Piastri ilk resmi Formula 1 için heyecanlı

0

Oscar Piastri, gelecek hafta Abu Dhabi Genç Sürücü Testi’ne katılacağında heyecanla Formula 1’in ilk resmi serüveninin tadını çıkarmaya hazırlanıyor.

20 yaşındaki Avustralyalı, Anglo-Fransız takımının yarış koltuklarında Fernando Alonso ve Esteban Ocon’u destekleyerek 2022 için Alpine’in yedek sürücüsü olarak yerini çoktan garantiledi.

Geçen hafta takım tarafından takıma dahil olduğu açıklanan Piastri, Yas Marina Pisti’ndeki sezon sonu testinde F1 ligine katılacak ve hem Alonso hem de Ocon’un bu yıl podyuma sürdüğü A521’i yönlendirecek.

Bu, Formula 2 şampiyonluğundan sadece birkaç gün sonra ve Piastri en yakın tehdit Robert Shwartzman’a karşı 51,5 puan önde olacak.

“Genç Sürücü Testinde sürüş yapacağım için çok heyecanlıyım.”

Bir F1 aracında herhangi bir gün oldukça özeldir, ancak mevcut olanı biraz rekabetçi bir ortamda pistteki diğer sürücülerle sürmek çok havalı olduğunu söyleyen sürücü

Bu fırsat için takımıa teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Piastri, kesinlikle sabırsızlıkla bekliyorum ve o gün çok dolu bir test programı üzerinde çalıştığını söyled.

Alpine CEO’su Laurent Rossi, Piastri’nin A521 ile nasıl başa çıktığını görmek için hevesle şansını bekliyor.

Rossi, “Oscar bu yıl yine sınıfını gösteren harika bir Formula 2 sezonu geçirdi ve bu Genç Sürücü Testi görünümü iyi kazanıldı.” dedi.

“Bu test, Fernando ve Esteban’a ve gelişim ekiplerimize pist dışında yardım etmek ve yardımcı olmak için 2022 için takımın yedek sürücüsü olmaya hazırlanırken Oscar’ın devam eden gelişiminin bir parçası olacak.

“Buna paralel olarak, Oscar mevcut araçla hız kazandıkça, gelecek yıl için yeni 18 inç lastikleri deneyimleyen mevcut sürücülerimizle 2022’yi şimdiden dört gözle bekliyor olacağız.

“Gelecek yılın zorluklarına tüm cephelerde hazırlanmak için iyi bir fırsat.” olduğunu söyledi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir