Bu gece Cidde Corniche pistinde gerçekten heyecan verici sıralama seansı

0

GP ARABIA SAUDITA F1/2021 - SABATO 04/12/2021 credit: @Scuderia Ferrari Press Office

Bu gece Cidde Corniche pistinde gerçekten heyecan verici sıralama seansı, sonuçtan açıkça görülebileceği gibi Scuderia Ferrari Mission Winnow için inişli çıkışlı oldu.

Bir yandan Charles Leclerc mükemmel bir dördüncülük elde etti, ancak diğer yandan gridde 15. sıradan başlamak zorunda kalacak Carlos Sainz için hayal kırıklığı vardı.

Yüksek fiyat dönüşü. İspanyol, Q2’deki ilk koşusunda bir dönüş için yüksek bir bedel ödedi. Bariyerlerle arkada hafif bir dokunuş, sağ arka uç plakasına önemli ölçüde zarar vermek için yeterliydi.

Ne yazık ki, seansta değiştirmek için yeterli zaman yoktu ve bir kez rayına oturduğunda, Carlos hemen aero downforce kaybının çok büyük olduğunu fark etti ve böylece araba performansını kötü yönde etkiliyordu.

Cesur. Charles, Mediums’ta Q3’e girmeyi başardı ve son koşusunda çantadan özel bir şey çıkardı ve dördüncü en hızlı zamanı almak için büyülü bir tur üretti.

Yarınki yarışta neler olabileceğini tahmin etmek zor, kısmen bu pist daha önce hiç kullanılmadığı için ve kısmen düzeni, bu hafta sonu gördüğümüz gibi, belirleyici olabileceği için en ufak bir hatadan ne pahasına olursa olsun kaçınılması gerektiği anlamına geliyor. Grand Prix yerel saatle 20.30’da (Tsİ 18.30) başlayacak.

Charles Leclerc #16

“Elemelerimden çok memnunum. Bugün tamamen bu pistte güveni yeniden kazanmakla ilgiliydi ve FP3’teki ilk turumdan sıralamalardaki son tura kadar bunun üzerinde çalıştım.

Gerçekten sınıra kadar götürdüm ve P4 çok iyi bir sonuç, beklemediğimiz bir sonuç. Yarın zor ama heyecanlı bir yarış olacak.

Bir sokak devresi olmasına rağmen, üç uzun düzlük beklediğimizden daha fazlasını sollamayı mümkün kılıyor.

Yarış tempomuz tüm hafta sonu boyunca güçlü geçti, bu yüzden temiz bir yarış yaparsak iyi bir fırsata sahip olmalıyız. 

Ekibimizdeki herkese, dün gece arabayı mükemmel bir şekilde bir araya getirmek için yaptıkları inanılmaz iş için büyük bir teşekkür ederim. Onlar için eve iyi bir sonuç getirmek için elimden geleni yapacağım.”

Carlos Sainz #55

“Bugünkü elemeler sindirilmesi zor bir eleme. Tüm hafta sonu boyunca araçla hızlı ve rahattım ve tek bir vuruş tüm sıralama ve yarınki yarışı tehlikeye attı.

Q1 çok umut vericiydi ve önceki oturumlardan Medium bileşiği ile de hızlı olduğumu biliyordum. Ancak, 10. virajda çok agresif bir oversteer çıtçıtı arabayı kaybetmeme neden oldu ve büyük bir kazadan kaçınmayı başarsam da, duvarı kırptım ve arka kanada zarar verdim.

Beklenmedik bir şeydi, çünkü Cuma gününden beri başka bir koşuda bu ani bir şey yaşamamıştım. 

Hasarlı plakayı değiştirmek için zaman yoktu ve çocuklar tekrar dışarı çıkmadan önce düzeltmek için ellerinden geleni yaptılar.

Turun ilk bölümünde oldukça hızlıydım, ancak daha zor bir virajda arka kanada biraz yük bindirmez downforce’un çok tehlikeye girdiğini fark ettim ve iptal etmek zorunda kaldım.

Yarınki yarış belirsiz ve her şey olabilir. Tempoma güveniyorum ve bazı pozisyonları telafi etmek ve iyi puanlar almaya çalışmak için her şeyimi vereceğim.”

Laurent Mekies, Yarış Direktörü

“Elemeden sonra karışık duygular. Charles’ın büyük dördüncülüğüne memnunuz. Bugün, dünkü kazadan sonra ve son koşusunda giderek arabaya olan güvenini geri kazandı, fantastik bir turla griddeki en iyi sürücülerden biri olduğunu bir kez daha gösterdi. 

Carlos’un, elemelerin ilk bölümü de dahil olmak üzere hafta sonu boyunca açıkça yetenekli olduğunu gösterdiği sonucu elde edememesi gerçekten utanç verici.

10. virajdaki o küçük hata ona pahalıya patladı canım ve yarın karşısına çıkacak. Yarış için, her şeyden önce, sezonun bu son bölümünde ana hedefimiz olan Kurucular klasmanında üçüncülük mücadelesinde liderliğimizi daha da genişletmeye çalışmak için mümkün olduğunca iyi hazırlanacağız.

Böyle affedilmez bir pistte, beklenmeyeni bekleyebiliriz ve bu yüzden yolumuza çıkan herhangi bir fırsattan en iyi şekilde çıkmak önemli olacaktır.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir