F1’in bu yeni dönemine girerken 2022’de yeni düzenlemeleri üstlenmeye hazırız

0

McLaren: ”F1’in bu yeni dönemine girerken 2022’de yeni düzenlemeleri üstlenmeye hazırız

Abu Dhabi Grand Prix’sinden sonra McLaren Formula 1 sürücüleri Lando Norris ve Daniel Ricciardo ve Takım Müdürü Andreas Seidl’den haber var.

LANDO NORRIS, #4

Başladı3
Yarış Sonucu Yedinci
En hızlı tur58. turda 1m26.762s (+0.659s, 4.)
Pit-stoplar2, tur 17 [Yumuşak/Sert] (2,5s) ve tur 48 [Sert/Orta] (3,4 sn)

“Kendi tarafımdan bunun iyi bir yarış olduğunu düşündüm. Başlangıçta biraz kaybettim – belki de en iyi işi yapmadım veya arabayı tam olarak yapmam gereken yere yerleştirmedim.

Bundan sonra, yarış çok iyi gidiyordu, Ferrari’ye ayak uyduruyordum, tempo oldukça güçlüydü ve sonra yavaş bir delinme yaşadık, bu da bizi yarıştan çıkardı ve bu yüzden çok fazla puan ve çok fazla pozisyon kaybettim.

Sadece daha şanssız zamanlar! Ama takım bugün iyi iş çıkardı. Sağlam bir yarış sürmüş gibi hissediyorum ve yine talihsizlikti.

Yapabileceğimiz bir şey yoktu ama bence sezonu bitirme şeklimiz konusunda hala mutlu olmalıyız. Zaman zaman yeterince hızlı değildik, ama bu çaba eksikliğine bağlı değil.

“Tüm ekibe tüm emekleri için teşekkürler. Bütün sezon harikaydılar. Aradan önce hala birkaç günlük testlerimiz var, ancak yakında hak edilmiş bir mola ve gelecek yıldan önce sıfırlama zamanı olacak.”

DANIEL RICCIARDO, #3

BaşladıOnuncu
Yarış Sonucu12.
En hızlı tur48. turda 1m28.723s (+2.620s, 14.)
Pit-stoplar2, tur 18 [Yumuşak/Sert] (2,5s) ve tur 52 [Sert/Yumuşak] (3,1 sn)

“İlk turda bir pozisyon yaptık ve bu da bizi Alplerle mücadeleye soktu. Onlardan biraz daha tempom olduğunu hissettim, ama dürüst olmak gerekirse sollamak gerçekten zor oldu.

Bunu engellemeye çalıştık ama Sanal Güvenlik Aracı ile pozisyon kaybettik. Sanırım temiz havada göstermek için biraz daha tempom olurdu, ama pist pozisyonuyla biraz daha zor oldu.

Biraz fazla geriye atıldığında böyle olur. Gelecek yıl geliştirmek istediğim bir şey cumartesi günkü performans ve bunun pazar günlerini biraz daha kolaylaştıracağı düşünüyorum.

“Bu yılki sıkı çalışmaları için ekibe teşekkürler. Monza’nın öne çıkan harika anları oldu ve 2021’de kaydettiğimiz ilerlemeyi inşa etmek için sabırsızlanıyorum.

Bundan önce, eve gitmeyi, pilleri biraz şarj etmeyi ve gelecek yıl savaşmaya geri dönmeye hazırlanmayı dört gözle bekliyorum.”

ANDREAS SEIDL, Takım Müdürü

“Olumlu bir sezonu zor ve dramatik bir yarışla bitiriyoruz. Lando, yarışın sonuna doğru bol miktarda kesintiden sonra aracı puan olarak eve getirmek için iyi iş çıkardı.

Ne yazık ki, Daniel için, Güvenlik Aracı’nın zamanlaması Alplerle savaşma fırsatını sınırlıyordu. Lando ve Daniel’a bu yılki sıkı çalışmaları için teşekkür ederiz.

2012’den bu yana en fazla puanı kazanmamıza yardımcı oldular, beş podyum elde ettik ve dokuz yıldır ilk galibiyetimizi elde ettik.

“Ayrıca, bu uzun sezondan sonra bağlılıkları ve özverileri için birkaç insan grubuna teşekkür etmek istiyorum.

Hafta sonlarını uzakta geçiren ve takıma hizmet etmek için sevdikleriyle özel anlarını feda eden, her fırsatta performansı kovalayan yarış ekibimiz ve woking’deki ekibimiz, bizi pistte performans gösterebilmeleri için mümkün olan en iyi konuma getirmek için 24 saat boyunca gösterdikleri özveri ve destek için geri döndüler.

Oliver Turvey ve Will Stevens’ta iki fantastik simülatör ve geliştirme sürücüsüne sahip olduğumuz için de şanslıyız. Bu yıl bu kadar çok yeni devreyle, çalışmaları daha da önemli hale geldi.

“Tüm dünyada desteğini hissettiğimiz ve yaptığımız şeyi yapmamızın nedeni olan hayranlarımıza: devam eden tutkunuz ve dostluğunuz için teşekkür ederiz ve bu yılki yolculuğumuzu takip etmekten keyif aldığınızı umuyoruz.

Onsuz yarışa gidemeyeceğimiz sponsorlarımıza: ortaklıklarımıza değer veriyoruz ve yakın gelecekte sizinle daha fazla başarının tadını çıkarmak için sabırsızlanıyoruz.

“Zor şartlar altında bu sezonu sunmak için son derece sıkı çalışan F1 ve FIA’ya: bu çalışma hafızalardaki en heyecan verici sezonlardan biriyle ödüllendirildi.

Aynı zamanda, giden FIA Başkanı Jean Todt’a sporumuza verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eder, halefine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

“2021 sezonuna girerken, takımımız için en büyük değişikliklerden biri motor tedarikçisinin değişmesiydi.

Mercedes HPP’nin yardımıyla, bu yeni güç ünitesini arabamıza başarıyla uygulayabildik ve 2012’den bu yana ilk galibiyetimizi sunmamıza yardımcı olduk.

Pirelli’ye, gelecek yıl yeni düzenlemeler için yepyeni 18 inç lastikler geliştirirken, sıkı çalışmaları ve işbirlikleri için de teşekkür ediyoruz.

“Son olarak, Formula 1’in inanılmaz heyecan verici bir yılı oldu ve takım olarak kaydettiğimiz ilerlemeden ve içinde olduğumuz yolculuktan gurur duyuyoruz.

Formula 1’in bu yeni dönemine girerken 2022′de yeni düzenlemeleri üstlenmeye hazırız.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir