Aslında bugün sıralama turlarında yer almamız iyi oldu

0

SOCHI AUTODROM, RUSSIAN FEDERATION - SEPTEMBER 25: Nikita Mazepin, Haas VF-21 during the Russian GP at Sochi Autodrom on Saturday September 25, 2021 in Sochi, Russian Federation. (Photo by Glenn Dunbar / LAT Images)

Uralkali Haas F1 Takımı sürücüleri Mick Schumacher ve Nikita Mazepin 17. Sırasıda başlayacak.

Pazar günkü Rusya Grand Prix’si için, Sochi Autodrom’daki 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası‘nın 15. gridde ve Motor değişimi nedeniyle Max Verstappen (Red Bull Racing) ile birlikte arkadan başlayacak.

Pazar günü bir grid cezası uygularken Q1’de bir zaman belirleyemedi. Sağanak yağmur Cumartesi günkü son antrenman seansının iptalini gördü, ancak yukarıdaki daha elverişli hava, elemelerin yerel saatle 15:00’te planlanan saatte başladığı anlamına geliyordu.

Mazepin ve Schumacher nemli ama yavaş yavaş kuruyan pistin etrafında biraz farklı stratejiler seçtiler.

Mazepin, Pirelli Cinturato Green ara lastiklerinin ilk setinde daha derine koştu, ancak koşullar iyileşirken ikinci setinde iki zamanlanmış koşuyla sınırlıydı.

Rus, toplamda 19. Schumacher’in ikinci inters setinde yatmak için daha fazla zamanı vardı, Alman daha sonra zaman çizelgesinde 17. nci

Cumartesi günü Sochi’de yapılan yağmurdan özet, ayrıca Mick, Nikita ve Guenther’in seans sonrası tepkisi.

Lando Norris kariyerindeki ilk Formula 1 pole pozisyonunu Sochi’de kaydetti. McLaren yarışçısı, Scuderia Ferrari’den eski takım arkadaşı Carlos Sainz’ı saniyenin 517’sinde geçerek yumuşak lastiklerde 1:41.993’lük hızlı bir tur attı.

Nikita Mazepin, 9 Numaralı Sürücü

Mick Schumacher, Uralkali Haas F1 Takımı
Mick Schumacher, Uralkali Haas F1 Takımı

“Genel olarak, seans iyi gidiyordu. Ne yapacağımızdan tam olarak emin değildim çünkü spa’da hissettiklerime karşı lastiklerin oldukça fazla tura ihtiyacı olduğunu hissettim.

Sonunda dengeyi sağladım, direksiyon ayarlarını doğru ayarladım, rahat etmek için penceredeki sıcaklıkları aldım, iyi bir tur attım ve sonra boks yaptık.

Orada gerçekten mücadele ediyordum. Bir tur, pistin lastikleri hareketlendirmek için yeterince kuru olmadığını hissettim, ancak yine de pozisyon gerçekten olabileceğinden farklı değil, ancak sürmek oldukça zor hissettirdi.

Havanın ne yapacağını bilmiyoruz ama kuru ve ıslak koşullara hazır olduğumuzu düşünüyorum, bu yüzden ne olacağını görmemiz gerekecek.”

Mick Schumacher, 47 numaralı sürücü

“Belki de gizli bir Q2 görünümü umuyordum, bu harika olurdu. Tur iyi hissettirdi – sanırım birkaç hata vardı – belki içinde onda iki veya üç, ama bu Q2’ye gitmek için yeterli olmazdı, ama en azından yakınız.

Biraz hayal kırıklığına uğramış ama diğer tarafta çok mutlu ve takım olarak harika bir iş çıkardığını düşünüyorum.

Bayıldım, dürüst olmak gerekirse en iyi koşullar onlar. Soğuk suya atılırsınız ve esasen pistte yolunuzu en hızlı bulan sizseniz, yoldaki en hızlı siz olursunuz.

”Geçmişte bile her zaman keyif aldım ve umarım yarın biraz yağmur yağar.”

Mick Schumacher

Guenther Steiner, Takım Müdürü

“Aslında bugün sıralama turlarında yer almamız iyi oldu, bu yüzden programımızı çalıştırdık ve yarın sabah yarışa odaklanabiliriz.

Bence elemeler oldukça – zor demezdim – bir şekilde basitti. Inter’lere çıktık, sadece elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ve bundan en iyi şekilde kurtulmaya çalıştık.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

“Bu Sporcuların Çok Daha Fazla Sahiplenilmesi Gerekiyor”

Max Aracın dengesinden memnun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir