Alfa Romeo Racing ORLEN, Yas Marina Pisti’nde sezonun son Cuma antrenmanını tamamladı.

Antonio Giovinazzi ve Kimi Räikkönen iyi bir tempo sergilediler ve yarış hafta sonundan önce tam test programlarını tamamlayabildiler, ancak duruşmalar FP2’nin son anlarında Kimi’nin yaşadığı bir kaza sonucu durduruldu, sürücü için herhangi bir sonuç olmadan.

Olumlu bir günün %99’unun, o zaman bu %1’inin eksikliği gideriliyor. Mühendisler, finn’in arabasını yarınki sıralama seansı öncesinde orijinal durumuna getirmek için zaten iş başında, mühendisler ise C41’in performansını bir gecede optimize etmeye odaklanacakları açıkladı takım.

Kimi Räikkönen (araba numarası 7): Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 05/Ferrari)

FP1: 13lik / 1:26.189 (25 tur) FP2: 16lik / 1:25.440 (23 tur)

“Son tura kadar normal bir Cuma günü olmuştu. Her zaman yaptığımız gibi, her zaman yaptığımız gibi, neler olduğunu ve neyin işe yaradığını görmek için bir şeyler deniyoruz: kaza geçirdiğimde neredeyse tüm işimizi bitirmiştik.

Sadece arka tarafı hiç ikinci tur olmayan bir yerde kaybettim ve duvara çarptım: böyle şeyler olur.

Değişikliklerden sonra pisti denemek ilginçti. Değişiklik yapmak iyidir ve neden yapıldığını anlayabiliyorum, ancak sollamanın daha kolay olup olmayacağından emin değilim. Sonunda, neyse o, farklı ve uyum sağlamamız gerekecek.”

Antonio Giovinazzi (araba numarası 99): Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 02/Ferrari)

FP1: 14lik / 1:26.409 (25 tur) FP2: 12lik / 1:25.108 (27 tur)

“Hafta sonuna iyi bir başlangıç yaptık ve genel olarak iyi bir gündü. FP1’den FP2’ye kadar iyi bir gelişme yaptık ve bu gece tekrarlayabilirsek, elemeler için iyi bir yerde olmalıyız.

Yeni pist düzeni oldukça havalı, bu arabalarda çok eğlenceli olmayan yavaş chicanes’i bazı hızlı virajlarla değiştirdikleri için sürmek daha eğlenceli.

Bunun sollamada çok yardımcı olacağından emin değilim, ancak çok daha hızlı. Yarın ilginç olacak: Cidde’den gelen güçlü sonucun üzerine inşa etmek istiyoruz, orta sahadaki mücadele yakın olacak ve her şey saniyenin yüzde birine bağlı olacak, ancak iyi bir gün alabileceğimizden eminim.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir