Haas F1 2022 için Mazepin ve Schumacher’i Doğruladı

0
haas-2022-sezon

Haas F1 2022 için Mazepin ve Schumacher'i Doğruladı

Uralkali Haas F1 Takımı, 2022 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası‘na Nikita Mazepin ve Mick Schumacher’in sürücü kadrosuyla katılacak.

Mazepin ve Schumacher, üst üste ikinci kez Amerikan takımına ait kıyafette ve takımın spordaki yedinci sezonunda birlikte ortak olacak.

Guenther Steiner – Takım Müdürü:

“2022’de direksiyon başında süreklilik istediğimizi biliyorduk ve mick Schumacher ve Nikita Mazepin’in gelecek yıl Uralkali Haas F1 Takımı için yarışmalarıyla bunu tam olarak onaylamaktan mutluluk duyduğunu belirten Guenter;

2021, her iki sürücüye de Formula 1‘i öğrenme fırsatı verdi – ve çaylaklar olarak – bu yıl bunun çoğunu yaptılar.

Sahip olduğumuz paketle kesinlikle zor bir sezon oldu, ancak aynı zamanda hem mücadeleyi benimsediler hem de süreçlerimizi öğrenmek ve bir Formula 1 kampanyasının zorluklarına ve hem dahili hem de harici olarak getirdiği her şeye uyum sağlamak için takımla yakın bir şekilde çalıştılar.

Şimdi 2022 sezonuna baktığımızda, takım olarak ilerleyebileceğimizden ve Mick ve Nikita’ya Formula 1 kariyerlerinde bir sonraki adımı atabilecekleri rekabetçi bir yarış paketi verebileceğimizden eminiz.” diyerek takımın aslında 2022 için odaklanıp daha rekabetçi hazırlıkları sonraki sezona bıraktıklarını açıklamış oldu.

Mick Schumacher:

“Formula 1 alanının bir parçası olarak hayalimi yaşıyorum. Haas F1 ile birlikte ilk yıl çok heyecan verici ve öğretici ve kazandığım tüm deneyimi önümüzdeki yıla getirebileceğimden eminim.

Yeni teknik düzenlemeler, tüm Haas F1 takımının etkileyici hırsı ve Ferrari’nin desteği – tabii ki bunun bizi 2022 sezonunda sahaya yaklaştıracağına ve puan için savaşabileceğimize inanıyorum.

Güçlenerek ilerleyen bir takımın parçası olmayı dört gözle bekliyorum ve bizi ileriye taşımak için elimden gelen her şeyi yapacağım.

Son olarak Ferrari Sürücü Akademisi’ne bana vermeye devam ettikleri güven ve yıllar boyunca gösterdikleri destek için teşekkür ediyorum.”

Nikita Mazepin:

“Gelecek yıl için çok heyecanlıyım, yeni araç ve sadece Haas F1 Takımı ile fırsat elde etmek ve onlarla birlikte büyümek için.

Önümüzdeki yıl güçlü çıkacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir