ferRARI F1 GP QATAR - SABATO 17/11/2021 credit @Scuderia Ferrari Press Office

Scuderia Ferrari Mission Winnow’un 2021 sezonu, Carlos Sainz’ın harika üçüncülüğü ve Kurucular Şampiyonası sıralamalarında takım için bir üçüncülük daha sayesinde podyumda bir sürücüyle sona erdi.

Charles Leclerc de puan olarak onuncu sırada yer aldı. Bu nedenle Scuderia, 22 yarışın 17’sinde bunu yaparak her iki sürücüsünü de en sık ilk ona alan takım.

Beşinci sırada. Bugünkü üçüncülüğü, sezonun dördüncü podyumunu ve takım için beşinciliği sayesinde Carlos, hem eski takım arkadaşı Lando Norris’in hem de şu anki takım arkadaşı Lando Norris’in önüne geçti ve şimdiki kariyerinin en iyi finişi olan Sürücüler klasmanında beşinci olmayı başardı.

Ancak Charles, geçen yıla göre hala bir sıra daha yüksek olan yedinci sıraya geriledi.

Scuderia Ferrari Mission Winnow'un 2021 sezonu, Carlos Sainz'ın harika üçüncülüğü ve Kurucular Şampiyonası sıralamalarında takım için bir üçüncülük daha sayesinde podyumda bir sürücüyle sona erdi.

Lastik yönetimi. İki Ferrari sürücüsü için, beklendiği gibi yarışın anahtarı lastik yönetimiydi. Açılış turunda dördüncülük için ilerleyen Carlos, yarışın büyük bölümünde önünde net bir pist vardı.

Softs’ta başladı, 19. Charles açılış turunda Bottas’ın önüne geçti ve Norris’in arkasına sıkıştı ancak daha sonra 14. turda Softs’ta zorlanmaya başladı ve bir tur sonra Hards’a geçmek için pite girdi.

35. turda, Sanal Güvenlik Aracı altında, takım ve Charles, Hards’ın performansının kapanış aşamalarında marjinal olabileceği göz önüne alındığında ek bir duraklama yapmaya karar verdiler.

Ne yazık ki, Charles’ın kendisini trafikte bulmasıyla, en son DRS ile birbirlerini çok yakından takip eden bir araba treninde olduğu için bu işe yaramadı.

Son Güvenlik Aracı bile Monegasque’in sıralamayı ilerletmesine yardım etmedi.

Zeyilname. Bu akşam Grand Prix sezonunun perdesini açıyor, ancak Yas Marina’da hala birkaç günlük aksiyon var.

Önümüzdeki Salı ve Çarşamba günü Charles Leclerc, Antonio Fuoco, Robert Shwartzman ve Carlos Sainz yılın son sınavı için piste çıkacaklar.

Carlos Sainz #55

“Scuderia Ferrari ile ilk yılımı bitirmek için ne güzel bir yol! Lastikler için zor bir yarış olacağını biliyorduk, ancak tüm yılki deneyimimizi ilk stint’te Softs’umun ömrünü uzatmak ve daha sonra yarışın sonuna kadar Hards’ıma bakmak için kullandık. 

Scuderia ile ilk sezonumu bir podyum, Kurucular Şampiyonası’nda üçüncülük ve Sürücüler’de beşincilikle imzalamak, kış tatiline girmenin harika bir yoludur.

Charles, yönetim ve fabrika ve yarış takımının her bir üyesi de dahil olmak üzere tüm tifosilere ve tüm takıma bu yıl karşılandığım için teşekkür etmek istiyorum.

Ferrari’de ilk günden beri kendimi evimde hissettim ve tüm yıl boyunca inanılmaz çabalarıyla birlikte, yarışa göre yarışı geliştirmenin ve bu ilk sezonu güçlü bir şekilde bitirmenin anahtarı olduğunu hissettim. 

Son olarak hem Max’i hem de Lewis’i harika sezonları için tebrik etmek istiyorum. Max adına mutluyum, şampiyonluk unvanı için özel bir tebrik. Gelecek sezonu şimdiden iple çekiyorum! Forza Ferrari!”

Charles Leclerc #16

“Bugün harika bir yarış değildi. İlk stint fena değildi. Daha sonra farklı bir şey denedik ve Sanal Güvenlik Aracı sırasında Orta lastikler taktık.

Takım olarak birlikte aldığımız bir karardı ve istediğimiz gibi olmadı. Kurucular şampiyonasını üçüncü sırada bitirdiği için takımı tebrik ederim.

Geçen yıl zor bir sezondan sonra kolay değildi ve bunu mümkün kılmak için yaptıkları tüm sıkı çalışmalar için ister pistte ister Maranello’daki fabrikamızda olsun, takımımızdaki herkese büyük bir teşekkür gidiyor.

Carlos bu sezon harika bir iş çıkardı ve Sürücüler sıralamasında beşinci olduğu için onu tebrik etti. Max’i şampiyonluğu kazandığı için çok tebrik ederim.

Çocukken kartinge kadar birbirimizle yarışırdık. En başından beri ne kadar güçlü olduğunu biliyorum.

Bunu başarma meselesiydi ve bunu hak ediyor. 2021 sezonu bugün sona erdi ve 2022 sezonu yarından itibaren başlıyor.

Bu hafta planladığımız testle başlayarak önümüzdeki sezon için çok şey öğrenmeye başlayacağız. Sahip olduğumuz temelin sağlam bir temel olduğuna inanıyoruz ve bir sonraki Dünya Şampiyonası’nda daha fazla cephede mücadele edebilmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Mattia Binotto, Takım Müdürü

“Bu sezonu gülümseyerek bitirmek istedik ve bunu yaptık. Carlos’un podyumda olması, geçen yıla kıyasla önemli ilerleme kaydettiğimiz bir şampiyonayı bitirmenin en iyi yoluydu.

Unvanlar için savaşanların arasındaki farkın hala çok büyük olduğunun farkındayız, ancak sezon boyunca önemli bir adım attığımız inkar edilemez.

Kurucular Şampiyonası’nda üçüncülük, azim, alçakgönüllülük ve birleşik bir şekilde gerçekten çok çalışan Maranello’daki pistte ve gerideki herkesin çabalarına bağlıydı.

Bu takım ruhu ve birlikte gelişme iradesi, performansları ve davranışlarıyla Scuderia Ferrari sürücüleri olarak kendilerine verilen göreve uygun olduklarını gösteren sürücülerimiz Carlos ve Charles’a da uzanıyor.

Şebekedeki en iyi eşleştirmelerdir. Şimdi, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımıza tezahürat yapmak istediğimizde, gelecek yılki arabanın gelişimine% 100 konsantre olabiliriz.

Aslında, en zor anlarda bile sarsılmaz destekleri için onlara teşekkür ediyoruz. Son olarak, kırk yılı aşkın süredir bizimle birlikte olan philip morris international olarak bizi desteklemeye devam eden ortaklarımıza teşekkür etmek istiyorum.

Onların desteği her zaman önemlidir ve gelecekte de öyle olmaya devam edecektir.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir