Ferrari için karşık bir gün

0

Scuderia Ferrari Mission Winnow için karışık bir servet günü. Bir yandan Carlos Sainz’ın kırmızıyla ilk podyumunu ikinci sırada tamamlamasının mutluluğu, hata yapmadı ve 18 puan, her zaman en üst seviyede rekabetçi olduğu bir hafta sonunun sonunda haklı bir ödül.

23/05/2021 credit: @Scuderia Ferrari Press Office

Scuderia Ferrari Mission Winnow için karışık bir servet günü. Bir yandan Carlos Sainz’ın kırmızıyla ilk podyumunu ikinci sırada tamamlamasının mutluluğu, hata yapmadı ve 18 puan, her zaman en üst seviyede rekabetçi olduğu bir hafta sonunun sonunda haklı bir ödül.

Ferrari geçen sene düşünüldüğünde şüphesiz gelişme ve hazır olma bakımından en dikkat edici takım. Geçen senenin tüm olumsuzluklarını düzeltmiş ve kararlılıkla yoluna devam ediyor.

Charles, ne utanç verici!

Öte yandan, Charles Leclerc’in dün öğleden sonraki muhteşem sıralama performansından sonra griddeki pole pozisyonu yuvasında bile sıraya giremediği için büyük hayal kırıklığı var. Ne yazık ki, gride ilk turunda, birkaç virajdan sonra, Charles’ın arabası direksiyona sabitlenen sol taraftaki sürücü mili ile ilgili bir sorun belirtileri gösterdi ve hemen pite almak zorunda kaldı takım sürücüyü.

Mühendislerin ve mekanikerlerin hasarın başlangıçtan önceki kısa sürede onarılamayacağını fark etmesi sadece birkaç dakika sürdü. Charles yarışı sadece takım misafirperverliğinde takip edebildi ve damalı bayraktan sonra, takımın geri kalanıyla birlikte podyumun altındaki takım arkadaşını tebrik etti.

Bu hafta sonu, SF21’in ne kadar rekabetçi olduğu da dahil olmak üzere birkaç olumlu yönü vardı. Her iki sürücü de hafta sonunun her seansında zaman çizelgesinin en üstünde mücadele edebildi. Yarışta sadece bir araçla bile, klasmandaki en yakın rakibine karşı liderliğini üç puan arttırdı.

Puan durumunun çok daha büyük olabileceği ve bunun terslikler eşliğinde mümkün olmaması açıkça üzücü. Gerçi takımın araçta oluşan sorunu önemsememiş olması ve kazadan sonra odaklanması gereken arızayı şansa bırakması çoğu yarış severin dikkatinden kaçmadı.

Bir sonraki durak Bakü. Dünya Şampiyonası, Bakü sokak pistindeki Azerbaycan Grand Prix’si ile iki hafta sonra tekrar yoluna devam edecek.

Carlos Sainz #55

“Ferrari’deki ilk podyum, özellikle Monako’da olmayı asla unutmayacağım inanılmaz bir duygu!

Bu hafta sonu podyuma çıkmak için bir şansımız ve tempomuz olduğunu biliyorduk ve kusursuz bir yarış yürüttük. Charles ve takım için hissettiğim gibi acı tatlı his hala orada. Maranello’daki pistte ve evimizde hepimiz rekabetçi olmak ve zirveye geri dönmek için inanılmaz derecede çalışıyoruz.

Bu yüzden bugün iki araba ile savaşamadık çok talihsizdi. Benim tarafımdan, P2’den açıkçası memnunum çünkü bugün başladığımız yerden başarabileceğimiz maksimum şey olduğunu düşünüyorum. Hepimizin yapmak istediği son adımı hala kaçırıyoruz, ama böyle zorlamaya devam edersek eminim oraya er ya da geç varacağız!

Forza Ferrari!”

Charles Leclerc #16

Ne yazık ki, böyle olmamalıydı. Yarışa başlamamak, özellikle kendi sahamda yaşamış olmak zordu.

“Bugün zor bir gündü. Tüm takım için gerçekten hissettim. Sıralama turlarında olanlardan sonra, mekanikerler inanılmaz bir iş çıkardı ve beni yarışa geri döndürmek için kesinlikle her şeyi verdi. Sonunda burada bizim için kazanmak için savaşmayı dört gözle bekliyordum.

Bir sorun olduğunu fark ettiğimde arabada yarışı düşünüyorudum. Yine de sorunun tam olarak ne olduğunu araştırmamız gerekiyor. Genel olarak, yine de bizim için iyi bir hafta sonu oldu. Carlos güçlü ve tutarlıydı ve Scuderia Ferrari için ilk podyumunu attığı için kendisi ve tüm takım adına mutluyum.

2020’deki zor bir yılın ardından bu, hem pistte hem de Maranello’daki evinde herkes için büyük bir ödüldü ve takım bunu tamamen hak ediyor.”

Mattia Binotto Takım Müdürü

“Bizim için çok zıt duygularla geçen bir hafta sonu.

Bugün gerçek bir kazanma şansımız vardı ve bu yüzden Monako’dan sadece ikincilik için puanlarla ayrılmak hayal kırıklığı yaratıyor. Öte yandan, Charles’ın dün harika bir pole pozisyonunu garantilemesinin yanı sıra Carlos’un kırmızıdaki ilk podyumu ve özellikle takımın adım adım ilerleme kaydettiğinin işaretleri var. 

Carlos’un takımla ikincilik derecesini kutlamak için Charles’ı podyum seremonisinde görmekten çok memnun oldum. Onun için çok zor bir gündü ama takım için hala önemli bir anda bizimle olmak istedi. Bu, #essereFerrari ne anlama geldiğinin başka bir örneğidir ve bu tür bir tutumla gelecek için inşa edilir. 

Şimdi Bakü’de bir sonraki tura odaklanmalıyız. Bu pistteki kadar rekabetçi olmanın zor olacağını biliyoruz. Gittiğimiz yolda devam etmek bizim için önemli olacak.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir