Ferrari iki günlük testlerde 306 tur attı.

Scuderia Ferrari Mission Winnow, Abu Dabi’nin Yas Marina pistinde iki günlük testlerin ilk gününde, geçen Pazar günkü Grand Prix’nin neredeyse altı katına eşdeğer 306 tur tamamladı.

Günün ana görevi, gelecek sezondan itibaren kullanılacak 18 inç lastikleri değerlendirmekti.

İki araba. Takım aslında bugün iki program üzerinde çalıştı, 2022 18 inç lastikleri çalıştıran bir katır aracı dışında, yolda bir SF21 de vardı.

Sürüşün çoğunu yapan takımın uzman simülatör sürücüsü Antonio Fuoco’ydu. Güne 2021 aracıyla başladı ve öğleden sonra katırlara geçti.

Geçen yıl SF1000 ile bu testte de sürüş yapan İtalyan, yaklaşık 800 kilometreye eşdeğer 146 tur attı.

Charles için yılın son sürüşü. Sabah, Charles Leclerc aracı 18 inç jantlarla süren ilk sürücü oldu ve bu uzun sezonun sonuncusu olan 87 turu kapsıyordu.

“Bu sezon sonuna kadar eskisinden daha büyük olan yeni lastik boyutunu anlamaya devam etmek yararlı.” dedi.

“Tekerlekler çok büyük ve tekerlekten gelen his oldukça farklı. Ekip, 2022 aracının hazırlanmasında yararlı olacak birçok veri elde etti.

Şahsen, bugün bu lastikler hakkında daha fazla bilgi edinmeme yardımcı oldu, ancak kavramsal olarak çok farklı olacağı göz önüne alındığında, bu araçtan gelen duygunun gelecek yılkiyle aynı olacağından şüpheliyim.”

Robert SF21’de ve yarın Carlos. Öğleden sonra, Robert Shwartzman araba kullandı. Hafta sonu Formula 2 şampiyonasını ikinci sırada tamamlayan Ferrari Sürücü Akademisi öğrencisi, SF21’de Fuoco’nun yerini aldı ve 73 tur attı.

Rusların bu yıl Ferrari Formula 1 aracıyla üçüncü sürüşü oldu, ancak mevcut aracı ilk kez kullanıyordu.

“Günün ikinci yarısında Scuderia F1 aracını kullandım, ki bu gerçekten çok keyif aldım. Seans boyunca birkaç kırmızı bayrmaya rağmen takımla birlikte günün çalışma planını aşmayı başardım.

Ayrıca önceki testlere kıyasla birkaç yeni şey öğrendim, bu tür başlangıç prosedürleri, ki bu benim için de çok olumluydu.

Genel olarak yarış koşularıyla oldukça tutarlıydım ve bu ana hedeflerden biriydi. Bu fırsat için Scuderia’ya büyük bir teşekkür ederim, onlarla çalışmaya devam etmeyi gerçekten dört gözle bekliyorum ve umarım gelecekte aracı sürmek için daha fazla fırsat elde edeceğim.”

Yarın yılın F1 pist aksiyonunun son günü ve Carlos Sainz, tüm günü 18 inç jantlarla aracın direksiyonunda geçiren pistteki tek Scuderia Ferrari Mission Winnow sürücüsü olacak.

Shwartzman, akademi öğrencisi arkadaşı Mick Schumacher’in bu yıl yarıştığı Haas VF-21’e geçerken izleyecek zamanı olmayacak.

Pérez, Verstappen’in ikinci sıraya yükselmesiyle beşinci kariyer galibiyetini aldı

DTM’in Diğer Motor Sporları Yarışlarından Nasıl Farkları Var?

Ayhancan Güven: “Hedefim Podyumlar Yapmak”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir