Vasseur: Takım iyi bir yarıştan sonra en azından bir puanı hak ediyordu.

0

Alfa Romeo, Austin’deki Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’sinde antonio Giovinazzi’nin 11’i bitirmesiyle hak ettiği bir noktaya çok yaklaştı. 

Kimi Räikkönen, 10’da koşuyordu sonuna kadar bir avuç tur kadar yer, yarışı 13 kapattı. Üst üste ikinci yarış için, takım cesur ve atak bir yarışın sonundaki çabaları için ödülde en küçük farkla kaçırdı.

Sırasıyla P12 ve P15’ten başlayarak, Antonio ve Kimi güçlü başlangıçlar yapmış ve 11’e yerleşmişler.

Turlar ilerledikçe, yarışın başlarında Fernando Alonso ile çarpıştıktan sonra biraz hasar gören Kimi, haklı olarak P10’a yükseldi ve “esses” bölümündeki bir dönüş direncini sona erdirdiğinde Sebastian Vettel’den savunma yapıyordu.

Tıpkı iki hafta önce Türkiye’de olduğu gibi, takım gerçekten güçlü bir yarış çıkardı ve çabaları için somut bir ödülü hak edecekti.

Aksiliğe rağmen, şampiyonanın son aşamasına girerken üzerine inşa edilecek birçok olumlu şey var ve Meksika’daki yarışlara geri dönerken hızımızı ilk on finişe dönüştürmeye karar vereceğiz.

Frederic Vasseur: 

“Takım iyi bir yarıştan sonra en azından bir puanı hak ederdi ve bunun kontrol edilen bayrağa bu kadar yakın elimizden kaydığını görmek açıkçası hayal kırıklığı yaratıyor.

Işıklardan ilk ondaki çizgiye veya hemen dışındaki çizgiye kadar savaştık ve sonunda gösterecek hiçbir şeyimiz olmasa da bu çok cesaret verici:

Son birkaç yarışta bu mücadeleye katıldık ve sezon sonuna kadar orada olmamamız gerektiğini düşünmek için hiçbir neden yok.

İnşallah, iyi bir iş yapmak için tempo olduğu için bu şansların bir kısmını puana dönüştürebileceğiz.”

Kimi Räikkönen (araba numarası 7):

Yarış sonucu: 13. En hızlı tur: 1:41.340 (Tur 43)
Lastikler: Yeni Orta (13 tur) – Yeni Orta (19 tur) – Yeni Sert (24 tur)

“Araç, özellikle yarışın ilk bölümünde gerçekten iyi hissettirdi ve ilk onda savaşabildik. Ne yazık ki, ikinci stint’in başında Alonso ile bir çatışma yaşadım ve biraz zemin hasarı aldım.

Aracın dengesini gerçekten etkilemedi, ancak daha sonra lastiklerimiz çok daha hızlı tükeniyor gibiydi.

Yarışın sonunda, Sebastian’ın [Vettel] önünde kalmak için çok zorlamaya çalıştığım gibi, gerçekten çok fazla arkam kalmadı.

Bugün eve herhangi bir nokta getirmemek utanç verici: her zaman orada veya orada gibi görünüyoruz ama bu sefer olmayacakti.”

Antonio Giovinazzi (99 numaralı araç): 

Yarış sonucu: 11. En Hızlı tur: 1:41.145 (Tur 44)

Lastikler: Yeni Orta (9 tur) – Kullanılmış Orta (18 tur) – Yeni Sert (29 tur)

“İyi bir yarıştı, yol boyunca özellikle Fernando [Alonso] ile güzel dövüşler yapıldı. Elimden gelenin en iyisi onu tutmaya çalıştım ama sonunda daha hızlıydı.

Yine de, onun gibi bir dünya şampiyonuyla savaşmak güzel. Bir kez daha noktalara çok yaklaştık ve muhtemelen ikinci stint, bu lastiklerin iyi çalışmasını getiremediğimiz için kaçırdığımız yerdi.

Takım olarak iyi bir iş yaptık, Kimi’nin yarışın o bölümünde daha fazla zorlayabileceği yerleri değiştirdik ve bu neredeyse karşılığını alıyordu.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/1c2324a7dbe484922b25ea2cc2620bb7.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130