Dalgalı bölümler serisi nedeniyle pisti bir rollercoaster gibi

0

Formula 1, 2020’de Portekiz’e döndü ve daha çok Portimao olarak bilinen Autódromo Internacional do Algarve’nin takvimdeki ilk maçına çıkmasıyla 24 yıllık bir yokluğu sona ermiş oldu.

Formula 1, 2020’de Portekiz’e döndü ve daha çok Portimao olarak bilinen Autódromo Internacional do Algarve’nin takvimdeki ilk maçına çıkmasıyla 24 yıllık bir yokluğu sona ermiş oldu.

Formula 1, 2020’de Portekiz’e döndü ve daha çok Portimao olarak bilinen Autódromo Internacional do Algarve’nin takvimdeki ilk maçına çıkmasıyla 24 yıllık bir yokluğu sona ermiş oldu. Portimao’nun dahil edilmesi hem taraftarlardan hem de rakiplerden yaygın bir onay aldı ve Formula 1 sürücüleri, akan düzeni ve dalgalı bölümler serisi nedeniyle pisti bir rollercoaster gibi yorumluyor.

Geçici 2021 takvimi açıklandığında boş bir takvim vardı ve sonuç olarak bir sezon daha devam eden Portimao tarafından dolduruldu. Ancak 2020’den itibaren bir değişiklikle, kampanyanın üçüncü turu olarak sonbahardan bahara geçiti

Circuit de Barcelona-Catalunya, 1991 yılında şehrin Olimpiyat odaklı canlandırılması kapsamında kapılarını açan Barcelona’nın kuzeyinde yer alan pist, takvimdeki uzun ömürlülüğü ve düzenli bir test mekanı olarak varlığı sayesinde Formula 1 padokunu tanıyor.

Devre, düşük, orta ve yüksek hızlı virajların bir kombinasyonuna sahipken, 2021 için 2007’den bu yana ilk kez düzende küçük bir değişiklik yapıldı ve Turn 10 kompleksi yeniden tasarlandı. 2021 sezonu için İspanya Grand Prix’si, pandemi nedeniyle 2020’de Ağustos ortasına kaydırılan geleneksel Mayıs tarihine geri dönüyor.

Uralkali Haas F1 Team, 2016’da sezon öncesi koşusu sırasında piste ilk kez çıktığı Circuit de Barcelona-Catalunya’daydı, çünkü neredeyse 20 yıldır bunu yapan ilk start-up operasyonu olan 100 grand prix’yi geçti. Daha önce Uralkali Haas F1 Takımı için karlı bir yerdi ve dört ilk 10 finişle 2018’de dikkat çekici bir altıncılıkla zirveye çıktı.

Uralkali Haas F1 Takımı çaylakları Nikita Mazepin ve Mick Schumacher için, Bahreyn ve İtalya’daki önceki etkinliklerin ardından Formula 1’deki asimilasyonlarına devam ettikleri için öğrenme süreci devam edecek.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir