ALPINE F1 TAKIMI 2022 IÇIN FERNANDO ALONSO’YU DOĞRULADI

0

Alpine F1 Takımı ve Fernando Alonso, 2022 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası için ortaklığı yeniden doğruladı.

Fernando, Fransız’ın bu sezonun başlarında onaylanan üç yıllık anlaşmasının ardından ikinci dönem için Esteban Ocon ile birlikte yarışacak.

• Fernando’nun mükemmel takım çalışması, eşsiz deneyimi ve yarış teknesi, Alpine F1 Takımı’nın sürekli ilerlemesi için güçlü temeller olacaktır.

• Fernando’nun sözleşmesinin uzatılması, Alpine yönetiminde heyecan verici bir bölüme daha işaret ediyor ve dört hafta önceki sansasyonel Macaristan Grand Prix’sinin ardından ilk galibiyetini aldı.

Alpine F1 Takımı, iki kez Formula 1 Dünya Şampiyonu Fernando Alonso’nun Esteban Ocon ile birlikte 2022 sezonu boyunca renklerine devam edeceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz şeklinde açıkladı.

Fernando’nun sözleşmesinin uzatılması, Fernando’nun önemli bir rol oynadığı Macaristan Grand Prix’sinde kazandığı tarihi ilk zaferin arkasından taze bir şekilde zaten güçlü bir işbirliğinin devamına işaret ediyor.

Formula 1’den iki yıllık iznini takip eden sadece altı ay içinde Fernando, eşit yarış aracı, hile ve hız önlemleri gösterdi. Macaristan Grand Prix’sinde sezonun en iyi dördüncülüğü, sadece 2014’ten bu yana Formula 1’deki en iyi sonucu değil.

Aynı zamanda takımın Alp renkleri altında Formula 1’deki ilk galibiyetini almasını sağlamaya zengin bir katkıda bulunan dayanıklılık ve beceri gösterisiydi.

Ayrıca Fernando, Formula 1’in Silverstone’daki ilk Sprint Elemeleri’nde sadece bir ay sonra tekrarlanan benzer bir ustaca performansla Azerbaycan Grand Prix’sine yeniden başlama yarışında zekayı sollamanın çarpıcı bir gösterisini sergiledi.

2022 için onaylanmış sürücü kadrosuyla, dinamik sürücü eşleştirmesi gençlik ve deneyim dengesi sunuyor, Fernando şimdi 2005 ve 2006’da takımla 32 galibiyet, 97 podyum ve iki dünya şampiyonluğu ile sporun tüm zamanların yarış başlangıçları listesinde ikinci sırada yer alıyor.

Büyük birliktelik ve bu tür ödülleri almış bir mücadele ruhu ile birleştiğinde, Alpine F1 Takımı yeni yönetmelik değişikliklerini ele geçirmeyi hedeflediği için gelecek yıla güvenle girebilir şeklinde açıklamalarına devam etti takım.

Laurent Rossi, CEO, Alpine: 

“Esteban ile ortaklık yaparak Fernando’yu gelecek sezon için onaylamaktan çok memnunuz. Bizim için, griddeki en güçlüler arasında mükemmel bir sürücü kadrosu. Macaristan’daki ilk galibiyetimizi veren hem ham yetenek hem de hız sunan, ancak kusursuz takım ruhu ile son derece tamamlayıcı bir şekilde çalışır.

Fernando, bu yılın başında spora döndüğünden beri hepimizi etkiledi. Takımdan maksimum miktarda almak için özverisi, ekip çalışması ve odaklanması, bir parçası olmak inanılmaz ve kesinlikle tanık olmak için özel.

Macaristan’daki performansı, yarış soyağacının bir başka örneğiydi ve herkese ne kadar yetenekli bir sürücü olduğunu hatırlattı. 2022 şasi ve güç ünitesinin son geliştirme ve optimizasyon aşamasına girerken Fernando’nun içgörüsü ve deneyiminden güçlü bir şekilde yararlanabileceğimize inanıyorum.

O da en az bizim kadar başarıya aç ve bunu performansa çevirmek için her türlü çabayı gösteriyor. Ancak şimdilik, yılın güçlü bir ikinci yarısını sunmaya odaklanmalı, her yarışta maksimumu çıkarmalı ve kurucuların sıralamalarında mümkün olduğunca yüksek bitirmemizi sağlamalıyız.

Bu da bizi gelecek yıl için altın bir konuma ve getirdiği önemli fırsata sokacak.”

Laurent Rossi

Fernando Alonso: 

Bu takıma döndüğüm anda kendimi evimde hissettim ve kollarım açık bir şekilde karşılandım. Herkes için zor bir sezon oldu, ancak takım olarak ilerleme gösterdik ve Macaristan’daki sonuç bu ilerlemenin iyi bir örneği olarak hizmet ediyor.

Bu sezonun geri kalanı için daha olumlu anılar hedefliyoruz, aynı zamanda formula 1’e gelen yeni yönetmelik değişiklikleriyle gelecek yıldan itibaren çok önemli.

Profesyonel bir oyun alanına ve sporda değişime olan ihtiyacın büyük bir destekçisi oldum ve 2022 sezonu bunun için büyük bir fırsat olacak. Bu yılın geri kalanını dört gözle bekliyorum ve Alpine için 2022’de Esteban’ın yanında yarışıyorum.”

“Alpine F1 Takımı ile 2022’ye sözleşme uzatmasını onaylamaktan çok mutluyum.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir