Uralkali Haas F1 Team Esports, 2021 F1 Esports Series Pro sürücü kadrosunu açıkladı

0

Uralkali Haas F1 Takımı, 2021 F1 Espor Serisi Pro Şampiyonası için kadrosu geçen sezonun sürücüsü Cedric Thomé’ye yeni katılanlar Samuel Libeert ve Matthijs van Erven şeklinde oluştuğunu açıkladı.

2021 F1 Esports Series Pro Şampiyonası resmi olarak 13 Ekim’de başlıyor ve her biri iki gün boyunca düzenlenen dört etkinlikte 12 yarışa yer verecek.

R8G Esports, F1 Esports Series Pro Şampiyonası boyunca Uralkali Haas F1 Takım operasyonlarını yönetecek ve Takım Şampiyonları 16 Aralık’ta taçlanacak.

Cedric Thomé, takımın kadrosunda bir sezon geçirmiş ve Şanghay Uluslararası Pisti’nde sekizinci sırada bir sezonun en iyi derecesini elde etmiş olan Amerikan F1 kadrosunu yönetecek.

23 yaşındaki Alman, 2012’de Formula 1‘de Sim yarışlarına başladı ve rekabetçi CV’si 2019 Sanal Kanada Grand Prix’sini kazanmadı.

Gridde ona katılan iki yeni yarışçıdan ilki Samuel Libeert. Fransa’dan gelen 28 yaşındaki oyuncu, en son Ocak ayındaki Sanal Avusturya Grand Prix’sinde Uralkali Haas F1 Team Esports‘u temsil ettiğinden takıma yabancı değil.

R8G Esports sürücüsü, PC denemelerini üçüncü sırada tamamladıktan sonra seriye katılmaya hak kazandı.

2021 F1 Esports Series Pro Championship için takımı tamamlayan Matthijs van Erven, PS4 Challenger elemelerinde dördüncü oldu.

Hollandalı 18 yaşındaki oyuncu, takımdaki en genç sürücü ve 2020’den bu yana sadece rekabetçi bir şekilde yarışmaya başladı, Espor derecelerini yükselmek için adaptasyon yeteneği ve doğal temposuyla göz doldurdu.

Seri boyunca Thomé, Libeert ve Van Erven, eski Haas sürücüsü Romain Grosjean ve Espor takımı R8G Esports’tan mentorluk ve destek alacak.

Hayranlar, etkinlikleri sergileyen belirli TV yayın ortaklarıyla birlikte başta Formula 1’in sosyal medya kanalları (Facebook, YouTube, Twitch ve Huya) olmak üzere bir dizi platformda çevrimiçi eylemi takip edebilir.

“Çocukların çok sıkı çalıştıklarını, oyunlarını gerçekten hızlandırmaya çalıştıklarını
biliyorum.

Dünyanın dört bir yanından en iyi takımlara ve en iyi sürücülere sahip bir şampiyona ve o gün oyununuzun zirvesinde olmanız gerekiyor.” dedi.

“Karşılaşacakları baskı miktarı – büyük bir izleyici kitlesine sahip büyük bir etkinlik. Hepsi benim telefon numaramı aldı ve kolayca paylaşıp değiş tokuş yapabiliriz.

Bana her zaman ulaşmaknda özgür olduklarını biliyorlar ve sanırım deneyimim ve bu tür bir baskıyla nasıl başa çıkılacağı önemli.”

Uralkali Haas F1 Team Esports sürücüsü Cedric Thomé şunları söyledi:

“Bir yıl daha Haas’ın bir parçası olmaktan ve onları tekrar Espor’da temsil etmekten onur duyuyorum.

Romain Grosjean’ın Espor Takımı R8G’nin de destekleriyle, harika şeyler başarabileceğimizden eminim ve şimdiden geçen sezona kıyasla daha iyi bir yerde hissediyorum.”

Uralkali Haas F1 Team Esports sürücüsü Samuel Libeert ise; “2020’de Fransa Takımı ile iRacing konusunda VCO Dünya Kupası’nda Dünya Şampiyonu Yardımcısı oldum ve ardından Romain Grosjean’ın R8G takımına katıldım ve Formula 1‘e odaklandım.

O zamandan beri, 2021 sezonuna katılmayı başardım ve bu da haas tarafından seçilmeme neden oldu. Onur duydum ve bu büyük mücadeleye hazırım.”

Uralkali Haas F1 Team Esports sürücüsü Matthijs van Erven ise şunları ekledi: “Resmi bir Formula 1 takımını temsil ettiğimi söyleyebildiğim için çok gururluyum – birçok insanın bunu yaptığını söyleyebileceğini sanmıyorum.

Hedeflerim çok rekabetçi bir alanda ilk sezonumda iyi bir deneyim elde ediyor ve umarım kendim ve takım için de bu kadar puan alabilirim.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir