Mexico City çok tuhaf bir pisttir ve ince hava kurulum seçimlerini zorlaştırır

0

Önümüzdeki üç hafta içinde ele alacağımız üç yarış, özellikle bu kadar uzun bir sezonun sonuna doğru tüm takım için bir test olacak.

Alfa Romeo Racing ORLEN, 2019’dan bu yana ilk kez 18 olarak Mexico City’ye gidiyor. 2021 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın turu yaklaşıyor.

Bu, Autodromo Hermanos Rodriguez’in ince havasında puanlama yollarına geri dönmeyi amaçlayan takımla birlikte sevilen bir etkinlik olan Meksika Grand Prix’si için hoş bir geri dönüş.

Meksika Grand Prix’si, bizi Brezilya ve Katar’a da götürecek üçlü bir kafa vuruşundaki ilk yarışı temsil ediyor: bilinen bir bölge, sırları olmayan bir pist ama yine de bir meydan okumayı temsil ediyor.

Yükseklik kaynaklı sürükleme eksikliğinin yanı sıra lastik bozulmasının da önemli bir faktör olduğu hızlı bir devredir.

Geçmişte bize muhteşem etkinlikler veren bir yarış ve en önemlisi, çoğu padok içindekilerin katılmayı sevdiği parlak bir etkinlik.

Meksika’da yarışmak Formula 1’in bir kutlamasıdır: hevesli, bilgili bir kalabalık inanılmaz bir tutkuyu ortaya çıkarır ve tüm şehir, sonsuzluğuyla yarışı kucaklar.

Kutlamalar padok içine kadar uzanır – bir mariachi grubundan asla çok uzak olmazsınız, çalıştığınız herhangi bir yerde…

Pistin dışında fiesta var elbette, ama kutlamaları siyah şeylere çevirmeyi de hedefliyor olacağız. Türkiye’de iki yarış ve Austin, P11’de puanların hemen dışında bitirdiğimizi gördü, ilk onda yer almak için çok çabaladı: sonunda Mexico City’deki puanları kırmak partiye katılmak için iyi bir yol

Frédéric Vasseur, “Bununla birlikte, her birinde puanla eve dönme şansı olacağını bildiğimiz için büyük bir fırsatı da temsil ediyorlar.

Mexico City çok tuhaf bir pisttir ve ince hava kurulum seçimlerini zorlaştırır. Geçmişte stratejinin orada büyük bir rol oynadığını gördük, özellikle lastikler olduğunda, bu yüzden bu yarıştan dönüşlerimizi en üst düzeye çıkarmak için hem kokpitte hem de pit duvarında işimizi iyi yapmamız gerekecek.

11 olduk bu sezon altı kez, griddeki herkesten üç kat daha fazla, bu yüzden Pazar günü bir kez daha puanlar için mücadele edersek sürpriz olmamalı.”

Kimi Räikkönen (Araba #7) ise şunları söyledi: “Mexico City’de puan almayı umuyoruz: son birkaç yarışta gerçekten yakınlaştık, bu yüzden tempomuz mücadelede olmamıza izin vermeli, ancak her zaman olduğu gibi, hafta sonu boyunca her şeyi doğru yapma meselesi olacak.

Bu çok kaygan bir pist ve özellikle sıralama turlarında hata yapmak kolaydır, ancak bir tur attığınızda gerçekten ödüllendiricidir.

Cumartesi önemli olacak – uzun düzlüklerden sonra sollama fırsatları var, ancak başka yerlerde pist orta sektörde daraldıkça ve kıvrıldıkça geçmek gerçekten zor.” dedi

Antonio Giovinazzi (Araba #99): “Meksika’ya geri dönmek harika, kalabalığın kendini gerçekten şovun bir parçası haline getirdiği mekanlardan biri.

Bu bakımdan, İtalya’da olmak gibi hissettiriyor ve bu bana yarış hafta sonu için çok fazla enerji veriyor. Üç haftada üç yarışımız var, puan almak için üç şansımız daha var: her yarışla daha da yaklaşıyoruz, bu yüzden umarım işimizin hak ettiği ödülü eve getirmenin zamanı geldi.

Takımın ruhu hala gerçekten güçlü ve hepimiz aynı yönde ilerliyoruz ve bunu Abu Dabi’deki son viraja kadar yapacağız.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir