Tatilden sonra Formula 1‘i karşılayan üçlü kafa vuruşundan kurtulmak için bir hafta sonundan sonra Alfa Romeo Racing ORLEN, 15 için Sochi’ye gidiyor.

Son etkinliklerde iyi işaretler görmüş bir takımın ruhu ve güveni ile Karadeniz kıyılarına yöneliyoruz diyerek duyurdu hayranlarına Rusya Gp’si hazırlıklarını takım.

İlk onda başladığımız iki yarış, sadece şanssız koşullar puanlarda bir sonuç vermemizi engelliyor. Monza ve Zandvoort kadar farklı bir yolda tempo göstererek, Olimpiyat Parkı’nda da bir meydan okuma yapmayı bekleyebileceğimizi bilerek Kafkas Rivierası’na doğru yola çıkıyoruz.

Bütün bir hafta sonunu bir arada tutturmaya ve nihayet eve iyi bir sonuç getirmeye kararlı bir şekilde Soçi’ye doğru yola çıktık, taraftarlarımıza ve evde çalışan yüzlerce insana bir gülümseme veriyoruz.

Frédéric Vasseur, Alfa Romeo Racing ORLEN Takım Müdürü: 

“Son birkaç yarışta gösterdiğimiz olumlular üzerine inşa etmeye ve sonunda sıkı çalışmamızın karşılığını almak için kararlı bu yarışa doğru gidiyoruz.

Zandvoort ve Monza olmak üzere çok farklı iki pistte, sıralama turlarında rekabetçiydik ve bu güçlü ekranları puana dönüştürmeyi garantilemeliyiz.

HQ’daki çalışmalarımız tamamen 2022’ye odaklandı, ancak pist kenarında hala Soçi’den başlayarak sezonun son sekiz yarışını en iyi şekilde yapmaya kararlıyız.”

Kimi Räikkönen (Araba #7): 

“İki raundu kaçırdıktan sonra tekrar araçta olmaktan memnunum. Açıkçası kimse pozitif test görmek istemiyor, ancak bu oldu ve kurallara uymak zorunda kaldık.

Ama hepsi geçmişte kaldı ve şimdi odak noktam Soçi.

Kimi Räikkönen

Takım son birkaç yarışta biraz potansiyel gösterdi, şimdi bunu iyi bir sonuca dönüştürmemiz gerekiyor.

Geri dönmenin farklı hissettireceğini sanmıyorum, sadece işime devam etmek ve umarım iyi bir yarış çıkarmak istiyorum.” dedi.

Antonio Giovinazzi (Car #99): 

“Bu hafta sonu bize son birkaç yarışta yakın olduğumuz iyi sonucu elde etmek için bir şans daha sunuyor.

Arabaya geri döndüğüm için heyecanlıyım, hem Zandvoort hem de Monza ne kadar tempoya sahip olduğumuzu ve gridin ön tarafına doğru nasıl savaşabileceğimizi gösterdi.

Ne yazık ki, her ikisinde de işler planlandığı gibi gitmedi, ancak bu olumlu şeyler üzerine inşa edebilir ve Soçi’de bazı noktaları eve getirebiliriz. Elimizdeki her şeyi vereceğiz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir