Piller dolu; tanklar doldu; çizgideki ışıklar tamamen yeşil.

0

Piller dolu; tanklar doldu; çizgideki ışıklar tamamen yeşil. Metafor ne olursa olsun, temel kavram kalır: yaz tatili takımdaki herkes için hoş bir destek olmuştur.

56 haftada 28 yarış yaptıktan sonra, birkaç hafta boyunca geri adım atma, yeniden toplanma ve rahatlama şansı, spordaki herkesin vücudu ve zihni düzeltmesine ve sezonun zorlu ikinci yarısına hazırlanmasına izin verdi.

Her etkinlikte ve şampiyona sıralamalarında savaşmak için büyük bir yarış bekliyor: ve başlamak için ne bir yer – tarihi Spa-Francorchamps. Ardennes ormanındaki pistin tanıtılmasına gerek yok:

1950’deki ilk sezondan itibaren takvimin vazgeçilmezlerinden biri (sadece dört mekanın kendi adına daha fazla dünya şampiyonası yarışı var), Spa, spor tarihimizin inanılmaz sayfalarının yazıldığını gördü.

Alfa Romeo, Hem 1950 hem de 1951 baskıları ile pistin gururlu mirasına katkıda bulundu Alfa Romeo otomobilleri – Juan Manuel Fangio ve Nino Farina galiplerin kitabına isimlerini yazdılar.

Bu hafta sonu yapılacak yarışın 44 turu hem insan hem de makinenin bir sınavı olacak: Spa hala hataları cezalandıran ve kokpitte, pit duvarında biraz sihrin ödüllendirilebileceği eski bir pist.

Üçlü başlıkla bizi Hollanda ve Monza’ya da götürüyoruz ve beden ve zihin elimizdeki göreve hazırken, tüm bu yeni keşfedilen enerjiyi boşaltmaya hazırız.

Kimi Raikkönen: 

“Zaman geçirmekten keyif aldım: aileyle bu kadar zaman geçirmek sık sık yaptığımız bir şey değil, bu yüzden en iyi şekilde yararlandığımı sağladım.

Yine de, tatiller zaten geçmişte kaldı ve tekrar yarışmayı dört gözle bekliyorum: Spa geri gelmek için mükemmel bir yer, iyi yarışlar yaptığınız ve Pazar günleri tahmin edilemeyeceği güzel bir pist.

Pistteki durum yaz öncesine benzer olacak: keskin olmamız ve aracımızdan ve koşullardan en iyi şekilde çıkmamız gerekiyor ve eve iyi bir sonuç getirebiliriz.”

Antonio Giovinazzi

“Ailem ve arkadaşlarımla birkaç hafta geçirebildim, bu kadar yoğun bir takvime sahip olduğunuzda her zaman yapmak güzel bir şey.

Yaz tatili, sezonun ilk yedi ayından itibaren fiziksel ve zihinsel olarak biraz ama çoğunlukla iyileşmek için iyi bir şanstı.

Güzel bir molaydı ve kendimi iyi hissediyorum, Arabaya dönmek için sabırsızlanıyorum. Spa, sürücünün büyük bir fark yaratabileceğini hissettiğiniz destansı bir pist ve sezonun ikinci bölümüne mümkün olan en iyi şekilde başlamak istiyorum. Koşunun başlangıcından yıl sonuna kadar tonu ayarlamak için motive olduk.”

Frédéric Vasseur, Alfa Romeo Racing ORLEN Takım Müdürü: 

“Takım, çalışmalarımıza devam etme ve hak ettiğimiz sonuçları eve getirme kararlılığıyla eyleme geri dönüyor. Motivasyon seviyeleri hem bu sezon hem de bir sonraki sezon için yüksek ve yılın geri kalanında her pistteki puanlar için savaşma fırsatımız olduğunu biliyoruz.

Çetelemize puan eklemek ve şampiyonada daha iyi bir konum için savaşmak için tüm fırsatları en üst düzeye çıkardığımızdan emin olmalıyız. Bu üçlü kafa vuruşundan başlayarak bunu tersine çevirmek için birçok şans var ve Belçika’da zaten yarış sıralamalarında olabileceğimizden eminiz.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir