Orta grup mücadelesi bir kez daha sıkı olacak

0

Takım bu hafta gerek Kubica’nın ön test turları ve sürücülerin test günü persormanslarndan sonra baya umutlu bir yarışa hazırlanmışa benziyor.

Takım bu hafta gerek Kubica’nın ön test turları ve sürücülerin test günü persormanslarndan sonra baya umutlu bir yarışa hazırlanmışa benziyor.

Birkaç değişikliğin dışında Barselona takımlar için çok az sırlar barındırır, kış testlerinin alışılmış mekanı ve 1991’den beri birkaç düzen değişikliğiyle de olsa takvimde yer alan bir pist burası, muhtemelen şimdiye kadar bir Formula 1 arabası kullanan herkes için en tanıdık mekan.

Yine de, bu yılki lastiklere, araçlara ve yeniden üretilen 10 ve 11 dönüşlerine yanıt vermek için otomobillerin kurulumuna ince ayar yapmak için uygulama önemlidir, bu nedenle bugün yapılacaklar listemizdeki tüm işlerin nasıl gittiğine dair kutuları işaretlemek için yola çıktığını belirtti Alfa Romeo Formula1 team.

Robert Kubica sabah seansı için Kimi Räikkönen’in arabacını devraldı ve bir test turları serisi gününü erken bitirene kadar iyi bir iş çıkardı.

Finn ise öğleden sonra Antonio Giovinazzi ile birlikte kokpite geri döndü. Gün, turların iyi bir dönüşünü ve gösteriyi, üç tur yarıştan sonra sanki ihtiyaç duyulur gibi, orta saha mücadelesinin bir kez daha sıkı olacağını düşündürttü.

Takımlar geçen haftaki sıkıcı yarıştan sonra burada iyi işler çıkarmak için aşırı istekliler.

Böyle rekabetçi bir senaryoda, araçtan her bir birim performansı çıkarmak çok önemli olacak ve mühendisler sürücülerin ürettiği verileri kıracağı bu gece yapmak için yola çıkacağımız şey tam olarak bu olacak. Aynısından daha fazlası – burada Barselona’dayken karşılaşılacak olağandışı bir şey değil…

Kimi Räikkönen #7 Alfa Romeo Racing ORLEN C41

(Şasi 04/Ferrari)

FP1:Katılmadı

FP2: 16th / 1:19.213 (30 tur)

Antonio Giovinazzi #99 Alfa Romeo Racing ORLEN C41

(Şasi 03/Ferrari)

FP1: 13. / 1:19.964 (23 tur)

FP2: 13. / 1:19.122 (29 tur)

“Öğleden sonra iyi sayıda tur atabildim, bu her zaman olumlu. Pisti gerçekten iyi biliyorum ve etkili bir şekilde öğrenilecek tek bir yeni köşe var. Araç çok kötü hissetmedi, bu yüzden hafta sonunun geri kalanından önce iyimser olabiliriz. Bu gece yapacak işlerimiz var, ancak herkes de öyle ve yarın elemelere nerede son vereceğimizi göreceğiz.”

Kimi Räikkönen

“Sonuç olarak, ilk ona gerçekten yakın olduğumuzu gösterdiğimiz olumlu bir gündü. Bu gece verilere bakarken daha fazla bir şey bulmalıyız, ancak sıralamaya en küçük farklarla karar verileceğini biliyoruz. Pist düzeni gelişti, yeni dönüş on’u seviyorum: Önceki yapılandırmadan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Zor bir viraj olmaya devam ediyor ve tek turda fark yaratabilecek bir viraj.”

Antonio Giovinazzi

Robert Kubica #88: Alfa Romeo Racing ORLEN C41

(Şasi 04/Ferrari)
FP1: 19. / 1:21.887 (13 tur)
FP2: Katılmadı

“Resmi bir seansta tekrar araçta olmak güzeldi ve seansı böyle bitirdiğim için üzgünüm. Çok küçük bir hataydı ama yüksek bir bedel ödedik”

Robert Kubica

Yumuşak lastiklerle ilk koşumda kavrama seviyelerini yanlış değerlendirdim, orta köşeye döndüm ve çakıl tuzağına takıldım. Özellikle gelecek haftaki test öncesinde bu araçla hissi geri almak hala güzeldi: Yeni 18 inç lastikleri denemek ve bu önemli adımı atmada takıma yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum. İlginç bir seans olacak!”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir