Alpine antrenmanı ilk on içinde her iki otomobille tamamladı

0

Alpine F1 Takımı, bu hafta sonu yapılacak Azerbaycan Grand Prix’si öncesinde antrenmanı ilk on içinde her iki otomobille tamamladı.

Alpine F1 Takımı, bu hafta sonu yapılacak Azerbaycan Grand Prix’si öncesinde antrenmanı ilk on içinde her iki otomobille tamamladı.

Bakü Şehir Pisti’nde iki yıldır yapılan ilk antrenman sıcak ve havadar koşullarda gerçekleşti, Fernando Alonso 2018’den bu yana Azerbaycan’da ilk kez sürüş yaptı ve günü altıncı ve Esteban dokuzuncu sırada tamamladı.

1nci Antrenman seansında, takım A521’deki bazı güncellemeleri değerlendirmek için her iki otomobilde de bir aero testi uyguladı. Seans boyunca Fernando, Sert ve Medium Pirelli lastiklerini çalıştırdı, ancak Esteban, virajlı ve tozlu pisti deneyimlemek ve takıma stratejik veri elde etmek için Sert ve Yumuşak lastikleri taktı.

Orta lastiklerde Fernando, seansın son turunda kendini geliştirdi ve dokuzuncu sırada ilk ona düzgün bir şekilde girdi. Esteban, Soft bileşiği kullanarak onaltıncıyı tamamladı.

Serbest Antrenman 2’nin başlangıcı için Esteban, Soft’ı çalıştıran Fernando ile Orta lastikleri tercih etti. Pist koşulları 6.003 km’lik pist etrafında geliştikçe, sürücüler genellikle pistin sınırlarını aştıktan sonra kendilerini kaçış yollarını keşfederken buldular.

Esteban ve Fernando, nicholas Latifi için birkaç sarı bayrak ve kırmızı bayrak olmasına rağmen beladan uzak kaldılar ve bu da seansın ortasında kısa bir durma noktasına getirdi.

Seansın hızla yeniden başlamasıyla, her iki sürücü de Soft lastiklerle yola çıktı. Birkaç itme turundan sonra, Fernando’nun 1dk 42.693 sn’lik 6.

Her iki sürücü de günü uzun koşularda noktaladı ve Cuma günkü son klasmanda ilk on içinde kaldılar.

Esteban:“Genel olarak, özellikle uzun koşularda iyi bir anlayış ve çok sayıda veri ile iyi bir gün geçirdik. Belli ki bu gece halletmemiz gereken bazı şeyler var ama her iki araba da öğleden sonra ilk 10’da bitirdi.

Pist bu sabah oldukça kirliydi, ancak FP2’de büyük bir gelişme sağladı. Benim tarafımda araçtan tamamen memnun değildim, ancak hafta sonunun geri kalanında almamız gereken yönü biliyoruz, bu olumlu: açıkçası bu ivmeyi yarın da korumamız gerekiyor.”

Fernando: “Bugün bizim için olumlu bir Cuma günüydü ve Bakü’de tekrar sürüş yapmak güzeldi. Araç FP1’de hemen iyi hissettirdi ve kurulumla çok fazla oynamadık.

Sadece tüm hafta sonunun ihtiyaçlarını anlamak için bazı farklı lastik kombinasyonları denedik ve bundan bazı değerli veriler alacağız. Genel olarak, hafta sonuna iyi bir başlangıçtı, ancak hala kilidini açmamız için başka performans alanları olduğunu biliyoruz.”

Yarış Direktörü Davide Brivio: “Bu sabah ve öğleden sonra programımızı gözden geçirirken olumlu bir gündü. Görünüşe göre performansımız şu anda o kadar da kötü değil ve günün çalışmalarından oldukça memnun olabiliriz.

Fernando araç hakkında oldukça mutlu ve sabahtan itibaren Esteban için bir iyileştirme yaptık. Hafta sonunun geri kalanında olumlu gidişatı devam ettirelim.”

Toplam Tur: 95 tur (Esteban için 46, Fernando için 49), 570.285km.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir