerçekten yıl boyunca sür değil ve bu, başlamak için çok yeşil bir pistimiz olduğu anlamına geliyordu.

Genel olarak araçta bazı iyi şeyler yaptık, özellikle FP2’de erken rahat hissettim. Ne yazık ki, ikinci sette turumu bitiremedim ama cebimizde olduğunu biliyoruz.

Genel olarak, aracı her pistte daha iyi tanımakla ilgili, özellikle de F2’den iyi anılarım olduğu burada, bunu F1’de iyi bir koşuya dönüştürmek olumlu. Şimdi, bu sadece her şeyi bir araya getirme meselesi.”

Guenther Steiner

“Bugün büyük sorunlar olmadan ve hem sürücüler hem de takım iki seans boyunca iyi bir iş çıkarıyor oldukça iyi bir gün.

Yarınki sıralama turlarında bir sorun olması durumunda, FP2’de tur atmaya çalışmak için erken çıktık.

Görünüşe göre yağmur yağacak, ama emin değiliz, bu yüzden yarın hallederiz. Bugün bir tur atabileceğimizden emin olduk ve herkes yaptı, bu yüzden normalde sona erdiğimiz yere geldik ama sonuçta ofiste iyi bir gün geçirdik.”

Bugünün Verileri

Etkinlik: Rusya Grand Prix’si için Serbest Antrenman 1 ve 2 – 24 Eylül Cuma

Yer: Sochi Autodrom, Rusya

Düzeni: 5.848 kilometre (3.634 mil), 18 dönüşlü pist

FP1 ve FP2 Hava Durumu: Çoğunlukla Güneşli

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir