Abu Dhabi’de yılın son sıralama seansında Q2’de bir aracı vardı

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Abu Dhabi’de yılın son sıralama seansında Q2’de bir aracı vardı. Antonio Giovinazzi 14 ncü,

Takım arkadaşı Kimi Räikkönen ile 18 sürücüler Yas Marina’nın yeni düzeninde savaşırken: İtalyan, Q2’de gelişme girişimi ısınma turunun sonunda trafik tarafından engellenmeden önce, ilk engeli temizlemek için Q1’de sağlam bir tur attı.

Kimi çok güçlü bir tur kaydetmek için rotadaydı ve ilk iki sektörde beşinci sıradaki Leclerc’ten onda iki daha iyiydi, ancak turun son bölümündeki bir kusur, ilk 15’te yer ayırtamayacağı anlamına geliyordu.

Sonuç, sürücülerimizin sezonu olumlu bir notla sona erdirmek için başka bir puan finişinin peşinde yola çıkarken yarın en formda olmaları gerektiği anlamına geliyor.

“Bugünkü sıralamalardan sonra karışık duygular içindeyim”

Frédéric Vasseur:

Antonio muhtemelen aracın maksimum potansiyeline yakın bir sonuç elde etti ve pratik boyunca nerede olduğumuzu geniş ölçüde yansıttı; Kimi, ne yazık ki, Q1’deki son koşusunda çok hızlı bir zaman ayarlıyordu, muhtemelen beşinci veya altıncı en hızlı zamandı, ancak tüm avantaj üçüncü sektörde gitti.

Çok küçük marjların olduğu bir günde Q2’de sağlam bir şekilde iki arabaya sahip olabileceğimiz için hayal kırıklığı yaratıyor.

Yine de, yarın bize savaşma şansı verecek iyi bir tempodan biraz rahatlayabiliriz. Hedef aynı kalıyor, sezonu yüksekte bitirmek.”

Kimi Räikkönen (araba numarası 7): Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 05/Ferrari)

FP3: 13lik / 1:25.037 (23 tur) 1Ç: 18lik / 1:24.779 (8 tur)

“Q1’in son koşusunda oldukça iyi bir turdaydım, zaman iyi görünüyordu, ancak 13. virajda yanlara döndüm ve hepsi bu kadardı.

Araba iyi hissettirdiğini hissettiği için çok yazık. Yarın başka bir gün, oldukça arkadan başlıyoruz ama mümkün olduğunca iyi bir yarış çıkarmaya ve eve iyi bir sonuç getirmeye çalışacağız.”

Antonio Giovinazzi (araba numarası 99): Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 02/Ferrari)

FP3: 14lik / 1:25.048 (18 tur) Q1: 1:24.118 (9 tur) Q2: 14lik / 1:24.251 (8 tur)

“Bugün başarabileceğimiz maksimuma yakın bir başarı elde ettiğimizi düşünüyorum: belki P12 veya P13 mümkündü, ancak Q3 çok uzak bir adımdı.

Onları denemek istediğim için orta seviyede koştum, ancak yumuşaklardaki son koşum, çakışmanın sonundaki trafik nedeniyle bozuldu: lastiklerim ve frenlerim sektör birde çok soğuktu ve gelişemedik.

Trafikle ilgili tüm sezon biraz böyleydi, ama olan bu. Hala 14’ten iyi bir yarış çıkabiliriz., iyi bir ilk tur ve oradan neler başarabileceğimizi görmek için iyi bir strateji ile.

Sezonun bu son yarışının tadını çıkarmak ve takıma veda etmek için iyi bir sonuç almak istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/fc83798bf225dc6c944904e24362def1.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130