Muhtemelen yapabileceğimizin en iyisi buydu

0

Alpine F1 Takımı kıyasıya çekişmeli geçen sıralama turlarının ardından yarınki 78’inci Monako Grand Prix’si için Gridde Esteban Ocon on birinci ve Fernando Alonso on yedinci ile sıraya girecek.

Alpine F1 Takımı kıyasıya çekişmeli geçen sıralama turlarının ardından yarınki 78’inci Monako Grand Prix’si için Gridde Esteban Ocon on birinci ve Fernando Alonso on yedinci ile sıraya girecek.

Sezonun tartışmasız en zorlu eleme seanslarından birinde Esteban, Fernando’nun Q1’de öne çıkmasıyla ilk on’u 0.077 saniye farkla kıl payı kaçırdı. Esteban ve Fernando, Q1’e Soft lastiklerle başladılar ve ilk itiş turlarında kendilerini sadece 0.008 sn ile ayrılmış ilk on beş pozisyonun etrafında buldular.

Pist her geçen turda geliştikçe, Esteban tur süresini geliştirdi ve A521’ini 1dk 11.740 sn’de Q2’ye sağlam bir şekilde yerleştirmeyi başardı ve onuncu pozisyon için yeterince iyi olduğunu kanıtladı.

Fernando da son koşusunda 1dk 12.205 sn ile kendini geliştirdi, ancak Q2’ye ilerlemek için yeterli değildi.

Üst üste dördüncü Q3 maçına çıkmayı hedefleyen Esteban’ın Q2’deki ilk zamanlanmış turu, aynı lastik setini kullanarak ikinci koşusunda onda üç oranında gelişmeden önce 1dk 12.313 sn’lik bir alanda ilk on pozisyonun hemen dışında yer aldı.

Yakıt ikmali yaptı ve taze Softs ile donatıldı, Esteban seansın son koşularına on ikincisinde başladı. İlk koşusunda onda iki farkla daha gelişerek on birinci oldu. 1dk 11.486 sn ile daha fazla tur zamanı bulmasına rağmen, Fransız on birinci sırada kaldı ve 0.077 sn ile ilk on pozisyonun hemen altında kaldı.

S1: Esteban P10, 1:11.740 Fernando P17, 1:12.205
Q2: Esteban P11, 1:11.486

Esteban Ocon, #31,

A521-05, S: P11, 1:11.486, FP3: P20, 1:13.614

“Bugün çok yakındım ve on birinci sırada başlamak çok kötü değil. Sahip olduğumuz şeyle; Muhtemelen yapabileceğimizin en iyisi buydu.

Esteban Ocon

Turumdan memnundum ve Monako’da sıralama turlarında sürüş her zaman keyifli. Son birkaç yarıştaki kadar hızlı olamadık, ancak analiz etmemiz gereken şeyler var, bu da gelecekte kesinlikle bize yardımcı olacak.

Yarın iyi bir başlangıç pozisyonundayız – mükemmel değil – ancak lastikler konusunda sıfır set bir seçeneğimiz var. Puanlamaktan uzak bir yerdeyiz ve yarışta atağa hazır olacağız.”

Fernando Alonso, #14,

A521-06, S: P17, 1:12.205, FP3: P15, 1:13.329

“Bugün zor bir seanstı ve net alan bulmaya çalışırken burada elemelerde her zaman biraz dağınık. Tüm hafta sonu boyunca performansı bulamadığımız ve paketimizden daha fazlasını beklediğimiz için Q1’de elenmenin nedeninin bu olduğunu sanmıyorum.

Monako’da arka tarafından başlamak çok zor olacak, ancak bu yarışta her şey olabilir.”

Yarış Direktörü Davide Brivio: “Araçtan daha fazla performans bulmaya çalıştığımız için şimdiye kadar zor bir hafta sonu oldu.

Bence Esteban bugün harika bir iş çıkardı ve Q3’e girmeye çok yakındı, çok küçük bir farkla kaçırdı. Fernando’nun yaşadığı tamamen talihsizlikti. Perşembe gününden bu yana iyileştirmeler yaptık – bu kesin – ancak burada sollamak çok zor olduğu için zor bir durumdayız. Yine de Monako’da her şey olabilir, bu yüzden yarınki yarış için olumlu olmaya devam ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir