Ferrari için Sevinç ve Endişe İç İçe

0

Scuderia Ferrari Mission Winnow için bugün kesinlikle Monako Grand Prix’sinde çok heyecan verici bir Cumartesi günüydü fakat son anda bu güzel gün endişeli bir duruma dönüştü.

Scuderia Ferrari Mission Winnow için bugün kesinlikle Monako Grand Prix’sinde çok heyecan verici bir Cumartesi günüydü fakat son anda bu güzel gün endişeli bir duruma dönüştü.

Aslında İtalyan ekibi, son iki sezondaki en iyi eleme performansından sonra Charles Leclerc’in performansı ile pole’e geri döndü. En son 2019’da Meksika Grand Prix’sinde gerçekleşmişti. Q3’teki ilk turunda, günün en hızlı zamanını ayarlamak için kendi evindeki pistte neredeyse mükemmel bir tur attı.

Sıralamaların bitimine birkaç saniye erken sonlandırmak için kırmızı bayrak ile sonlanan bir gün yaşadı Formula1 seyircileri Araçtaki hasarın boyutunu yarınki yarış performansında göreceğiz galiba, Bu yine de Charles’ın sekizinci F1 kariyeri ve Ferrari’nin tarihinde 229.ncu ayrıca bu pistteki on birinci başarısı.

Harika SF21. Charles, Louis Chiron’un 1936’da dünya şampiyonası ortaya çıkmadan önce aynı şeyi yapmasına rağmen, şampiyonaya doğru sayarak bir iç saha yarışında sürünün başında başlayan ilk Monaco’lu. Aslında, önsezi olarak görülebilecek bir şeyde, bu hafta sonu Charles selefine haraç veren bir kask tasarımına sahip.

Carlos Sainz da pole alabilecek kapasitede idi, ancak aslında yarın ikinci sıradan başlayacak performans ile ilerlediği düşünülse de takım tarafından, Max’ın son turlardaki performansı ile bu sadece bir düşünce olarak kaldı. Gerekçe olarakta çünkü diğer birkaç sürücüyle birlikte son turunda zamanını geliştirmeye çalışıyordu.

Ta ki çabaları kırmızı bayrak tarafından hüsrana uğrayana kadar. Bugünkü performans, Monaco gibi bir pistte SF21’in performans seviyesinin açık bir göstergesi. Monaco’daki bütün içeriğin tamamı, sürücülerin üst sıralar için savaşmasını sağlayan antrenman uygulamanın başlangıcından itibaren çok hızlı oldu. Monako Grand Prix’si yarın Tsİ 15.00’te başlayacak.

Charles Leclerc

Bugün için karışık duygular. Bir yandan, burada en üstte olmak inanılmaz.

Charles Leclerc

Q3’teki en hızlı turumdan oldukça mutluydum. Birinci sektör ideal değildi ama ikinci ve üçüncüde bir rayına koydum. Daha iyisini yapabileceğimi biliyordum ama gelişmeye çalışırken son turumda çok zorladım. Ne yazık ki, duvara çarptım ve şimdi tek yapabileceğimiz parmaklarımızı çapraz tutmak ve hasarın ceza ile sonuçlanmayacağını ummamız.


Tabii ki, performansımızı görmek cesaret verici, ancak pist SF21’imizin özelliklerine gerçekten iyi uyduğu için biraz bir kerelik olduğuna inanıyorum. Bu yüzden bugün çok rekabetçiydik. Hala şampiyonaya liderlik eden iki takım seviyesinde olmadığımızı unutmamalıyız, ancak şimdilik, bugün maksimumunu çıkarmış olmak harika sonuç ne olursa olsun, yarın her şeyimi vereceğim.

Evde olmak ve pistin etrafındaki tüm hayranları görmek harika bir duygu. Monako, çok öngörülemez ve aynı zamanda biz sürücüler için de zorlu, özellikle de bu kadar çok turun olduğu yarışta. Bu büyük bir meydan okuma ve iyi bir sonuç almak için her şeyi bir araya getirmeye çalışacağız. 

Carlos Sainz

Bugün benim için çok sinir bozucuydu. Tüm hafta sonu boyunca iyi sürüş yaptım ve sıralamalarda çok güçlüydüm. Araçtan emindim ve çok güçlü bir tempom vardı. Ne yazık ki, son denemem hazırlık turu sırasında trafikle biraz tehlikeye girdi ve daha sonra kırmızı bayrak nedeniyle hızlı turu bitirme şansım olmadı. Monako’da ilk 3 sıralar için için ilk şansımdı ve P4 gerçekten sinir bozucu.

Ben mutlu değilim. Yarın sollamak zor olacak, ama elimden geleni yapacağım ve şansımızı en üst düzeye çıkarmaya çalışacağım.

Carlos Sainz

Bugün orada savaşmamız için güçlü bir araba verdiği için takıma teşekkür etmeyi de ihmal etmedi Sainz.

Laurent MekiesYarış Direktörü

Charles’ın arabasının durumuna bağlı olarak, sonucun üzerinde asılı duran Demokles’in kılıcıyla da olsa harika bir eleme. Son grid sırası ne olursa olsun, sezonun en zor sıralama turlarından sonra sürücülerimizden birinin pole’de olması hala tatmin edici.

Bununla birlikte, Carlos’un takım arkadaşının neden olduğu kırmızı bayrak nedeniyle diğer sürücüler gibi daha iyi bir pozisyon sağlayamadığı, cezalandırılmış olması da bir gerçeklik.

Gerçeğin söylenmesi gerekirse takım için bazı hayal kırıklıkları var. Bu etkinliğe iyi yapabileceğimizin farkında olarak geldik, ama asla kendini kaptıramadık. Amacımız şampiyonluk mücadelesi veren iki takımın hemen arkasında olmaktı ama bundan çok daha iyisini yapmayı başardık.

Sonuç, sürücülerimizin yeteneğine ve Maranello’da hem pistte hem de geri takımdan gelen hazırlık çalışmalarının yanı sıra teknik ve ticari ortaklarımızın desteğine bağlıydı. Bu gece ve yarın, yarışa mümkün olduğunca iyi hazırlanmaya odaklanacağız, amaç şimdiye kadar ektiğimizden mümkün olan en iyi sonucu almak olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/64f95463f866ef81a54267219ebe27b3.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130