Vasseur: “Sezonun son yarışı her zaman özel bir an”

VASSEUR Frederic, Team Principal of Alfa Romeo Racing,

Alfa Romeo Racing ORLEN, takım ve spor için bir dönemin sonunu kutlamak için 2021 sezonunun son yarışı olan Abu Dhabi Grand Prix’sine gidiyor.

2022’deki büyük düzenleme devrimi öncesinde Alfa Romeo Racing ORLEN, sezonun son yarışında yarışan iki sürücüsü Antonio Giovinazzi ve Kimi Räikkönen’i onurlandıracak ve kutlayacak ve kutlayacak ve Finn’in etkileyici bir 20 yıllık kariyerini sonuca ulaştıracak.

Frédéric Vasseur: “Sezonun son yarışı her zaman özel bir an, hatta bu yıl hem takım içinde hem de takım olmadan bazı sert değişikliklere girdiğimizde daha da fazla.

Belli ki Kimi ve Antonio’yu ve takımımıza ve spora katkılarını kutlamak ve onurlandırmak isteyeceğiz, ancak yarış hafta sonuna da odaklanmalıyız: bitirmemiz gereken bir iş var ve yarışın son turuna kadar buna tamamen bağlı olmamız gerekiyor, iyi bir sonuç için sahip olduğumuz her şeyi veriyoruz.

Güçlü bir performansla bitirmek, kışa girerken tüm takım için büyük bir destek olacaktır.”

Kimi Räikkönen (Araba #7): “Bu sezonun son yarışı ve bu sefer kariyerimin son yarışı, ama bu konuda çok fazla düşünmüyorum.

Tabii ki, bitiş çizgisini geçtiğimde farklı hissedeceğini biliyorum ve hayatımın bu bölümünün kapalı olduğunu biliyorum, ancak kokpite girdikten sonra, diğerleri gibi bir yarış olacak.

Bu deneyimi kendim ve takım için iyi bir sonuçla bitirmek istiyorum ve ayrıca bu hafta sonu ailem ve Arkadaşlarımla birlikte Formula 1’e veda etmek için benimle birlikte olmak istiyorum.”

Antonio Giovinazzi (Araba #99): “Cidde’de böyle iyi bir yarıştan sonra Abu Dabi’ye güven dolu yaklaşıyorum.

Sezon bitmeden böyle bir sonucun neler yapabileceğimi göstermek, pes etmedim ve son damalı bayrağa kadar savaşmaya devam edeceğimi göstermek istedim; Şimdi takımla geçirdiğim üç yılı iyi bir şekilde bitirmek için güçlü bir yarış daha istiyorum.

Bana inanan ve beni desteklemeye devam eden herkese borçluyum ve bunu kendime borçluyum, sezonu teslim edebileceğimi bildiğim sonuçla bitirmeyi. İlginç bir hafta sonu olacak ve buna hazırım.”

Ricciardo Geri Dönüyor!

Max Verstappen, Abu Dabi’de sezonun son Grand Prix’sinde hat-trick yaptı

Gasly, AlphaTauri’ye veda ediyor

Ve bir sezon daha bitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir