ALPINE F1 KATAR’DA PODYUM SEVINCI

0

Fernando, Max Verstappen ve Valtteri Bottas’a verilen yarış öncesi cezaların ardından gridde üçüncü sıradan başladı,

Ancak Pierre Gasly’ye mükemmel bir başlangıç ve sollama onu ikinci sıraya çıktı. İspanyol, sert şarjlı bir Verstappen nihayetinde pozisyonu almak için gelene kadar ikinciye tutundu.

Fernando, Meksikalı Fernando’yu podyum çekişmesine geri döndürmeden önce sergio Perez’e üçüncülük cezası verdi.

Geç bir Sanal Güvenlik Aracı, Alpine F1 Takımı için ilk podyumunu güvence altına almak için gereken marjı verdi, bu sezon Anglo-Fransız takımı için ikinci ve kariyerinin 98.

Esteban, grid yuvasında dört sıra yükselerek mücadeleci bir ekrandan sonra toplamda beşinci oldu. Fernando gibi Fransız da iyi bir başlangıç yaptı ve altıncılığa yükseldi.

Perez’i suçlamayı kabul etmek zorunda kaldı, ancak durmasından ve diğer sürücüler için sıkıntılarından sonra beşinciye geri döndü.

Daha sonra Fernando’yu korumak için rakiplerini suçlamaktan savunma yaparak en iyi takım oyununu oynadı.

Etkileyici çift puanlık finiş, Alpine F1 Takımı’nı sadece iki yarış kala Kurucular Şampiyonası’nda beşinci sırada 25 puan netleştirdi.

P9’a başlayan Esteban Ocon, P5’i tamamladı:
“Bugün bizim tarafımızda harika bir yarıştı ve dokuzuncu başladıktan sonra beşinci olduğum için çok mutluyum.

İyi bir başlangıç yaptıktan sonra Carlos [Sainz] ve Yuki’yi [Tsunoda] geçmeyi başardım. Budapeşte’den Fernando’ya iyiliği geri vermeye çalıştım; Takıma Perez’den savunma yapmam için bana ihtiyaçları olup olmadığını sordum.

Taze lastikler üzerindeydi ve kolay değildi, ama elimden gelenin en iyisini yaptım. Bugünkü sonuç bizim için neredeyse bir galibiyet gibi.

Takımdaki herkes bu fantastik çaba için övgüyü hak ediyor. Alpha Tauri’ye karşı 25 puanlık kazanç bizi yılın son iki yarışı için çok iyi hazırlıyor!”

P3’e başlayan Fernando Alonso, P3’ü tamamladı:
“Bugün harika hissettim ve podyuma geri dönmek çok iyiydi. Takım olarak bu sonucu hak ettik ve sonuncusundan beri yedi yıl beklemek zorunda kaldım.

Umarım tekrar bu kadar beklememiz gerekmez! Tek elden stratejiyle bazı riskler aldık ama iyi işledi.

Biraz güçlü tempomuz vardı ve Perez’in sonunda bizi yakalamasına rağmen dayanmak için yeterince şey yaptık.

Esteban sonuca yardımcı olmak için harika bir iş çıkardı ve pitstoplarımız mükemmeldi, tüm takıma çok iyi yapıldı.

Bu pisti seviyorum ve araç tüm hafta sonu harika hissettirdi, bu yüzden buraya geri dönmek için sabırsızlanıyorum.

Ayrıca oldukça fazla aksiyon ve sollama vardı, bu da hafta sonunun başında emin olmadığımız bir şeydi.

Sonunda, bizim için mükemmel bir hafta sonuydu ve Kurucular Şampiyonası’nda çok puan topladık, bu yüzden şimdi Alfa Tauri’nin son iki yarışa girmesine karşı iyi bir avantajımız var.”

Laurent Rossi, Baş Yönetici, Alpine: “Ne harika bir takım sonucu. Öncelikle Fernando’yu podyumunda tebrik ederim. Takıma döndüğünden beri ilk kez oluyor ve söylemeliyim ki, geçirdiği sezondan sonra bunu gerçekten hak ediyor.

Bugün etrafımızdaki bazı araçlar için yarış öncesi grid cezaları ile büyük bir fırsatın ortaya çıkaracağını biliyorduk, bu da bizi harika bir başlangıç pozisyonuna itti.

Oradan, direksiyonda kendini çekişmeye yönlendirmek, ekibin doğru zamanda aramalar yaparak doğru stratejiyi yürütmesi ve ekibin mükemmel pit-stop’u sunması ona bağlıydı.

Tüm bu unsurlar yerine düştü ve sonuç hak edilen bir sonuç: sezonun podyumuna ikinci ziyaretimiz.

Esteban’ın bugün beşinci olmak için aynı derecede parlak sürüşünü unutmamalıyız. Ayrıca mükemmel bir başlangıç yaptı ve bu da onu puan almak için harika bir konuma soktu.

Diğer arabalardan iki duraklı yararlandı, ancak yine de çok değerli bir on puan almak için geç saatlerde kapanan diğerleriyle sakin kaldı.

Bugünkü puan vurgunuyla Alpha Tauri’deki liderliğimizi iki raunt kala beşinci olarak 25 puana kadar genişletiyoruz.

Bu sağlıklı bir avantaj olsa da, çok fazla ileri gidemeyeceğiz. Daha iki yarışımız var ve gördüğümüz gibi Formula 1’de her şey olabilir.

Yıl sonuna kadar beşinci sırayı sağlamlaştırmak için bu sezon şimdiye kadarki istikrarlı performanslarımızı -20 yarışın 18’inde puan alarak- artırmayı hedefliyoruz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/25be454475233471fae65bb359befb7e.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130