Ferrari Yeni Güncelleme verilerini paylaşmata isteksiz.

0

Ferrari, geçtiğimiz hafta sonu Sochi’ye güncellenmiş bir güç ünitesi getirdi ve bu güncelleme Leclerc’in aracında kullanıldı.

Güncellenmiş güç ünitesinin beklentilerden daha az bir kazanç sağladığı anlaşıldı. Ancak Ferrari asıl amacının, 2022 ve sonrasının temellerini atmak olduğunu önceden belirtmişti, belki de bu güncelleme sadece bir test aşaması olarak değerlendirildi.

Leclerc, grid cezasıyla beraber 19. başladığı yarışta iyi bir yükseliş gerçekleştirerek üçüncü sıraya kadar yükselmişti.

Ancak yağmurun geldiği bölümde yağmurun hafif yağacağı ya da hafif ıslatıp gecikme olasılığını daha yüksek ihtimal olarak değerlendirerek risk alarak ve pite çok geç gelerek 15. sırada yarışı tamamlayabildi.

Takımların geneline baktığımızda bir çok takımın bir aracı bu olasılıkla geç pite alma stratejisi uyguladı.

Yarıştan sonra konuşan Ferrari takım patronu Binotto, güncellenmiş güç ünitesiyle ne kadar kazanç elde edildiğine dair bir sayı vermek istemediğini ve bunun aslında gelecek planlarıyla ilgili olduğunu tekrardan vurguladı.

Ne kadar kazanç elde edildiği sorulduğunda Binotto, “Hayır, bunu ölçmek istemiyorum. Bu, bizim gizliliğimizin bir gerçeği.” diyerek 2022 için sert hazırlığın sinyalini de vermiş oldu.

“Performans anlamında bir adımdı. Ancak Charles ve Laurent Mekies’in de daha önce söylediği gibi bizim için daha önemli olan şey, bunun yeni teknolojiyle beraber bizi elimizden geldiğince ileriye itmesi.”

“Bu kesinlikle 2022’ye bakışımızda tecrübe anlamında yardımcı olacak.”

“Ancak şu an Charles’ın bunu kullanmasından ve sezonun geri kalanında kullanacak olmasından memnunum, ki bu da bir adım anlamına geliyor.” dedi.

Ferrari, bu yılın geri kalanında Carlos Sainz için de güncellenmiş güç ünitesini getirmeye çalışıyor. Ancak bu geçişi yapmak, grid cezasını gerektirecek. 3 ncülük mücadelesi gidişatına bakarak ne zaman olacağı ya da olmayacağına kalan yarışların seyrine göre karar verilmesi muhtemel görünüyor.

Yine de bu güncellenmiş güç ünitesi, Ferrari’nin McLaren’la şampiyona üçüncülüğü mücadelesinde geriye kalan yedi yarışta takıma destek olacak.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir