Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix:Yarış Özeti

0

Yarış aksiyonunun özeti, ayrıca Austin’deki Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’sinin ardından Mick, Nikita ve Guenther’in düşünceleri

Uralkali Haas F1 Takımı sürücüleri Mick Schumacher ve Nikita Mazepin, Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’sinde sırasıyla 16. ve 17. nci

Schumacher, Pirelli P Zero Yellow ortalarında 16. Schumacher, White sert lastikleri için 56 turun 11’inden sonra geldi ve daha sonra orta bileşiğe geri dönerek 35. turda ikinci bir planlı durak yaptı. Schumacher, 16. ncı oldu.

Mazepin orta lastiklerde 17. nci turda, planlanmamış serviste sert lastikler aldı ve daha sonra yeni bir orta set için 25. Mazepin, 38. turda üçüncü kez ortalarda durdu ve eve 17.

Öndeki Red Bull Racing‘den Max Verstappen, Mercedes’ten Lewis Hamilton’ı yenerek Formula 1 kariyerinin 18. nci galibiyeti ile sonuçlanan yarış.

2021 Formula 1 sezonu, 5-7 Kasım’da Meksika Grand Prix’si ile devam edecek.

Mick Schumacher, Uralkali Haas F1 Team
Amerika Devresi’nde 1.

Nikita Mazepin

“Ne yazık ki, çok meşgul değildi çünkü açılış turunda ikinci virajda arabamda kafalık çıktı. Oldukça kabataslak bir turdu çünkü başlığım iki aynamı da kaldırdı ve engelledi.

Takıma etrafımda kimse olup olmadığını sormak zorunda kaldım, nerede teslim olup olmayacağımı bilmediğim için olmadığını umdum ve sonra gereksiz bir pitstop için 25 saniyeden fazla yarış süresi.

Kendi başıma sürüş yaparken ve bir pitstop çalışması yapmaya çalışırken oradan itibaren oldukça zorlaştı, ancak bu sıcaklıklar ve bu lastiklerle bu mümkün değildi.”

Mick Schumacher

“Eğlenceliydi – zevk aldım. Genel olarak, daha kötüsünü bekliyorduk, bu yüzden sahip olduğumuz paketle başardıklarımızla mutluyuz.

Özellikle başlangıçta sıkı savaşlar yaptım ve bu karışımda haklıydık ve bunların hepsi beni gelecek yıla hazırlıyor.

Son birkaç turda Latifi’ye yetişiyorduk ve bence beş tur daha atsaydık muhtemelen bir hamle yapacak kadar yakın olurduk.

Amerika Birleşik Devletleri’nde olmaktan gerçekten keyif alıyorum ve taraftarlar harika seyirciler – onların önünde yarışmayı çok sevdim.”

Guenther Steiner

“Austin’de Formula 1 için harika bir etkinlikti – taraftarlar harikaydı. Yarışımız bu yılın geri kalanıyla aynıydı, ama pes etmeyiz.

Sürücüler arabaları güvenli bir şekilde eve döndürerek çok şey öğrendik ve bu yıl yapabileceğimizin en iyisi bu. Daha beş tane daha var ve 2022’ye doğru çalışmaya devam ediyoruz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir