İyi bir seanstı ve sanırım araçtan çıkarabileceğimiz maksimum süreyi aldık

0

Barcelona her zaman elemelerde inanılmaz derecede yakın bir savaş sunma potansiyeline sahipti ve bugünkü hareket saati, sadece bunu üreten ızgarayı belirlemek içindi.

Kimi Räikkönen, en hızlı turunda iki gelecek vaat eden sektör belirledikten sonra Q1’de boyun eğmek zorunda kaldı, ancak çizgide sadece kısa düştü: yarınki yarışa P17’de, Yuki Tsunoda’nın AlphaTauri’sinin hemen arkasında başlayacak.

Sondan bir önceki sıradan başlamak, özellikle barcelona gibi sollamanın zor olduğu bir yerde hayatını kolaylaştırmayacak, ancak Finn ünlü bir geri dönüş girişiminde bulunurken savaşmaya hazır olacak.

Ancak puanlara daha yakın olan Antonio’nun ilk ona girmeye başlaması umuduğunu açıkladı Alfa Romeo, damalı bayrağa kadar kalmasını umduğumuz bir yer ve buradan birkaç puan hesabı yapılmasına neden oldu. Sürücünün ilk onun biraz gerisinde yer alması.

Takım Müdürü Alfa Romeo Racing ORLEN ve CEO Sauber Motorsport AG Frédéric Vasseur: 

“Bugün alanın ne kadar yakın ve rekabetçi olduğunun bir göstergesiydi: marjlar inanılmaz derecede küçüktü, P1 ve P17 bir saniye ve P2 ve P16 sıralamanın ilk bölümünde yarım saniyeden biraz daha fazla bir farkla ayrıldı.

Bu senaryoda, mükemmel bir turdan kısa olan her şey size mal olacak ve bugün Kimi ile olan şey bu. Neyse ki Antonio, Q2’ye çıkmayı ve Russell’ın önünde elemelere katılmayı başardı: 14’ten başlayaraklik, yarışın başından itibaren puan mücadelesinde olma şansı yüksek. Her zaman olduğu gibi, Pazar günü ne olacağını asla bilemezsiniz, ancak iyi bir konumda olduğumuz sürece durumun nasıl geliştiklerinden yararlanabiliriz.”

KimiRäikkönen

Özellikle sabahları iyi görünüyorduktan sonra Q1’de dışarı çıkmak hayal kırıklığı yarattı. Araç hala iyi hissettirdi ve tur kötü değildi, ancak son sektörde kaybettim. Turun sonunda öndeki arabaya biraz fazla yaklaştım ve hepsi bu kadardı – dışarısı çok yakın, eğer doğru yapmazsanız bedelini ödersiniz. Yarınki dövüşe geri dönmek için ne yapabileceğimize bakacağız. Sollamak kolay bir yer değil ama her şeyi vereceğiz.”

Antonio Giovinazzi

İyi bir seanstı ve sanırım araçtan çıkarabileceğimiz maksimum süreyi aldık. Q2 turum iyiydi, belki biraz daha gelişebilirdim ama Q3 için hala biraz uzaktayım. Ancak, gelişmeye devam ediyoruz ve tekrar Q2’de olmak takım için iyi. Performansımdan memnunum, hala olmak istediğimiz yerde değiliz – [ilk onda] – ama ilerleme kaydediyoruz. Yarın yarış tempomuzun nasıl olduğunu görelim: burada sollama zor olabileceği için ilk tur önemli olacak, ancak her fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğiz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir