PIASTRI, ABU DHABI’DE OCON VE ALONSO ILE BIRLIKTE ILK RESMI FORMULA 1 TADINA VARACAK

0

Alp Disiplin Akademisi sansasyonu ve 2022 Alpine F1 Takım Yedek Sürücüsü Oscar Piastri, gelecek hafta Abu Dhabi’deki Yas Marina Pisti’nde yapılacak

Sezon sonu Genç Sürücü Testi’nde küresel motor sporlarının bir sonraki seviyesine geçişine başlayacak.

Yetenekli Avustralyalı, fernando Alonso ve Esteban Ocon’un bu sezon kullandığı A521 aracını kazanan yarışın direksiyonunda bir günle 2022 rolüne ışık tutacak.

Fernando ve Esteban, iki günlük Pirelli lastik testlerinde iki yaşındaki R.S.18’deki yeni 18″ Pirelli lastikleriyle çıkarken sezon sonrası tekrar piste çıkacaklar. Esteban ilk gün direksiyona geçecek ve Fernando ikinci gün görevi devralacak.

Oscar, Abu Dhabi’de sezonun son turuna giren mevcut 2021 FIA Formula 2 Sürücüler Şampiyonası lideridir.

Oscar bu sezon beş galibiyet aldı ve istikrarlı puan toplaması, Prema Racing takım arkadaşı Robert Shwartzman’ın Yas Marina’da son tura girmesine karşı 51.5 puanlık bir avantaj sağladı.

Oscar Piastri:

“Genç Sürücü Testinde sürüş yapacağım için çok heyecanlıyım. Takımın Yedek Sürücüsü olduğum gelecek yılki yeni işimdeki ilk resmi günüm gibi.

Bir F1 aracında herhangi bir gün oldukça özeldir, ancak mevcut olanı biraz rekabetçi bir ortamda yoldaki diğer sürücülerle sürmek çok havalıdır.

Bu fırsat için ekibe teşekkürler, kesinlikle sabırsızlıkla bekliyorum ve o gün çok dolu bir test programıyla çalışıyorum.”

Laurent Rossi, CEO, Alpine:

“Oscar bu yıl yine sınıfını gösteren harika bir Formula 2 sezonu geçirdi ve bu Genç Sürücü Testi görünümü iyi kazanıldı.

Bu test, Fernando ve Esteban’a ve gelişim ekiplerimize pist dışında yardım etmek ve yardımcı olmak için 2022 için takımın Yedek Sürücüsü olmaya hazırlanırken Oscar’ın devam eden gelişiminin bir parçası olacak.

Buna paralel olarak, Oscar mevcut araçla hız kazandıkça, gelecek yıl için yeni 18″ lastikleri deneyimleyen mevcut sürücülerimizle 2022’yi şimdiden dört gözle bekliyor olacağız.

Gelecek yılın zorluklarına hazırlık olarak tüm cephelerde öğrenmemiz için iyi bir fırsat.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/d5da7fe6bd1ffbeedf8c68259e2d378a.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130